2011 brabantboeken 2011

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
[3154]  40 jaren arbeid op het Brabantsche zand 1941. 23 pp., 8vo., zw./w. foto's, geniet, papieren omslagje. Samengesteld door de beheerder van het landgoed "De Utrecht"..  
€ 10.00


[2838]  AAFTINK, CHRISTEL Drie eeuwen Sint Servatius Parochie in Borkel en Schaft 1690 - 1990. Parochiebestuur H. Servatius / Rabobank Borkel en Schaft, Borkel en Schaft, 208 pp., 8vo., z.j. (1990). Gekartonneerd met illustratief voorplat. Zwart/wit illustraties. Zeer goed exemplaar.  
€ 20.00


[1603]  AALST. T DORP AALST. Uncoloured. Good impression. 1786 - 1792. Size: 75x 100 mm. Rare print of the old church of Aalst (near Eindhoven), from "Vaderlandsche gezichten of afbeeldingen.." by J.Bulthuis, printed by H.Gartman in Amsterdam..


[2926]  AARTS, BAS / MELSSEN, J.Th.M. / PEETERS, RONALD e.a. Hildewaren Beke. Een bundel heemkundige opstellen over Hilvarenbeek en Diessen. Heemkundige Kring Hilvarenbeek en Diessen, Hilvarenbeek, 1981. 147 pp., gr.8vo., ingenaaid, papieren band met stofomslag, zw./w. foto's en afbeeldingen. Rug met enige verkleuring.  
€ 8.00


[3262]  AARTS, J. Parochie en Kerk van Eindhoven. A.J.M. Vervoort, Eindhoven, 1913. 8vo., 87 pp., ingenaaid, papieren omslag. St. Catharinakerk.  
€ 40.00
View image...


[2970]  Abdij Postel Postel, 1973. In eigen beheer uitgegeven. 23 x 21,5 cm., garenloos, illustratief omslag, ned. tekst met korte verklaringen in engels/frans/duits, illustraties in zw./w. en kleur. Goed.  
€ 10.00


[3156]  ADANG, A.J.V.M. / OORSCHOT, J.M.P. VAN Regio in bedrijf. Hoofdlijnen van industriële ontwikkeling en zakelijke dienstverlening in Zuidoost-Brabant 1945/1995. Kamer van Koophandel, Eindhoven, 1995. 208 pp., 4to., zw./w. illustraties, ingenaaid, paperback met flappen.  
€ 15.00


[2908]  AERLE, LEO van / HEIJDEN, LEO v.d. / KONINGS, KEES / VERHOEVEN, WIM Helmond 35 jaar bevrijd. V.V.V. Helmond, Helmond, 1979. 87 pp., 4to., garenloos, paperback, afbeeldingen, 45 pp. met zw./w. foto's. Omslag met verkleuring.  
€ 12.50


[2906]  ALBERS, REMY / SMEETS, JAN / SWANENBERG, COR e.a. Open Doekske. Een boekje open over Brabants dialecttoneel. Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1993. 88 pp., 8vo., ingenaaid, paperback. Goed.  
€ 8.00


[3182]  ALFEN, H. VAN (inl. + toelichting). Kroniek eener kloosterzuster. Provinciaal Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1931. tall 8vo., 158 pp., ingenaaid, papieren bandje. Kroniek eener Kloosterzuster van het voormalig Bossche klooster 'Marienburg'. Over de troebelen te 's Hertogenbosch in de jaren 1566-1575. Bandje met enige imperfecties..  
€ 20.00
View image...


[2215]  ALPHEN, P. van / ALPHEN, A. van Helmond van plaggenhut tot paalwoning. Geillustreerde geschiedenis van Helmond van steentijd tot heden. Gemeentebestuur van Helmond, Helmond, 1977. 88 pp., 4to., linnen gebonden, afbeeldingen en foto's in zw./w. en kleur. Zonder stofomslag, nummer stempel op schutblad, ex-libris, incl. knipsels..  
€ 15.00


[3000]  ARTS, ANTOON Van Blad tot Boek. Verzameld werk van Dr. A.C.B. Arts met inleidingen van professor Mr. W. Pompe en Wouter Lutkie Pr. N.V. Nieuwe Tilburgsche Courant, Tilburg, 1937. 8vo., XXII, (2), 399 pp., ingenaaid, originele papieren omslag met opdruk.  
€ 10.00


[3296]  ARTS, NICO. Marcus van Eindhoven. Een archeologische biografie van een middeleeuws kind. Matrijs, Utrecht, 2002. gr. 8vo., 112 pp., illustraties en foto's in zw./w. en kleur, ingenaaid, paperback. In maart 2002 werd in de middeleeuwse stadskern van Eindhoven een ontroerende archeologische vondst gedaan. Tijdens een kleinschalige proefopgraving in het hoogkoor van de omstreeks 1250 gebouwde en in 1860 afgebroken Catharinakerk werden de skeletresten gevonden van een tienjarig kind, dat rond het jaar 1300 dichtbij het hoofdaltaar werd begraven. Op grond van het in het gebit bewaard gebleven DNA kon het geslacht worden bepaald: een jongen. Op het skeletje werd een doorboord Venetiaans muntje gevonden, dat met een zijden draadje aan het linnen doodskleed was genaaid. Op dit muntje staat Sint Marcus afgebeeld. Archeologen hebben de jongen daarom Marcus van Eindhoven genoemd. Het kind moet voorname ouders hebben gehad. Hij woonde vermoedelijk in het 400 meter van zijn graf gelegen motte-kasteel Ten Hage. Wellicht was zijn vader of opa kruisvaarder en bracht deze het Venetiaanse muntje mee naar onze streken. Door de uitgebreide reconstructie van zijn gezicht, kleding en geschiedenis heeft Marcus een stukje van zijn verloren identiteit teruggekregen. Met noten en literatuurlijst. Goed exemplaar. Trefw.:// Eindhoven / Brabant / Middeleeuwen /..  
€ 7.00
View image...


[3331]  ARTS, NICO (red.). Het kasteel van Eindhoven. Archeologie, ecologie en geschiedenis van een heerlijke woning 1420-1676. Museum Kempenland, Eindhoven, 1992. 4to., 267 pp., afbeeldingen en foto's in zw./w. en kleur, illustratief gekartonneerd gebonden. In dit boek, het eerste deel van de tweedelige publikatie, wordt de geschiedenis van het sinds 1676 verdwenen Kasteel van Eindhoven te boek gesteld. De historie wordt belicht door uit archieven bekende gegevens, archeologische waarnemingen en vondstmateriaal integraal aan bod te laten komen. Goed exemplaar..  
€ 20.00
View image...


[3073]  ASSELDONK, JANUS van Verwaaide Vertelsels. Heemkundekring Beek en Donk, Beek en Donk, 212 pp., 8vo., zw./w. afbeeldingen, garenloos, papieren omslag. Goed.  
€ 6.00


[212]  B.A.L. Gravure van de St. Catharinakerk 1875. 175 x 260 mm. Gravure met de letters B.A.L. gesigneerd. Stond in de Katholieke Illustratie van 1874/75..  
€ 125.00
View image...St. Catharinakerk


[3093]  BAARTMANS- VAN DEN BOOGAART, JOEP e.a. De Noord-Brabantse geschiedenis in meer dan 100 verhalen Van Gennep, Amsterdam, 2006. Reeks: Geschiedenis in verhalen. 335 pp., 8vo., garenloos, paperback. De Noord-Brabantse geschiedenis in meer dan honderd verhalen vertelt de geschiedenis van het Brabantse land, van Godfried van Leuven tot 'Meneer Frits' Philips. De ooggetuigenverslagen in deze bloemlezing zijn afkomstig uit brieven, reisverslagen, getuigenissen, dagboeken en krantenartikelen. Bindende factor is het persoonlijke element, dat deze geschiedenis voor de hedendaagse lezer zo tastbaar maakt. Goed..  
€ 10.00


[3078]  BABYLON, FRANS (inl.) Schilders van nu in Brabant. In eigen beheer, St. Oedenrode, z.j., 30 pp., 8vo., geniet. Middenpagina's los..  
€ 5.00


[3222]  BAGHUS, P.J.H. De Slag om de Roerdriehoek. Het Duitse bruggehoofd tussen Maas en Roer september 1944-januari 1945. Van Gorcum, Assen, 1981. Maaslandse Monografieën no 34. 4to., 274 pp., zw./w. foto's, garenloos, origineel papieren bandje. Goed..  
€ 10.00
View image...


[140]  BAKERMANS, BAS. Oude toren van Woensel Eindhoven, Linosnede van de oude toren van Woensel. 919 x 24 cm.opl. 200 x.  
€ 40.00


[3274]  BAKKER, M. / HOOFF, G. VAN (red.). Gedenkboek Technische Universiteit. Eindhoven 1956-1991.Technische Universiteit Eindhoven, Eindhoven, 1991. 4to., 256 pp., zw./w. foto's en illustraties, linnen gebonden met stofomslag. Stofomslag met miniem scheurtje. Goed..  
€ 15.00
View image...


[3334]  BANNENBERG, G. / FRENKEN, A. / HENS, H. De oude Dekenaten Cuijk, Woensel en Hilvarenbeek in de 15de- en 16de-eeuwse registers van het Aartsdiakenaat Kempenland deel I, deel II en supplement. Drukkerij Gebr. Janssen NV, Nijmegen, 1968. 8vo., 270, 442 pp., ingenaaid, paperback. Tweedelige beschrijving van deze dekenaten in de 15e en 16e-eeuwse registers van het Aartsdiakenaat Kempenland. deel 2 met lichte verkleuring rug, deel 1 miniem deukje..  
€ 40.00
View image...


[1348]  BEEK EN DONK. KUIJPER, J. Beek en Donk GemeenteHugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 120.00


[3333]  BEEKMAN, PIET. Eindhoven, stadsontwikkeling 1900-1960. In eigen beheer, Mierlo, 1982. 21 x 21 cm., 424 pp., zw./w. illustraties, kaarten en foto's, linnen gebonden met illustratief stofomslag. Stedebouwkundige ontwikkeling van Eindhoven in de eerste helft van de 20e eeuw. Wat plankzwart + veegje onderzijde boekblok, verder goed.  
€ 40.00
View image...


[3269]  Beelden in het stadswandelpark.1982. 4to., 64 pp., zw./w. foto's, ingenaaid. Expositie 26 juni tot 4 oktober '82 Eindhoven, ter gelegenheid van de viering van 750 jaar stadsrechten. Lichte verkleuring en gebruikssporen rug.  
€ 8.50
View image...


[3386]  BEERENS, PIET. Het verhaal van een Slagersfamilie. Fantom, Antwerpen / Harmelen, 1993. 8vo., 125, (3) pp., garenloos, paperback. Met noten. Over de familie Beerens (Eindhoven). Goed.  
€ 12.50
View image...


[3159]  BEIJERS,HENK / BRUSSEL, GEERT-JAN VAN Van d'n Aabeemd tot de Zwijnsput. Toponiemen in de cijnskring Helmond vóór 1500 in naamkundig en nederzettingshistorisch perspectief.Helmond, 1996. LXXX, 311 pp., 4to., zw./w. illustraties, garenloos, illustratief papieren band. Goed..  
€ 35.00


[3397]  BEKOOY, GUUS. Philips Honderd 1891 - 1991, een industriële onderneming.Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1991. 4to., 205, (3) pp., rijkelijk geïllustreerd met afbeeldingen en foto's in zw./w. en kleur, linnen gebonden, stofomslag. Goed..  
€ 9.00


[2886]  BERG, RIEM van den Bètuwse Brökskes. B.O.S., Zetten, 1991. 96 pp., kl.8vo., ingenaaid, paperback, met ill. van Klarien Verbeek-Verboom.  
€ 5.00


[1021]  BERGEN OP ZOOM. HOGENBERG. Bergen op Zoom Frans Hogenberg, Keulen, 1583. Kopergravure van Bergen op Zoom ( Breda in de verte) col. 270 x 200 mm.Verzamelband Historische afbeeldingen..  
€ 225.00
View image...Bergen op Zoom


[3279]  BEST, AD VAN. Padvinderij in Stratum sinds 1911. Eindhoven, 2007. 8vo., 114 pp., zw./w. afbeeldingen en foto's, ingenaaid, paperback. Wat kreukels.  
€ 5.00
View image...


[2200]  BEVERS, AD (TEKST) MARTIEN COPPENS (FOTO'S) Samen Bouwen. Twintig Jaren Wilma Weert 1939-1959.. Wilma, Weert, 1959. 4to., 91 pp. + ruime bijlage foto's. Paperback. Ingenaaid. Originele omslag. Lijst van uitgevoerde bouwwerken. Vouwtje omslag achterkant. Geschaafd.  
€ 20.00


[1444]  BIEMANS, JOHAN. Koninklijke Harmonie Echo der Kempen - 't Hermenieke van Bergeijk. De Kempen B.V., Bergeijk, 1986. 176 pp. 128 foto's, met lit. opgave, 4to. Gekartonneerd geb. Foto omslag Martien Coppens. 't Hermenieke van Bergeijk. Goed exemplaar, enige verkleuring band.  
€ 18.50


[3021]  BIJNEN, J.F.C.M. / LIJTEN, J.P.J. Het notariaat in Veldhoven. Stichting Historisch Erfgoed Veldhoven, Veldhoven, 1992. 8vo., 72 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, paperback. Goed.  
€ 10.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de geschiedenis van de gemeente Veldhoven, 5.


[3005]  BOEREN, P.C. Het Hart van Brabant. Schets eener economische geschiedenis van Tilburg, uitgegeven bij gelegenheid van het honderd-jarig bestaan der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en omgeving. 1842 - 11 October - 1942. Henri Bergmans N.V., Tilburg, 1942. 4to., 169 pp., zw./w. foto's, halflinnen gebonden met goudopdruk. Ex-libris, nummerstempel op schutblad. Goed..  
€ 10.00


[2388]  BOGAART, MR. DRS. ALWIEN E.A., Ach Lieve Tijd. De boeiende Historie van Eindhoven en de Eindhovenaren. Waanders, 1992. 4to., 434 pp., linnen bedrukte band. Uitgebreid geïllustreerd in zw./w. en kleur. 19 losse tijdschriften in 1 band..  
€ 25.00


[2848]  BOHMERS, A. / WOUTERS, A.M. Belangrijke vondsten van de Ahrensburgcultuur in de gemeente Geldrop. Brabants Heem, Overdruk Brabants Heem jaargang XIV nr. 1. 20 pp. + 9 fig., zwart/wit ill., geniet. Met losse kaart.  
€ 10.00


[139]  BOLLEN, M. CATHARINAKERK te Eindhoven eindhoven, 1979. Litho van M. Bollen. 21 x 35 cm. opl. 65 x.  
€ 40.00 Catharinakerk


[3290]  BORNE, L. V.D. Langs 's Heren wegen. Kleine religieuze monumenten in de Acht Zaligheden Heemkundige Studiekring De Acht Zaligheden, 1985. 84 pp. Papieren omslag. Foto's / Plattegrond (1). Monumenten / Kapelletjes te Lage-Mierde Bergeijk Netersel Riethoven Westerhoven Wintelre Knegsel Zandoerle Oerle Zeelst Veldhoven Riethoven Reusel Hapert Duizel Bladel. Prima staat..
View image...


[3240]  BOSMAN STEENBERGEN, JAN. Genealogie Vier honderd jaar Zegeren met aanverwante families Kelly - Vriend - Strijker. Jan Bosman Steenbergen, Meppel, 1999. Reeks: Familieboeken deel 6. gr.8vo., 768 pp., zw./w. foto's, linnen gebonden met goudopdruk. Titel (afwijkend) op voorplat: Genealogie 370 jaar, families Zegeren - Kelly - Zilverberg - Vriend - Strijker (Lubbinge)!!.  
€ 17.50
View image...


[2526]  BOSMANS, TH.E.A. & BROERS, E.J.M.F.C. (red.). Brabandts recht dat is... Opstellen aangeboden aan prof. Mr. J.P.A. Coopmans ter gelegenheid van zijn afscheid als hoogleraar Nederlandse Rechtsgeschiedenis aan de Katholieke Universiteit Brabant. Van Gorcum, Assen, 1990. Brabantse Rechtshistorische Reeks 5, 332 pp., 8vo., ingenaaid, papieren omslag. Goed ex.  
€ 10.00


[3101]  BOSMANS, TH.E.A. & COOPMANS, J.P.A. (red.) De heerlijke stad. Achtste colloquium "de Brabantse Stad", Bergen op Zoom, 2 en 3 oktober 1987.Van Gorcum, Assen / Maastricht, 1988. Reeks: Brabantse Rechtshistorische Reeks 3, vii, (i), 231, (1) pp., 8vo., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, paperback. Goed..  
€ 8.00


[2911]  Bossche Bouwstenen II. [ Beleg van 's-Hertogenbosch ]. Kring Vrienden van 's-Hertogenbosch, 's-Hertogenbosch, 1979. 109 pp., 4to., garenloos, paperback. Mooi geïllustreerde weergave van lezingen. Lezingen rondom het Beleg van 's-Hertogenbosch..  
€ 10.00


[2912]  Bossche Bouwstenen IV. Kring Vrienden van 's-Hertogenbosch, 's-Hertogenbosch, 1981. 140 pp., 4to., garenloos, paperback. Geïllustreerde weergave van lezingen rondom de Franse tijd..  
€ 10.00


[2859]  BOUT, NIC. / WIJST, M.A. van der Gedaachte èn gedeechte van Nic. Bout vertééld èn vertáld dûr M.A. van der Wijst. Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", Gemert, 1979. Reeks: Busselke nr. 2. 40 pp., geniet.  
€ 5.00


[2876]  BOVEN, M.W. van / WAAL, J.J.F. de (red.) De Vlasbloem - Historisch jaarboek van Helmond I Gemeentelijke Archiefdienst Helmond, Helmond, 1980. 133 pp., 8vo., ingenaaid, zw./w. ill. Goed.  
€ 10.00


[2877]  BOVEN, M.W. van / WAAL, J.J.F. de (red.) De Vlasbloem - Historisch jaarboek voor Helmond II. Gemeentelijke Archiefdienst van Helmond, Helmond, 1981. 208 pp., 8vo., ingenaaid, zw./w. ill. Goed.  
€ 10.00  
¶ o.a. Kroniek van Helmond over 1980; Archeologische verkenning kloosterterrein te Binderen; Beesten te Binderen; Helmond in L. Guicciardini's beschrijving; Heer van Helmond contra de ambachtsgilden 1692-1715; Helmondse patriotten 1785-1787; SDAP-fractie in de Helmondse gemeenteraad (1931-1940) Literatuurlijst betreffende Helmond.


[2878]  BOVEN, M.W. van / WAAL, J.J.F. de (red.) De Vlasbloem - Historisch Jaarboek voor Helmond III. Gemeentelijke Archiefdienst van Helmond, Helmond, 1982. 208 pp., 8vo., ingenaaid, zw./w. ill. Goed.  
€ 10.00  
¶ Kroniek van Helmond over 1981; Lambertuskerk van Helmond; Notaris Adriaen Brouwers 1595-1635; Helmondse straatnamen 1; Jan Agten, een Helmondse drager van de Militaire Willemsorde; Werkverschaffing in Helmond in 1931; Literatuurlijst betreffende Helmond.


[141]  BRABANT. capitaine kaart Capitaine kaart van het gebied rond Eindhoven. 49 x 31 cm..  
€ 150.00


[3536]  BRABANT. HONDIUS. Accuratissima Ditionis Sylvae-Ducensis Tabula. Henricus Hondius, Amsterdam, 1636. Original hand-coloured copper-engraved map, 42 x 53 cm. From: Gerardi Mercatoris et I. Hondii, Atlas. Depicting the Maiorality and the city of 's-Hertogenbosch. Condition nice. Framed, under passe-partout..  
€ 750.00  
¶ Koeman Atlantes Neerlandici III. Me 41A, 231 5.K, (5).
View image...


[3538]  BRABANT. Kaart van de Provincie Nd.Braband, Verdeeld in Arrondissementen en regterlijke Kantons. ingevolge besluit van Z.M. den Koning der Nederlanden. Braband Septentrional, divisee en Arrondissemens et Cantons judiciaires, par arrete de S.M. le Roi des Pays-Bas.Dressee, gravee et publiee par F.Desterbecq. .  
€ 300.00


[2297]  BRABANT. OTTENS "Nova totius Ducatus Brabantiae Tabula". / Carte Nouvelle du Duché de Brabant R. & J. Ottens, Amsterdam, 1770. orig. Col. copperengr. by R. & J. Ottens 58 x 51 cm. Double titel.Showing Gent, Antwerpen, Breda, 's Hertogenbosch, Helmond, Eindhoven Limburg, Namen, and everything between those cities.. Good condition.  
€ 700.00


[1102]  BRABANT. SEUTTER. Brabantiae Ducatus cum adjacentibus Provinciis Seutter, Augsburg, 1750. 580 x 495 mm. Contemp. handcol. engr. map.  
€ 530.00


[1097]  BRABANT.I.B. HOMANN. Ducatus Brabantiae Nova TabulaHomann, Nuremberg, 1720. 575 x 485 mm. (H x b) copperengr.by Joh. Bapt. Homann, with old full col. map, but uncol. cartouche. some minor spots outside the view
..  
€ 530.00


[3173]  Brabants jaarboek 1950 Provinciaal Genootschap, 1950. N.p., 8vo., 190 pp., zw./w. illustraties, ingenaaid, papieren bandje. Over o.a. Kastelen in Noord-Brabant; Het oudheidkundig Onderzoek van de oude Woongronden langs de Maaskant in Noordbrabant; Het schrijfambacht van Peelland. 2 uitslaande kaarten. Nieuwe reeks der handelingen van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant. Goed.  
€ 10.00
View image...


[2969]  BRAND, M.P.J. van den Lief en Leed in en over De Oude Peel. Een bijdrage tot de geschiedenis van het gehele Brabantse-Limburgse Peelgebied. Van Spijk, Venlo, 1983. 2e druk, 4to., 207 pp., afbeeldingen in zwart/wit en kleur, ingenaaid, illustratieve cover. Goed exemplaar.  
€ 15.00


[3211]  BREUGEL, AUG. VAN. Brabantse mutsen uit grootmoeders tijd. Stichting Brabants Heem, 1975. tall 8vo., 192 pp., Zw./w. foto's, ingenaaid, illustratieve flexband. De geschiedenis van de Brabantse poffer is terug te lezen in dit standaardwerk. Bijdrage tot de studie van het Brabants Heem deel XIV. Nummerstempel op schutblad.  
€ 22.50
View image...


[3161]  BRINK, G.J.M. / VEEN, A.M.D. VAN DER / WOUDE, A.M. VAN DER (red). Werk, kerk en bed in Brabant. Demografische ontwikkelingen in oostelijk Noord-Brabant 1700-1920. Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening-Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1989. 190 pp., 8vo., Original publisher's sewn paperback, pictorial frontcover, 10 contributions, illustrations, graphs. tables, notes, references, general bibliography..  
€ 10.00
View image...


[3084]  BRINK, GABRIΛL van den. De grote overgang. Een lokaal onderzoek naar de modernisering van het bestaan - Woensel 1670-1920. Sun, Nijmegen, 1996. 576 pp., tall 8vo., zw./w. illustraties. ingenaaid, papieren omslag met flappen. Uitgebreide en degelijk gedocumenteerde studie over de modernisering van de Oost-Brabantse plattelandsgemeente Woensel, in 1920 geannexeerd door gemeente Eindhoven. Goed exemplaar..  
€ 20.00
View image...


[1637]  BROCK, A.C., De Stad en Meijerij van 's Hertogenbosch of derzelver beschrijving.Streekarchivariaat "Langs Aa en Dommel", Veghel, 1978. 381 pp., 8vo., paperback met verstevigde rug. Een facsimile uit 1978 van het handschrift uit 1825 over de Meijerij. Met vele beschrijvingen en kaartjes van plaatsen en gehuchten uit de Meijerij. Uitgebreid register..  
€ 35.00  
¶ Twede afdeeling, bevattende eene Geographische, Historische en Chronologische Beschouwing van de Steden, Dorpen, Vlekke, Heerlykheden, gehuchten en voornaamste
buurtschappen der Meiery. Met een Naamlijst der Groote en Geleerde mannen, en kunstenaars, met de Wapenen en Naamen van eenigen der ons Adelyke Geslachten, welken bestaan hebben.


[2505]  BROCK, A.C. Beschryving der Vryheid St Oden Rode Behelzende Verhandeling der Merkwaardige en Gewichtigste Gebeurtenissen van dit Dorp (I); Beschryving der Vryheid St Oden Rode Behelzende Verhandeling over de Gebouwen als Kerken, Kapelen, Adele-sloten; Heerlykheden en anderen Landgoeden (II); Bijlagen + Wegens de Afstammelingen van Antonius, derde Zoon van Jan Brock, de vader van Adriaan Brock. Stichting Roois Cultureel Erfgoed (SRCE)., St. Oedenrode, 2003. 1832-1833 (facsimile 2003) (HB, half perkamenten band, ruim 600 pp., in luxe cartouche, zeer beperkte, genummerde oplage, 2 banden, bibliofiele uitgave) Uitgave door Stichting Roois Cultureel Erfgoed (SRCE). Geschiedenis van Sint-Oedenrode. Vele topografische gravures in kleur..  
€ 175.00  
¶ luxe editie


[2924]  BROEDERS, H. Geschied- en Aardrijkskundige Beschrijving der Gemeente Hilvarenbeek, voor de jeugd Heemkundige kring Joannes Goropius Becanus, Hilvarenbeek, 1985. VIII, 76 pp., 12mo., facsimile van het oorspronkelijk werk uit 1838 in Tilburg uitgegeven door de wed. J. van Gemert & Zonen. Nu uitgegeven ter gelegenheid van de opening van het heemkundig museum "De Doornboom" in 1985. Met losse totpografische kaart.  
€ 15.00


[2531]  BROERTJES, J.P. EN J.H. VERHAGEN (REDACTIE). Archeologisch Repertorium Noord-Brabant. Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening & Het Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1997. 295 pp. geb. Uitgave Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening & Het Noordbrabants Genootschap. Serie: Werken met Brabantse bronnen Deel 4..  
€ 35.00
View image...


[2919]  BROUWER, P.C. de De Geschiedenis van Hilvarenbeek tot 1813. De Hilverbode, Hilvarenbeek, 1947. 120 pp., 4to., halflinnen gebonden, frontispice, met zw./w. foto's. 75 genummerde en gesigneerde exemplaren, dit is nr. 40. Bibl. stempel titelpagina, enkele aantekeningen band niet strak om boekblok.  
€ 20.00


[3068]  BRUIJN, J.H. de Vennen in Noord-Brabant. Bura Boeken, Eindhoven, 1981. 150 pp., 8vo., zw./w. illustraties, gekartonneerd gebonden met illustratief stofomslag. Zeer goed ex..  
€ 10.00


[2945]  BRÜSEWITZ, K., e.a. Lierop 825 jaar. Commissie Geschiedenis Lierop, 1980. 2e druk. 78 pp., 21 x 21 cm., ingenaaid, illustratief papieren bandje, br./w. foto's en afbeeldingen. Goed..  
€ 10.00


[138]  BRUSSE,M.J. Philips' Wonderland Brusse, Rotterdam, 1929. Met originele houtsnede van J.Franken Pzn.  
€ 30.00
View image...


[3206]  BUTER, ADRIAAN De Kadans van de Getouwen. Heren en Knechten in de Nederlandse Textiel.Elsevier, Amsterdam / Brussel, 1985. 4to., 160 pp., illustr. in zw./w. en kleur, gebonden, illustratief gekartonneerde band, o.a. foto's Cas Oorthuys. O.a. aandacht voor Tilburg. Goed ex.  
€ 8.00
View image...


[3153]  BYLSMA, SJOERD Vijftig Jaar Warmte van H.W. Burgers Verwarmingsindustrie tot Burgers Verwarming+airconditioning. Eindhoven, 1978. 64 pp., 22 x 21 cm., 1e Druk. Gekartonneerd gebonden met goudopdruk. Foto's Tekeningen. Gedenkboek, Uitgegeven bij het vijftig-jarig bestaan. O.a. Oude beelden (foto's) van Eindhoven en het bedrijf. Ex libris op schutblad, nummerstempel op titelpagina..  
€ 10.00


[321]  CAPITAINE KAART. Carte des environs d'Eyndhoven 465 x 310 mm. Met eindhoven, Lieshout, Haandel, Boxtel, Oosterwijk enz..  
€ 125.00


[3402]  CASIMIR, H.B.G. / SARLEMIJN, A., (RED.). Tussen academie en industrie. Casimirs visie op wetenschap en researchmanagement. Meulenhoff, Amsterdam, 1984. 8vo., 250 pp., ingenaaid, paperback. Bibliografie, register. Zeer goed exemplaar..  
€ 8.00  
¶ Met bijdragen van o.a.: S.J. Doorman, P.A. Kroes, C. van Heerden
View image...


[3401]  CASIMIR, H.B.G. Het toeval van de werkelijkheid. Een halve eeuw natuurkunde. Meulenhoff, Amsterdam, 1983. 1e druk, 8vo., 414 pp., zw./w. illustraties, ingenaaid, paperback. Met lit. opg., reg. Vert. van: Haphazard reality : half a century of science. - New York : Harper & Row, 1983. Lichte gebruikssporen..  
€ 10.00
View image...


[3400]  CASIMIR, H.B.G. Waarneming en visie. Over wetenschap en maatschappij. Meulenhoff, Amsterdam, 1987. 8vo., 169 pp., ingenaaid, paperback. Bundel voordrachten en artikelen over historische, wijsgerige en maatschappelijke aspecten van de natuurwetenschap. Goed exemplaar.  
€ 8.00
View image...


[2963]  Catalogus van de "Oirschotsche Stoelen" Fabriek N.V. - Oirschot (N.-Br.) 1930. Oirschot, 1930. gr.8vo., (32) pp., geniet. 30 pagina's met zw./w. afbeeldingen en prijzen(!) van stoelen, tafels, banken etc. Zeldzaam.  
€ 45.00


[3020]  CIJSOUW, L.A. / WASSENAAR-van der HOEK, J. / BIJNEN, J.F.C.M. Gereformeerden en hervormden in Veldhoven van 1648. Stichting Historisch Erfgoed Veldhoven, Veldhoven, 1989. 8vo., 174 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, paperback. Goed.  
€ 14.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de geschiedenis van de gemeente Veldhoven, 4.


[3184]  CLEERDIN, VINCENT (inl.). De Kathedrale Basiliek van Sint Jan te 's-Hertogenbosch.Van Munster's Uitgevers, Amsterdam, z.j. (1938), small 4to., 58 pp., halflinnen gebonden met goudopdruk, 25 zw./w. foto's van A.C. Verhees. Mouseion-Reeks no. 7. Lichte verkleuring omslag.  
€ 10.00
View image...


[3096]  CLEERDIN, VINCENT Het Brabantse dorp. Allert de Lange, Amsterdam, 1948. Heemschutserie deel 44. Tweede druk. 131 pp., 8vo., zw./w. illustraties. Ex-libris. Nummerstempel op schutblad. Rug wat los, met tape.  
€ 7.50


[3130]  CLEERDIN, VINCENT (samenst.) Zóó is Noord-Brabant. Bijdragen tot de kennis van deze provincie, haar economische beteekenis, haar uiterlijk, haar geschiedenis. Strengholt, Amsterdam, 1939. 403 pp., 4to., rijkelijk geillustreerd met zw./w. foto΄s, ingenaaid, illustratief papieren omslag. Omslagontwerp André Verhorst. Veel gemeenten worden besproken, veel advertenties. Goed.  
€ 20.00


[2426]  CLEERDIN, VINCENT ’s-HertogenboschGemeentebestuur / Vereeniging 's-Hertogenbosch' Belang, 's-Hertogenbosch, 1922. 148 pp., 8vo., ingenaaid. Decorative Stiffed Wrappers. Zw./w. foto's. Omslagtekening Huib Luns. Foto's Pierre Wijnen. Veel advertenties. Redelijk ex..  
€ 15.00


[3237]  COENEN, JEAN. Honderd jaar Paterskerk in Eindhoven 1898-1998. Bureau voor regionaal historisch onderzoek, Maasbracht, 1998. 8vo., 80 pp., foto's in zw./w., ingenaaid, illustratieve cover, paperback. Goed.  
€ 10.00
View image...


[2857]  COENEN, JEAN Het corpus van Geldrop - dorpsbestuur in de 17e en 18e eeuw. Gemeentebestuur, Geldrop, 1979. Reeks: Bijdragen tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 8. 59 pp., geniet, zw./w. ill.  
€ 7.00


[2856]  COENEN, JEAN Uit het verleden van Geldrop - bloemlezing uit het werk van Jan van de Vijver. Gemeentebestuur, Geldrop, 1977. Reeks: Bijdragen tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 4. 56 pp., geniet, zw./w. ill. Nummerstempel op titelpagina.  
€ 8.00


[1261]  COOLEN, ANTOON. Groei van een stad. Groot Eindhoven onder zijn eersten burgemeester. Van Tuyl, Zaltbommel/Antwerpen, 1951. 199 tekstpp. + 16 pp. afbeeldingen, gr.8vo. Verguld linnen. Gebonden. Met foto's o.a. van Martien Coppens. Lijst van intekenaren los bijgevoegd. Naam op schutblad, verder goed exemplaar..  
€ 12.00
View image...


[3107]  COOLEN, ANTOON / COPPENS, MARTIEN (foto's) Land en volk van Brabant: Bijdragen van Brabantse schrijvers, dichters en geleerden, verzameld en ingeleid door Antoon Coolen. Kosmos, Amsterdam / Antwerpen, 1950. 267 .pp, 8vo., zw./w. foto's van Martien Coppens, linnen gebonden. Vliegend schutblad uitgescheurd. Verder goed exemplaar.  
€ 15.00


[2910]  COOLEN DE OUDERE, ANTOON Helvoirt aan de Lei. Brabantse schetsen. Hollandia, Baarn, 1976. 3e druk, 174 pp., 8vo, garenloos, gekartonneerde band met stofomslag. Verzameld en van een biografie voorzien door Willem Hoffman. Geïllustreerd door Adine Huygen-van Houten. Omslag met minimale gebruikssporen, verder goed.  
€ 8.00


[1355]  COPPENS, M. Eindhoven een halve eeuw Lecturis B.V., Eindhoven, 1970. 125 pp. num. photogr. by M. Coppens. Text Jan Willem Overeem. Deze uitgave werd opgezet 50 jaren na de samenvoeging van de gemeenten Eindhoven, Gestel, Stratum, Strijp, Tongelre en Woensel. met stofomslag.  
€ 30.00


[1163]  COPPENS, MARTIEN Het land van Bosch, Bruegel en Van Gogh.Lecturis, Eindhoven, 1979. 29,5 x 29,5 cm., 20 pp. text in Dutch and 127 full page photographic bl./w. illustrations. Orig. boards, dust jacket. Text: Jan Elemans. Isbn 9070108135. Some shelfwear, dust jacket with small imperfections..  
€ 25.00


[1354]  COPPENS, MARTIEN (Foto's) Het stadhuis van Eindhoven. Lecturis B.V., Eindhoven, 1970. Sm4to., 68 pp., zw./w. foto's, linnen gebonden in schuifdoos. Tekst: Gerda Smits. Goed ex.  
€ 15.00


[2381]  COPPENS, MARTIEN / VERHOEVEN, L. (foto's) / div. auteurs (tekst) De hemel te rijk Lecturis, Eindhoven, 1962. 4to., 64 pp., zw./w. foto's M.Coppens / L. Verhoeven. Ingenaaid, softcover met flappen. Gedenkboek Katholieke Kweekschool te Eindhoven.  
€ 20.00


[97]  COPPENS, MARTIEN Gedachten in steen. De Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's-Hertogenbosch. N.V.Spaarkas voor Belegging in R.K.Leeningen, Utrecht, 1941. 1e druk, gr.4to., 235 pp.. 100 zw./w. foto's, linenn gebonden met (beschadigd) stofomslag. Inleidende beschouwing va P.Concordius van Goirle O.F.M.Cap. Foto's en voorwoord van Martien Coppens..  
€ 20.00


[96]  COPPENS, MARTIEN Het lonkende licht. Herinnering aan Eindhoven tussen de jaren 1932 en 1982. Lecturis, Eindhoven, 1982. 30 x 29 cm., 261 pp., 226 zw./w. foto's. Gekartonneerd gebonden met stofomslag. Isbn 9070108216. Tekst: Frits van Griensven en Martien Coppens. Loose summary in english. Little staining and small imperfections. Otherwise good copy.  
€ 35.00
View image...196


[87]  COPPENS, MARTIEN Picturesque Brabant W. van Eupen, Eindhoven, 1944. Oblong sm4to, 14 pp. + 44 photographic (bl./w.) illustrations and an introduction by Martien Coppens. Translated by A. Spoorenberg. Text in english. Cover with imperfections, ex libris (book plate) on end paper.  
€ 20.00
View image...87


[129]  COPPENS, MARTIEN. Waarom fotograferen. Zestig jaren onderweg: 1923 - 1983. SIGNED Lecturis B.V., Eindhoven, 1982. 29,5 x 29,5 cm., 114 pp., zw./w. foto's, or. gekartonneerd gebonden met stofomslag. Isbn 9070108240. 60 jaren fotografie gericht op de mens en diens uitingen, structuren en vormen, tijd en ruimte. Met noten, lijst met verschenen boeken, technische gegevens. Uitklappagina met vouwtje, stofomslag met minieme imperfecties, goed ex.  
€ 34.00  
¶ Gesigneerd door Martien Coppens op pagina 114 met datum 14-12-'82.
View image...129


[628]  COPPENS, MARTIEN. Rorate Coeli Desuper - Het Kazuifel van Heeze Lecturis N.V., Eindhoven, 1961. 20 pp. tekst, 28 foto's .Uitgegeven ter gelegenheid van de opening van de nieuwe drukkerij en kantoren van Uitg. Lecturis N.V. Inleiding Anton van Duinkerken. Bep. en genumm. oplage, 233 v.d. 500. Linnen map in schuifdoos. Rug enigszins verkleurd, schuifdoos met beschadiging.  
€ 30.00


[1170]  COPPENS, MARTIEN. Eindhoven Groeiende StadN.V.Uitgeversmaatschappij " De Pelgrim"., Eindhoven, 1954. fotografisch gezien door Martien Coppens. bl. lin, folio, wrap. Historisch overzicht door Frans Kortie.  
€ 75.00  
¶ incl. boekje met Franse tekst
View image...


[2372]  COPPENS, MARTIEN - KONINGS, C. Leven in geloof.Lecturis, Eindhoven, 1980. 29,5 x 29,5 cm., 154 pp. text in Dutch with bl./w. photographic plates. Boards, illustrated dustwrappers. Isbn 9070108178. Small imperfections dust jacket. Good copy..  
€ 20.00


[2202]  COPPENS, MARTIEN. Van oud naar nieuw. St. Annaziekenhuis Geldrop. Lecturis, Eindhoven, 1972. 16 pp. tekst + foto's. Uitgave ter gelegenheid van de officiele opening van het St. Annaziekenhuis in Geldrop. Vouw op voorplat.  
€ 20.00
View image...


[2084]  COPPENS, MARTIEN (FOTO'S) / ROESSEL, NOL VAN (TEKST) / SPELLER, N.M. (TEKST) Rondom de Peel. SIGNED. Lecturis b.v., Eindhoven, 1979. 29,5 x 29,5 cm., (22) pp., + 82 zw./w. foto's + (6) pp., or. gekartonneerd gebonden met stofomslag. Isbn 9070108151. 1e druk. Stofomslag vlekkig en beschadigd, div pagina's met spatten, bovenop vlekken/spatten.  
€ 40.00  
¶ Gesigneerd Martien Coppens laatste pagina met datum 23 - 1 - '80.


[1169]  CRAB, JAN. Het Brabants Beeldsnijcentrum Leuven Vrienden van het Museum Leuven, Leuven, 1977. 354 pp. 203 afb. 46 bijlagen, lin., wrap. 22 x 24,5 cm..  
€ 65.00
View image...


[3022]  CUIJPERS, JACQ. Onze Lieve Vrouw ter Eijk te Meerveldhoven De Wereld, Eindhoven, 1914. kl.8vo., 73 pp., zw./w. afbeeldingen, geniet. Omslag geplastificeerd.  
€ 12.00  
¶ Uitg. De Wereld - Vrijstraat 45 - Eindhoven


[3015]  CUIJPERS, JACQ. Onze Lieve Vrouw ter Eijk te Meerveldhoven met geschiedkundige aantekeningen. M.F. van Piere, Eindhoven, 1888. 8vo., (4), 18 pp. geniet. 2 houtgravures. Omslag met plakbandsporen, beschadigd en stempel op voorzijde. Vlekken. Redelijk exemplaar.  
€ 12.00


[2988]  CUNEN, J. Inventaris van het archief der gemeente Someren met inleiding en geschiedkundige bijzonderheden. (Op band: Geschiedenis van de gemeente Someren). Gemeentebestuur Someren, 1940. 8vo., 216 pp., zw./w. foto's en uitslaande kaart, linnen gebonden. Rugverkleuring, ex-libris.  
€ 35.00


[3125]  CUNIBERTUS SLOOTS, PATER O.F.M. e.a. (red.) Bijdragen voor de geschiedenis van de provincie der minderbroeders in de Nederlanden, deel 10 bundel XXIX. Grafische Kunstinrichting J. Van Foll Suykerbuyk., Roosendaal, 1959. pp. 165-320, 8vo., zw./w. foto's, ingenaaid, papieren bandje. Goed exemplaar.  
€ 10.00


[2873]  CYRILLUS, P. / CANISIUS, P. O.L. Vrouw van Handel hare geschiedenis bij de viering van het zevende eeuwfeest 1220-1920. Electrische Drukkerij Gebr. van de Burgt, Helmond, 1920. 104, (10) pp., 8vo., ingenaaid, or. papieren omslag, 3 zw./w. afb. Inhoud o.a. Duitsche Orde der Ridderschap, Broeders van "De Kluis", Wonderen. Met 10 pagina's advertenties van veelal Helmondse bedrijven.  
€ 30.00


[2959]  DAAMEN, JEANNETTE Nuenense Herinneringen. Een stukje Nuenense geschiedenis verteld door 24 Nuenenaren. Gemeente Nuenen, Nuenen, 1994. 8vo., 223 pp., zw./w. foto's, illustratief gekartonneerde band. Goed.  
€ 15.00


[3418]  DAF. Auto Revue. Extra editie speciaal DAF-nummer. "Motor", Den Haag, 1958. 9e jaargang no. 4 - 7 februari 1958..  
€ 15.00
View image...


[3417]  DAF. De A van DAF DAF, z.j., 8vo., 40 pp., zw./w. illustraties. Omslag met gebruikssporen. Leuk illustratief boekje.  
€ 7.50
View image...


[2547]  DAF. FOLDERS DAFEindhoven, Diverse DAF-folders. Daf 33 variomatic/ 33 automatic-variomatic/44 automatic-variomatic/44 stationcar/44 variomatic/ 55 automatic-variomatic/55 coupé/ variomatic/ 55 staitoncar 100 cc / 66 marathon / coupé/ 1300 marathon/ stationcar/ sedan/ Volvo 343 / Daf 750 variomatic 20x . some waterstained.  
€ 250.00
View image...


[3186]  DAMEN, JAN. Naar een Drie-Eenheid. De Geschiedenis van de Parochies in Valkenswaard-Noord. Parochie Valkenswaard-Noord, Valkenswaard, 2001. 4to., 224 pp., zw./w. illustraties, ingenaaid, illustratieve cover, paperback. Achterkant cover met scheur langs rug..  
€ 10.00
View image...


[2976]  DANIΛLS, NIEK e.a. (red.) Reusel àòn de meet. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1983. 8vo., 102 pp., garenloos, paperback, zw./w. illustraties. Goed.  
€ 8.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 5


[3271]  DANKERS, J.J. / VERHEUL, J. Vijftig jaar Dela 1937-1987. Het Spectrum / Trendboek, 1987. 4to., 160 pp., zw./w. illustraties en foto's, ingenaaid, illustratieve cover, paperback. Goed.  
€ 10.00
View image...


[2971]  De abdij van Postel vroeger en nu. Norbertijner Abdij, Mol, Z.j., 8vo., (44 pp.), garenloos, paperback, zw./w. illustraties, ned. tekst met samenvatting in engels, frans, duits. Monogramstempel op Franse titel.  
€ 9.00


[2943]  De Liempdse kerk en haar pastoors. Stichting Kèk Liemt, Liempde, 1978. 77 pp., papieren bandje, zw./w. afbeedlingen. Uitgegeven ter gelegenheid van het 375-jarig bestaan van de parochie St. Jans'-Onthoofding. Goed..  
€ 8.00


[3276]  DEBBAUT, JAN / FUCHS, RUDI E.A. Ooghoogte - Eyelevel. Stedelijk Van Abbemuseum 1936-1986. 2 volumes. Stedelijk Van Abbemuseum, Eindhoven, 1986. 8vo., ingenaaid, rijkelijk geïllustreerd met afbeeldingen in zw./w. en kleur, paperbacks. Tekst: Nederlands/Engels. Catalogus ter gelegenheid van de tentoonstelling Ooghoogte, Van Abbemuseum 1936-1986 14 juni-9 november 1986. Deel 1 met rugverkleuring en beschadiging rug boven. Deel 2 goed..  
€ 10.00
View image...


[2509]  DECKERS, DR. L. De Landbouwers van den Noordbrabantschen Zandgrond. A.J.M. Vervoort, Eindhoven, 1912. 288 pp. 8vo. originele kwetsbare omslag. Geïllustreerd. Naam op franse titel..  
€ 30.00  
¶ Eene bijdrage tot de kennis der maatschappelijke en economische ontwikkeling van den Nederlandschen boerenstand in de negentiende en twintigste eeuw.


[3143]  DECKERS, J.H.F. De Waterstaatstoestanden in Noord-Brabant binnen het Stroomgebied der Maas Voorheen en Thans. Uit een economisch en landbouwkundig oogpunt beschouwd. Henri Bergmans & Cie, Tilburg, 1927. 259 pp. 8vo., ingenaaid, originele papieren band. Deckers beschrijft de toestand van voor 1795 en vergelijkt die met de toestand van na 1795. Er zijn een drietal bijlagen toegevoegd. De eerste betreft de aanwezige watermolens. Per watermolen staan een aantal gegevens vermeld (o.a. de dagcapaciteit). Als tweede en als derde bijlage een overzichtskaart (Oost-Noord Br. + De Maas en de dijken en de Overlaten). Matig ex., rug besch..  
€ 12.50


[3100]  DELFT, A.J.A.C. van (samenst.) Uit Brabants Centrum Henri Bergmans & Cie, Tilburg, 1930. 322 pp., 8vo., zw./w. foto's, tabellen, linnen gebonden met wapen op voorplat, twee uitslaande kaarten, één van Midden-Brabant en één economisch geografische kaart van het district der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en Omstreken los bijgevoegd.
Ά Met o.a. overzichten van inwonersaantallen, arbeiders, plaatsbeschrijvingen, bedrijfsleven, etc. Wat vlekkig vooral schutbladen voor en achter, verder goed..  
€ 25.00


[2964]  DELFT, DOMITILLA van Van Slotklooster Tot Actieve Congregatie. Klooster Nazareth OirschotKlooster Nazareth, Oirschot, 1966. gr.8vo., 434 pp., zw./w. afbeeldingen en foto's, ingenaaid, linnen band met goudopdruk. De auteur is zuster Franciscanes. Archiefplakker links boven voorplat..  
€ 20.00


[48]  DERKS, SERGIO. Rondom scheren. 50 Philishave. Het succes van een uniek systeem.Philips International, Groningen, 1989. 91 pp. veel ills. en foto's. Geschreven ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van Philishave, in opdracht van Philips internationaal B.V. Domestic Appliances and Personel Care Division, Groningen. 4to., gekartonneerd gebonden in schuifdoos. Schuifdoos met gebruikssporen.  
€ 20.00  
¶ Naslagwerk voor de verzamelaar en liefhebber.


[3421]  DEVOGELAERE, ANTOON. Van gaslamp tot gloeilicht DNB / Uitgeverij Pelckmans, Kapellen, 1987. 4to., 127 pp., illustraties in zw./w. en kleur, linnen met goudopdruk, gebonden met stofomslag. Rijkelijk geïllustreerd met foto's, tekeningen, affiches, publiciteit, facsimile van facturen, gravures van fabrieksgebouwen. Aandacht voor prijzen en de introductie van verlichting in private en openbare gebouwen. De illustraties en vooral de publiciteit tonen hoe kunstrichtingen doorwerken in de reclame. Goed exemplaar, stofomslag met gebruikssporen.  
€ 20.00
View image...


[3157]  DIELEMAN, F.M. Een analyse van spreidingspatronen van vestigingen en van werkgelegenheidsgebieden in Tilburg en Eindhoven. Een methodisch-technische studie.Krips Repro, Meppel, 1978. 304 pp., 8vo., ingenaaid, papieren omslag. Kaarten, grafieken, tabellen, bibliografie. Summary in English. Dissertatie..  
€ 10.00


[3303]  DINTER, LIZET VAN e.a. Zomaar een dak....50 jaar Pastoor van Ars parochie te Eindhoven. In eigen beheer, Eindhoven, 1980. 8vo., 80 pp., br./w. illustraties en foto's, ingenaaid, paperback. Extra toegevoegd twee originele foto's.  
€ 20.00
View image...


[3257]  DIXHOORN, FRITS VAN. 't Hoefke. Een dorp speelde circus. Danube, Eindhoven, 1995. gr.8vo., 177 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback met flappen. Rijkelijk geïllustreerd. Voorwoord Jan J.A. Hohmann. Deurne, Tweelingzusjes Tiny en Anny van Doorne..  
€ 10.00
View image...


[3608]  DOEVENDANS, KEES. De ontphilipste stad - kansen voor architectuurbeleid in eindhoven.Architectuurcentrum Eindhoven / TUE, Eindhoven, 2009. 22,5 x 22,5 cm., 60 pp., zw./w. afbeeldingen, paperback met flappen. Zeer goed exemplaar.  
€ 10.00


[964]  DOMMELEN. KUIJPER, J. Dommelen KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 140.00
View image...


[3570]  DONK, Th. VAN DEN (inleiding). Jaarboek van het Sint Joriscollege en Sint Catharinalyceum te Eindhoven. Cursus 1938-1939. Eindhoven, 1939. 8vo., 128 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, papieren omslag. Eerbiediglijk opgedragen aan Dr. H. Moller. Ter gelegenheid van diens zeventigsten verjaardag, den 8 november 1939. Zeldzaam.  
€ 20.00
View image...


[2835]  DORENBOSCH, P.Th.A. de boxtelse St.-Petrus - Eerste Boek: de kerk - het kapittel - de toren. Stichting Red de Toren, Boxtel, 1983. 244 pp., 4to, gekartonneerd met stofomslag. Zwart/wit illustraties. Met noten. Stofomslag met kleine onvolkomenheid, verder gaaf exemplaar met ex-libris en oorspronkelijke boekenlegger.  
€ 20.00


[2836]  DORENBOSCH, P.Th.A. / CLERCX, J.F. de boxtelse St.-Petrus. Tweede boek: de parochie - de h. bloedviering - het Smits-orgel. Stichting Hartje Boxtel, Boxtel, 1986. 264 pp., 4to, gekartonneerd met stofomslag. Zwart/wit illustraties. Scheurtje rug stofomslag, verder zeer goed exemplaar.  
€ 16.00


[2371]  DROST, J. , DEN DULK., A. KUPERUS, J. VAN BALEN, J. VAN ELDEREN Eindhoven, een nieuw gezicht uitg. Gemeentewerken Eindhoven, Eindhoven, 28 pp. Welkom in Eindhoven. vw. H.Witte, foto's A. Hagen. gr. 4to..  
€ 25.00


[131]  DUINKERKEN, ANTON VAN / COPPENS, MARTIEN. Noord-Brabant edel en schoon A.Roelofs Van Goor, Amersfoort, 1960. gr.4to., 23 pp. tekst, 152 foto's in zw./w. en kleur, linnen gebonden, geen stofomslag. Subtitel: Brabant tussen Peel en Biesbos. Tekst Anton van Duinkerken.  
€ 20.00


[3123]  DUINKERKEN, ANTON VAN Brabantse herinneringen. Het Spectrum, Utrecht / Antwerpen, 1964. 309 pp., 8vo., linnen gebonden met stofomslag. Stofomslag gescheurd, verkleuring band bij de scheur stofomslag op de rug.  
€ 7.00


[3245]  EERENBEEMT, H.F.J.M. VAN DEN Dynamiek en innovatie in het Eindhovens bedrijfsleven voor de komst van Philips.Gianotten, Tilburg, 1982. 8vo., 20 pp., geniet, papieren omslag. Voordracht gehouden tijdens een symposium in het kader van Eindhoven 750 jaar stad..  
€ 5.00
View image...


[2346]  EERENBEEMT, PROF. DR. H.F.J.M. van den (red.) Geschiedenis van Noord-Brabant 1796-1996 Deel I, II, III. Boom, Amsterdam / Meppel, 1996-1997. Ruim 1300 pp. 4to. In rood linnen gebonden met stofomslag, goudopdruk, leeslint. In 1996 viert de provincie Noord-Brabant haar tweehonderdjarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan verscheen in 1996 het eerste deel van de driedelige uitgave Geschiedenis van Noord-Brabant. Zesendertig auteurs onder wie historici, economen, sociologen, juristen, ingenieurs, neerlandici, geografen en demografen schrijven vanuit hun wetenschappelijke achtergrond een deel van die geschiedenis. De delen behandelen achtereenvolgens de periodes 1796-1890 (traditie en modernisering), 1890-1945 (emancipatie en industrialisering) en 1945-1996 (dynamiek en expansie). Hierdoor ontstaat een gevarieerde kijk op de verschillende aspecten van het maatschappelijk leven. Elk deel kent dezelfde opbouw; na een algemene beschouwing volgen de deelterreinen bevolking, overheid, ruimtelijke omgeving en infrastructuur, materieel bestaan, sociale patronen, geestelijk en cultureel leven, historiografie, gevolgd door een slotbeschouwing. In deel drie worden een register en beredeneerde bibliografie opgenomen. (Biblion recensie, Redactie). Prima set.  
€ 60.00


[3097]  EGERAAT, L. VAN Zeg maar dàg tegen Brabant. J. Rijkhoek, Den Haag, 1973. 475 pp., 8vo., zw./w. foto's, linnen gebonden met stofomslag. Stofomslag met scheurtjes, verder goed exemplaar.  
€ 10.00


[3112]  EGERAAT, L. VAN Brabant - Het andere Nederland. Knoop & Niemeijer, Haren (Gr), 1974. 169 pp., 8vo., zw./w. foto's, ingenaaid, illustratief gekartonneerde band. Nummerstempel op schutblad. Goed.  
€ 5.00


[3121]  EGERAAT, L. VAN Het Brabantse landschap. Beschrijving - tochten - wandelingen. Gottmer / Orion, Nijmegen / Brugge, 1977. 203 pp., 8vo., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback. Foto's en omslagfoto van Martien Coppens. Ex libris op achterzijde cover en nummerstempel op schutblad.  
€ 6.00


[1306]  EINDHOVEN - BAUDARTIUS Eyndhoven Viva delineatio ac descripto omnium praeliocum, Amsterdam, 1612. Zeldzaam kaartje van Eindhoven van Willem Baudartius (1565 - 1640). 138 x 196 mm. kort afgesneden en beschadigd aan rechterzijde. waterst..  
€ 450.00
View image...


[1762]  EINDHOVEN. ANSICHTKAART Eindhoven. Kanaalzicht Berkers Verbunt, 1907. Zeer zeldzame kaart van het kanaal in Eindhoven. nr. 260. Met de kerk op de achtergrond.
View image...


[1040]  EINDHOVEN. CATHARINAKERK te Eindhoven houtgravure uit de Katholieke illustratie van 1874. 250 x 165 mm..  
€ 125.00
View image...Catharinakerk


[210]  EINDHOVEN. De luciferfabriek van de Heeren Mennen en Krunen te Eindhoven Eindhoven, Houtgravure 170 x 115 mm. Framed under glass.  
€ 65.00
View image...Eindhoven houtgravure


[957]  EINDHOVEN. KUIJPER, J. Eindhoven, Tongelre, Stratum, Woensel, Strijp, GestelHugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm. Mooie set van de zes Kuyperkaartjes: Eindhoven, Tongelre, Stratum, Woensel, Strijp, Gestel (6x), Later de Gemeente Eindhoven.  
€ 1,250.00
View image...Eindhoven


[1312]  EINDHOVEN. KUIJPER, J. Eindhoven KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 275.00  
¶ Zeldzaam


[3449]  EINDHOVEN. STRATUM. Gemeente Straum. Tarief van de Kadastrale Begrootingen Eindhoven, 1850. blad 21 x 17 cm. Gemeente Statum. Tarief van de Kadastrale Begrootingen.  
€ 35.00
View image...


[3448]  EINDHOVEN. STRIJP. Gemeente Strijp. Tarief van de Kadastrale Begrootingen Eindhoven, 1850. blad 21 x 17 cm. Gemeente Strijp. Tarief van de Kadastrale Begrootingen.  
€ 35.00
View image...


[2502]  ELSEN, G. VAN DEN De Freule van Croy. H.C van der Aa & Zonen, Oosterhout, 1898. 192 pp. opnieuw perfect geb. Kasteel Croy ligt tussen Stiphout en Aarle-Rixtel. Levensverhaal van Freule Constance (BRUGGHEN van CROY, Johanna Carolina Constantia Wilhelmina van der (geb. Utrecht 7-8-1795 - gest. Stiphout 19-3-1873), stichteres van het tehuis Geloof, Hoop en Liefde in kasteel Croy. Dochter van Johan Carel Gideon van der Brugghen van Croy en Stiphorst (1753-1828), onderprefect en lid van de Staten-Generaal, en Margaretha Gertruda Falck (1761-1843). Constantia van der Brugghen van Croy bleef ongehuwd..  
€ 35.00
View image...


[2847]  ELSEN, PETER van den Esdonk "de geschiedenis van een kapelgehucht". Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", Esdonk / Gemert, 1981. Reeks: Bijdragen tot de geschiedenis van Gemert nr. 8. 80 pp., kl.8vo., geniet, paperback. Zwart/wit foto's en illustraties. Met los kaartje.  
€ 8.00


[2860]  ELSEN, PETER van de / OTTEN, AD (samenst.) Het dagboek van (meester) Antoon Derks van 5 september 1944 tot 5 mei 1945. Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", Gemert, 1980. Reeks: Busselke nr. 3. 44 pp., geniet, zw./w. ill.  
€ 5.00


[2866]  ELSEN, PETER van den Boerenapostel Pater Gerlacus van den Elsen 1853 - 1925. Heemkundekring "De Kommanderij Gemert"/ NCB, Gemert, 1983. Reeks: Bijdragen tot de Geschiedenis van Gemert nr. 10. 280 pp., ingenaaid, zw./w. foto's en afbeeldingen. Goed ex.  
€ 10.00


[2577]  EMMIKHOVEN. KUIJPER, J. Emmikhoven Hugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm. grensgekleurd. ingelijst.  
€ 135.00


[3264]  ENGBERS, JAN e.a. (red.) De moeite waard. 70 jaar katholieke opleiding voor kleuterleid(st)ers in Eindhoven. Eindhoven, 1985. 20 x 20 cm., 82 pp., zw./w. foto's, garenloos, soft cover. Omslag Karel Vermeeren..  
€ 12.50
View image...


[1160]  ENGELEN. KUIJPER, J. Engelen Kuijperkaartje Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 110.00


[2888]  ENTJES, H. Dialecten in Nederland. Knoop & Niemeijer, Haren (Gn), 1974. Triangelreeks. 140 pp., 8vo., ingenaaid, flexband, zw./w. illustraties. Bibliografie (+aanvulling met pen). Nummer stempel op schutblad. Ex-libris. Goed.  
€ 10.00


[3047]  ERVE, F.J.H. van (red.) e.a. Avifauna van Noord-Brabant. Van Gorcum, Assen, 1967. vii, 300 pp., 24 x 17 cm., linnen gebonden met stofomslag, zw./w. foto's van Ad de Weijer en Jan van de Kam. Goed, stofomslag licht beschadigd.  
€ 17.50


[2576]  ESCH. KUIJPER, J. Esch Hugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm. grensgekleurd. ingelijst.  
€ 135.00


[3258]  EYCK, CHARLES / MOOREN, A. (tekst) . "Kruiswegstaties".Eindhoven, 1941. Oblong 12 x 16 cm., 30 pp., 14 foto's (A.F. Bemelmans) van de kruisweg in de Teresiakerk te Eindhoven, ontworpen en uitgevoerd in opaline, gebrandschilderd glas, door Charles Eyck. K. 840. Wat vlekken en omslag wat verkleuring. Geniet.  
€ 30.00
View image...


[3420]  FAVIÉ, J.W. e.a. Verlichting Centrex, Eindhoven, 1961. 8vo., 188 pp., zw./w. illustraties, ingenaaid, paperback. Naam op franse titel.  
€ 6.50
View image...


[2828]  FESTRAETS, J. Baarle in de branding. Herinnering aan de bange oktoberdagen van 1944. Drukkerij Emiel de Jong BV, Baarle-Nassau, 1980. 124 pp. Garenloos, paperback. Met zwart/wit foto's. Met tekeningen van broeder Stanislas (J. de Greef). Beschrijving van 1 - 28 oktober 1944, de bevrijding van Baarle. Goed exemplaar.  
€ 7.50


[2887]  FICQ-WEIJNEN, MIRA / DE KEYSER, JEF (red.) Hoe schrijf ik mijn dialect? Een referentiespelling voor alle Brabantse dialecten. Acco, Leuven / Amersfoort, 1999. 80 pp., 8vo., paperback. Met kaartjes. Zowel Vlaams-Brabant als Noord-Brabant.  
€ 10.00


[3581]  FOOLE, DOROTHÉE F. & PHILIPS, FRITS & NAGELKERKE-HOOPER, MARGARET. Meneer Frits, the human factor. 16 april 1905-16 april 2005: liber amicorum dr. ir. Frits Philips 100 dfp, Eindhoven, 2005. 227 pp. Paperback. Gesigneerd D. Foole. goed. ISBN: 9789076501048..  
€ 4.50
View image...


[2216]  FOST, LEON de Helmond van 1900 tot nu. Deel 2. Van Geyt, Hulst, 1993. 96 pp., 4to., ingenaaid, illustratief gekartonneerde band, foto's. Met lijst van intekenaars. Dit ex. is op naam (losse bijlage)..  
€ 12.50
View image...


[3132]  Foto-atlas Noord-Brabant. (verzameling van luchtfoto's, schaal 1;14.000) Robas / Topografische Dienst, Den Ilp / Emmen, 1989. xi, 595 pp., 32 x 29 cms, 595 pp. met foto's in zw./w., plaatsnamenregister van 7 pp. + Lijst van intekenaren..  
€ 20.00


[3176]  FRANSSEN, J.J.M. De Bossche arbeider in zijn werk- en leefmilieu in de tweede helft van de negentiende eeuw. Stichting Zuidelijk Historisch Contact, Tilburg, 1976. 8vo., 646 pp., Ing. Dissertatie..  
€ 15.00
View image...


[2218]  FRENKEN, A.M. Helmond in het verleden Provinciaal genootschap van kunsten en wetenschappen in Noord-Brabant, Helmond, 1928. deel 1: 335 pp., deel 2: 384 pp., ingenaaud, originele omslagen, wat verkleurd, plakband, deel 2 iets minder ex. Naam op titelpagina. Ex-libris..  
€ 35.00


[2419]  GALLÉE, J.H. Das Niederländische Bauernhaus und seine Bewohner (Text & Atlas) Verlag A. Oosthoek, Utrecht, 1908. 136pp.; Vlekken op kaft Atlas, platen verkeren in goede staat.; Twee delen samen. Tekstboek is in 1909 uitgegeven, Atlas in 1908; Atlas bestaat uit 63 platen; Duitstalig.  
€ 150.00


[3188]  GEBOERS, A / OLMEN, F. VAN. De Heilige Odrada van Baelen haar leven en haare vereering Jeugdcentrum "Biesakker", Balen, 1996. Facsimile van de editie uit 1898 uitgegeven door Dessain uit Mechelen. 8vo., 83, (1) + 10 pp., zw./w. illustraties, garenloos, papieren bandje. Laatste 10 pagina's behoren niet tot het oorspronkelijke boekwerk maar zijn een toevoeging. Eerste pagina enkele potloodaantekeningen en vlekje.  
€ 15.00
View image...


[2361]  Gedenkboek Marinus van Hout. Burgemeester van Helmond 1913-1937. Helmond, 1937. 74 pp., 4to., ingenaaid, origineel omslag. Zeldzaam. Beperkte oplage van 250 ex. Mooi geïllustreerd met ingeplakte foto's en afbeeldingen. Omslag met vouw en lichte beschadigingen..  
€ 40.00


[3255]  Gedenkboek van de Algemeene Roomsch-Katholieke Ambtenarenvereeniging Afdeeling Eindhoven c.a. 9 November 1919 - 9 Mei 1932. A.R.K.A., Eindhoven, 1932. 8vo., 32 pp., 2 zw./w. foto's, geniet, papieren omslag. Herdenking van het twaalf en een half jarig bestaan der Afdeeling Eindhoven van de A.R.K.A. Los bijgevoegd vouwblad uitnodiging. Vertikale vouw over het gehele boekje. Zeldzaam.  
€ 20.00
View image...


[3265]  Gemeentelijke Scholengemeenschap Genderdal 1910-1985. Eindhoven, 1985. 20 x 20 cm., 102 pp., zw./w. foto's, garenloos, soft cover. Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid het 75-jarig bestaan van de Gemeentelijke Scholengemeenschap Genderdal, voorheen Gemeentelijk Lyceum Eindhoven. Pagina 89/90 gekreukt, verder goed..  
€ 10.00
View image...


[2088]  Gemeenteverslag Helmond over de jaren 1941 tot en met 1954. Gemeente Helmond, Helmond, 1955. 239 pp. ( + bijlage 52 pp.)., halflinnen geb. met stofomslag, met tabellen en plattegronden (uitvouw), in goede staat..  
€ 15.00


[3190]  GERWEN, CH. VAN. St. Nicolaas in de Nederlanden. Patroon van kerk, stad en ambacht. Museum Van Gerwen-Lemmens, Valkenswaard, 1988. 8vo., 104 pp., zw./w. foto's, paperback. Cover met minieme imperfectie. Goed.  
€ 10.00
View image...


[2872]  Geschiedenis en Cultuur van een Blindenwereld 1859 - 1934. Blinden-Instituut "Sint Henricus", Grave, 1934. 95 pp., 4to, ingenaaid, or. geïllustreerd papieren omslag, Zw./w. foto's. Gedenkboek bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het R.K.Blinden-Instituut "Sint Henricus" te Grave. Omslag met vouwen op de beide hoeken, verder goed..  
€ 25.00


[2973]  GOMPEL, W. van e.a. (red.) Van Gummigallegen Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1979. 8vo., 145 pp., garenloos, paperback, zw./w. illustraties. Goed.  
€ 6.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 2


[2972]  GOMPEL, W. van e.a. (red.) Reuzel ligt midden in 't vèèreke. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1976. 8vo., 99 pp., garenloos, paperback, zw./w. illustraties. Ex-libris. Nummerstempel op titelpagina. Goed.  
€ 6.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 1


[2979]  GOMPEL, Wim van Grondbewerkingswerktuigen en -gereedschappen. Een tentoonstellingsbrochure. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1987. 20 x 20 cm., 89 pp., ingenaaid, paperback, zw./w. tekeningen van Jan Kokken en zw./w. foto's van Tonnie Moers. Goed.  
€ 10.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van Reusels Heem deel 8


[2975]  GOMPEL, Wim van Volksvermaak in Reusel. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1981. 8vo., 114 pp., garenloos, paperback, zw./w. tekeningen. Goed.  
€ 6.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 4


[2974]  GOMPEL, Wim van Plant en Mens in Reusel. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1979. 8vo., 81 pp., garenloos, paperback, zw./w. tekeningen van Jan Kokken. Ex-libris. Nummerstempel op titelpagina. Goed.  
€ 6.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 3


[3243]  GOOL, AD VAN. In Vogelvlucht deel 1 - Eindhoven en omliggende gemeenten. Kempen Pers, Hapert, 1991. Oblong, 120 pp., foto's in kleur, illustratief gekartonneeerd gebonden. Fotografie Fred van Laarhoven. Luchtfoto's en beschrijvingen. Goed..  
€ 15.00
View image...


[3224]  GOOL, AD VAN Ooggetuigen van de bevrijding. De laatste oorlogsweken in de Kempen. Kempen Uitgevers, Eindhoven, Z.j., gr.8vo., 103 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, illustratieve cover.  
€ 10.00
View image...


[2940]  GOOSSENAERTS, J. De taal van en om het landbouwbedrijf in het noordwesten van de Kempen. Een taal-, vak-, geschied-, heem- en volkskundige bijdrage tot de Nederlandse woordenschat.Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde, Gent, 1956-1958, CII, (2) pp., 4to., ingenaaid, origineel omslag..  
€ 12.00  
¶ Koninklijke Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde, Reeks VI. Nr. 76.


[3147]  GOOSSENS, T.J.A.J. / VERBERNE, L.G.J. / WEIJNEN, A., (RED.) Land van mijn hart. Brabantse feestbundel voor mgr prof. dr Th.J.A.J. Goossens op zijn zeventigste verjaardag (8 febr. 1952) aangeboden namens vrienden en leerlingen. Henri Bergmans N.V., Tilburg, 1952. 169 pp., 4to., zw./w. tekeningen, linnen gebonden met goudopdruk. Bibliografie. Portret. Naam op schutblad, goed.  
€ 9.00  
¶ Met bijdragen van o.a.: H.M.J. Blomjous, Luc van Hoek, F.J.H.M. van der Ven, Dr. Paardekooper, Korneel Slootmans, Prof.Dr. L.C. Michels.


[3106]  GOOSSENS, TH. Mr. J.F.R. van Hooff. Een Brabants Patriot 1755-1816. De Koepel, Nijmegen, 1948. Reeks: Brabantia - een reeks geschriften over Brabant. 83 pp., 8vo., zw./w. afbeeldingen, halflinnen gebonden met goudopdruk. Goed.  
€ 6.00


[2918]  GORKOM, L.J.C. van, e.a. 's-Hertogenbosch 1185 - 1935. Teulings' Uitgevers-mij, 's-Hertogenbosch, 1935. 189 pp., 4to., ingenaaid, illustratieve papieren band. Ruim geïllustreerd. Uitgegeven ter gelegenheid is van het 750-jarig bestaan van Den Bosch. Medewerking van diverse auteurs. Wat vlekjes op de snede. Goed.  
€ 15.00


[3347]  GOSSELINK, J.M.B. / GERVEN, D.M.C.G. VAN. [Eindhoven] Aan de tafel van ...... deel 1. In eigen beheer, Eindhoven, 2003. 8vo., 423 pp., zw./w. illustraties en foto's, ingenaaid, illustratief gekartonneerde band. Beschrijving van de panden en de mensen in de Heilige Geeststraat ("Het stroatje"). Met opdracht van de schrijfsters. Een van de eerste 100 ex. met bijlagen.  
€ 33.00
View image...


[3082]  GROOT, FRANS de. Carnaval in Brouwersgat Mulkgat en Striepersgat. Valkenswaard, In eigen beheer. 279 pp., tall 8vo., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback..  
€ 10.00
View image...


[2533]  GURP, GERARD VAN. Brabantse stoffen op de wereldmarkt. Proto-industrialisering in de Meierij van 's-Hertogenbosch 1620-1820.Stichting Zuidelijk Historisch Contact, Tilburg, 2004. 284 pp. illustrated, map. Original publisher's sewn paperback, pictorial frontcover, 8vo; tables, graphs. epilogue, summary in English, appendices, archives, sources, bibliography, abbreviations, index persons, geographical index, biographical notes author..  
€ 15.00
View image...


[2858]  HAANS, PETER Vrije tijdsbesteding in Geldrop tussen 1900 en 1945. Deel 1: de jeugd. Gemeentebestuur, Geldrop, 1983. Reeks: Bijdrage tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 11. 48 pp., geniet, zw./w. ill.  
€ 8.00


[2949]  HAGEN, J.W. Van "Crouwaetz gewelt"tot "Fransche brandt". Nederlandse gegevens betreffende Lommel in de periode 1648-1688. Museum Kempenland Lommel, Lommel, 1991. Reeks: Publikaties van de v.z.w. Museum Kempenland te Lommel nr. 8. 4to., 82 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, illustratieve omslag. Met noten en bijlagen. Lichte waterschade, verder goed.  
€ 10.00


[3407]  HALBERTSMA, N.A. Levensschets van Dr. Ir. G.L.F. PhilipsN.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven, 1942. kl.8vo., 28 pp., zw./w. illustraties en foto's, geniet, papieren bandje. Dit werk werd door de directie van Philips aan al haar gepensioneerden en in dienst zijnden aangeboden bij het verscheiden van Dr. Ir. G.L.F. Philips. K 833. Goed..  
€ 11.00
View image...


[1728]  HAM, W.A. VAN. Wapens en vlaggen van Noord-Brabant. Wapens en vlaggen van de provincie, gemeenten en waterschappen bijeengebracht, toegelicht en beschreven. Walburg Pers, Zutphen, 1986. Org. hardback, pictorial frontcover, 8vo; map on front endpaper, 218pp. more than 140 coloured coats-of-arms, illustrated bl.& wh. text-illustrations, sources, bibliography, conclusion, appendices. Very fine. Volume 1: Koninklijk Nederlandsch Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde.  
€ 20.00


[3042]  HAM, WILLEM A. van Wapens en vlaggen van Noord-Brabant. De Walburg Pers, Zutphen, 1986. 8vo., 218 pp., afbeeldingen iun kleur en zw./w., gekartonneerd gebonden.
Ά Wapens en vlaggen van de provincie, gemeenten en waterschappen, toegelicht en beschreven..  
€ 10.00


[2425]  HANEWINKEL, DOMINEE, Reize door de Majorij van 's Hertogenbosch Boekhandel Merlijn, 's-Hertogenbosch, 1973. 146 -240 - 80 pp. 1 band, 8vo, linnen goudopdruk, uitslaande kaart, reprint.  
€ 145.00  
¶ zeldzaam


[2987]  HECHT, PETER (red.) Pieter de Josselin de Jong 1861-1906 Kasteelraadhuis Dommelrode / Provinciaal Museum Drenthe, Sint-Oedenrode / Assen, 1985. 4to., 48 pp., garenloos, illustratieve papieren omslag, afbeeldingen in zw./w. en kleur. Errata. Rugverkleuring, verder goed.  
€ 15.00


[2089]  HEEREN, J.J.M. / SMIT, J.P.W.A. Inventaris van het Huisarchief van Helmond benevens een regestenlijst van de oorkonden.Gemeentebestuur van Helmond, Helmond, 1926. 318 pp., 8vo ., opnieuw gebonden, rug opgeplakt, originele platten. Goed..  
€ 35.00


[1430]  HEEREN, JAC. J.M. Geschiedenis van het Kasteel-Raadhuis en de Heren van Helmond Het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in N.-Brabant, Helmond, 1938. 352 pp., 4to., ingenaaid, orig. omslag, zw./w. foto's en afbeeldingen. 1 gedeelte van katern los, gevlekt.  
€ 30.00
View image...


[2922]  HEEREN, JAC.J.M. Stad ende meierij van 's-Hertogenbosch. St.-Gregoriushuis, Utrecht, 1933. 122, (8) pp., 8vo., ingenaaid, illustratief papieren bandje, zw./w. foto's + gekleurd kaartje. Reeks: Uit de geschiedenis der Nederlandsche Gouwen. Rugje met tape geplakt. Naam op Franse titel doorgestreept.  
€ 12.50


[223]  HEESBEEN, JAN. Grootvader / Mijn vader. Twee generaties Brabants familieleven Merlijn, 's -Hertogenbosch, 1974. 63 pp., 8vo., zw./w. foto's, garenloos, paperback met stofomslag. Bewerking Frans Peeters. Met enige beschadiging.  
€ 8.00


[2983]  HEESTERS, WIRO / PRINSEN A.J.H.M. (m.m.v.) Schijndel, historische verkenningen Stichting Brabants Heem / Gemeentebestuur Schijndel, Waalre, 1984. 8vo., 303 pp., ingenaaid, gekartonneerde band met stofomslag, zw./w. illustraties. Met los bijgevoegde kaart.Goed.  
€ 12.50


[2986]  HEESTERS, Wiro Uit de historie van de rooise klompenmakerij. Heemkundige Kring Sint-Oedenrode, Sint-Oedenrode, 1977. 8vo., (32 pp.), geniet, zw./w. illustraties.  
€ 6.00  
¶ Speciaal-nummer van het tijdschift Heemschild, jrg. 11 nr. 3, sept. 1977.


[2574]  HEESWIJK. KUIJPER, J. Heeswijk Hugo Suringar, Leeuwarden, 1865. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm. grensgekleurd.  
€ 125.00


[3131]  HEIDINGA. H. ANTHONIE / OFFENBERG, GERTRUDIS A.M. Op zoek naar de vijfde eeuw. De Franken tussen Rijn en Maas. De Bataafsche Leeuw, Amsterdam, 1992. 136 pp., 4to., zw./w. illustraties en foto΄s, sommige in kleur, origineel gekartonneerd met stofomslag. Veel over Gennep en omgeving. Klein scheurtje in stofomslag, verder goed..  
€ 15.00


[3085]  HEIJDEN, JAN VAN DER. Hij zal de koekoek niet mee horen roepen. Verhalen uit de Kempen. De Kempen Pers, Hapert, 1988. 158 pp., 8vo., ingenaaid, paperback. Goed.  
€ 8.00
View image...


[3413]  HELDT, B.H. 80 jaar Nederlandse automobielindustrie. Peters' Uitgeversmij. B.V., Deventer, 1976. 8vo., 144 pp., zw./w. foto's en illustraties, gekartonneerd gebonden met stofomslag. Klein scheurtje stofomslag achterzijde, verder goed.  
€ 20.00
View image...


[437]  HELMOND - HEEREN, JAC. J.M. Geschiedenis van het Kasteel-Raadhuis en de Heren van Helmond. Uitg. Provinciaal Genootschap, 1938. 352 pp., 4to., ingenaaid, orig. omslag, zw./w. foto's en afbeeldingen. Band geschaaft en met onvolkomenheden, de gebruikelijke roestplakken..  
€ 30.00
View image...Helmond


[3390]  HELMOND, M.W.A.M. Van Apollo's Lust tot Muziekcentrum Frits Philips. Schouwburg- en concertgebouwplannen in Eindhoven vanaf 1900. Kempen Pers, Hapert / Eindhoven, 1992. 8vo., 171 pp., zw./w. foto's, ingenaaid. Goed exemplaar.  
€ 10.00
View image...


[1635]  HELMOND, MARCEL VAN, e.a. Eindhoven muziekstad. Kempen Pers, Hapert/Eindhoven, 1992. 211 pp., 29 x 29 cm., illustratief gekartonneerd gebonden, zw./w. en kleuren illustraties . In origineel illustratief foudraal. De uitgave is verschenen ter gelegenheid van de opening van het "Muziekcentrum Anton Philips" te Eindhoven op 2 september 1992. Incl. bijbehorend plastic "tasje" met 2 CD's en CD-boekje. De 2 CD's bevatten Symphonie no. 3 van Gustav Mahler. Uitvoerenden zijn Het Brabants Orkest, m.m.v. van o.m. Jard van Nes, onder leiding van Arpád Joó. Het boek besteeedt aandacht aan o.m. de muziekbeoefening in Eindhoven sinds 1960, Het Brabants Orkest; aan de ontwikkeling van opname-apparatuur: van radiolamp naar Compact Disc en verder; Het Symfonisch orgel in het Muziekcentrum. (Exemplaar zonder CD's voor 10 euro te koop)..  
€ 20.00


[2941]  HELSEN, J. Plaatsnamen der Antwerpsche Kempen. Vla. Top. Vereeniging / Standaard Boekhandel, Leuven / Brussel, 1938. (6), 57 pp., 4to., ingenaaid, originele papieren band. Wat sleet op het ruggetje..  
€ 10.00  
¶ Reeks: Toponymica - bijdragen en bouwstoffen deel VI.


[3183]  HENSEN, A.H.L. e.a. De Abdij van St. Adelbert te Egmond. Hare Lotgevallen. Eene Proeve van Reconstructie naar de Wederopluiking.'t Kasteel van Aemstel, Amsterdam, 1929. 4to., 95 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, papieren band. Met enige beschadiging..  
€ 10.00
View image...


[2841]  HEUGTEN, W.A.M. van Deurne en de Peel - over mensen en dingen die voorbij gingen. Boerenbond Deurne, Deurne, 1979. 192 pp., 8vo., gekartonneerd gebonden met illustratief voorplat. Zwart/wit foto's en illustraties. Rug verkleuring, verder goed exemplaar. Een boeiend verhaal over mensen die een rol gespeeld hebben in de Deurnese gemeenschap van vroeger. Mensen, zoals Altje Noordewier-Reddingius, de beroemde zangeres, de kunstschilder Otto van Rees, de geestelijken Mgr. Berkvens en pastoor Jacobs, de geleerde Floris Martinet e.a.  
€ 20.00


[308]  HEUKELOM. KUIJPER, J. Heukelom KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 60.00


[2416]  HEURN, J.H. VAN Historie der Stad en Meyerye van 's Hertogenbosch, alsmede van de voornaamste Daaden der Hertogen van Brabant tot den Jaare 1629... J. van Schoonhoven en Comp., Utrecht, 1776. 2010 pp., 4 banden,1776-1778 , 8vo. reb. halfcalf. titelgravure, marbled boards. Geïllustreerd met o.a. allegorische frontispice (naar Mauer) door C.F. Fritschius.  
€ 750.00  
¶ zeldzaam


[3133]  HEUVEL, A. VAN DEN e.a. 100 jaar Provinciale Waterstaat Noord-Brabant 1876-1976 Provinciale Waterstaat, Z.j. (1976). (64 pp.), zw./w. foto's. ingenaaid, naam op cover, lichte verkleuring, verder goed.  
€ 10.00


[3422]  HEYN Jr., JAN. Mijlpaal 60 - 1889-1949 - biografie van een bedrijf (Pope Venlo). Pope, Venlo, 1949. 4to., 132 pp., zw./w. foto's, linnen gebonden. Uitgegeven bij het zestigjarig bestaan der N.V. Pope's Draad- en Lampenfabrieken te Venlo. Genummerde oplage: 832/1200. Schutbladen wat vlekkig, vlekje links boven voorplat en bovenkant rug, verder goed exemplaar..  
€ 20.00
View image...


[2429]  HEZENMANS,J.C.A. 's Hertogenbosch van 1629 tot 1798. Historische Studiën Uitgave van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant., Hertogenbosch., 1899. 600 pp. 8vo. brown leather binding...  
€ 50.00


[3246]  HIJNEN, TH. Trudokerk 100 jaar 1887-1987. Parochie Strijp St. Trudokerk Parochie Strijp, Eindhoven, 1987. 8vo., 58 pp., zw./w. afbeeldingen, geniet..  
€ 10.00
View image...


[2882]  HOEK, HANS van Het Deurnes dialect In eigen beheer, Deurne, 1997. 2e druk., 208 pp., 8vo., paperback. Klein vouwtje omslag, goed.  
€ 40.00  
¶ Met brief van Hans van Hoek aan Gerard van der Vleuten (Mierlo's woordenboek).


[3329]  HOF-VAN MARLE, A.C.G.G. VAN 'T (samenst.). Sint-Joriscollege 1917 - 1992. ['t joris 75 jaar]. N.p., n.d. (1992), 4to., 190, (18) pp., zw./w. en kleuren foto's, linnen gebonden. Zeer goed exemplaar.  
€ 12.00
View image...


[3396]  HOGENDOORN, WILLEM. Van Vader op Zoon. Nederlandse familiebedrijven. De Haan, Haarlem, 1981. gr.8vo., 143 pp., zw./w. afbeeldingen, garenloos, paperback. Over Albert Heijn, Philips, DAF, Vroom & Dreesmann, en de familie Smit. Goed exemplaar.  
€ 6.00
View image...


[2907]  HOOFF, GIEL VAN. Ermoei Troef. De Helmonders 1850-1914 In eigen beheer, Helmond, 122 pp., 4to., garenloos, zw./w. foto's, tekeningen van Peter Swinkels. Typoscript. Goed.  
€ 10.00


[2936]  HOPPENBROUWERS, FRANS De Kempen. De Kempen B.V., Hapert, 1981. 67 pp., 21 x 21 cm., garenloos, illustratief papieren bandje, het geheel in kartonnen hoes. Gedichten in dialect verlucht met 11 aquarellen van Jos Leurs..  
€ 10.00


[3077]  HORNMAN, WIM / BOOM, JAN van den Noord-Brabant. Platenboek. R & B, Lisse, 1999. 117 pp., 4to., illustratief gekartonneerd gebonden, tekeningen en schilderingen in kleur. Zeer goed ex.  
€ 10.00


[206]  HOUBEN, L.G.A. Geschiedenis van Eindhoven. De stad van Kempenland naar het meestendeel onuitgegeven handschriften bewerkt door L.G.A. Houben. Schiepers, Schiedam, 1978. Herdr. van het oorspronkelijke werk van 1889. 2 dln in één band. 404, 408 pp., 8vo. linnen gebonden met stofomslag. Deze facsimile uitgave bevat een aantal illustraties die niet in de originele uitgave van 1899 voorkomen.  
€ 20.00
View image...


[2851]  HOUT, FRANS van De brandweer in de Geldropse gemeenschap vroeger en nu Gemeentebestuur, Geldrop, 1975. Reeks: Bijdragen tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 1. 47 pp., geniet, zw./w. ill. Gedenkschrift ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Geldrops vrijwillige brandweer op 20 mei 1975..  
€ 8.00


[2954]  HOUTEN, JAN van Van Mierlo de wagenmaker Drukkerij Peeters / Waalre's Erfgoed, Waalre, 1993. 20 pp., 20,5 x 20,5 cm., geniet, zw./w. afbeeldingen. Over het wagenmakersgeslacht van Mierlo, beschrijft ook de techniek en het gereedschap van de wagenmaker.  
€ 5.00


[3242]  HOUTERT, CAS VAN. Uit doorgaans betrouwbare bron. De geschiedenis van het Eindhovens Dagblad. Eindhovens Dagblad, Eindhoven, 2003. 2e Druk, 8vo., 409 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback met flappen. O.a.De eerste kranten van Nederland, de kranten in Eindhoven tot de 2e W.O. de pers tijdens de 2e W.O. (Onder de knoet van de bezetter 100 blz.). Minieme imperfecties.  
€ 10.00
View image...


[2870]  HURKMANS, M.J.C. Hapert in oude ansichten. Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1976. Reeks: In Oude Ansichten. (4), 38 pp., oblong, gekartonneerd gebonden. 38 zw./w. foto's. Goed.  
€ 15.00


[3128]  HÜSSTEGE, GEERT Verkenningen op en om de heide. Uitgeverij Helmond / Standaard Uitgeverij, Helmond / Antwerpen, 1981. 125 pp., 4to., gekartonneerd gebonden met stofomslag, illustraties en foto's in kleur. Stofomslag met scheurtje, verder goed exemplaar.  
€ 7.00


[3138]  HUTTEN, H.G.M. / MELSSEN, J.Th.M. Kohieren van de Honderdste Penning van Eindhoven, Woensel en Son 1569 - 1571. Eindhoven, 1977. Reeks: Bijdragen tot de Geschiedenis van Kempen- en Peelland deel 2. 158 pp., 4to., garenloos, illustratief papieren omslag. Ex libris op binnenzijde cover, nummerstempel op schutblad..  
€ 12.50


[3089]  HUYBENS, GILBERT Brabant verheught U. Bladerene in Brabantse Liedboeken. Essai en bloemlezing. Leuvense Schrijversactie, Leuven, 1981. Reeks: Leuvense Cahiers nr. 28. 70 pp., 8vo., garenloos, paperback. Goed.  
€ 7.00
View image...


[3126]  IERSEL, GERRIT VAN e.a. (red.) Carpe Diem. Orgaan der afd. d en e der academie v.b.k. en t.w. - eerste jaargang - nummer 7 In eigen beheer, Rotterdam, n.d. (1939). 24 pp., oblong, geniet. Met houtsneden o.a. Willy Pot. Dit blad is geheel door leerlingen van de academie met de hand gezet. Scheur in blz.19/20, verder niet geheel fris ex., zeldzaam.  
€ 20.00


[2962]  IVEN, WILLEM Orskot Ochottochot Drukkerij-Uitgeverij De Kempen bv, Hapert, 1980. 8vo., 112 pp., garenloos, zw./w. foto's. Impressies uit het eerste jaar van de auteur in Oirschot, gepubliceerd in Weekjournaal tussen 1979 en 1980.  
€ 8.00


[2852]  JANSEN, KEES Armenzorg in Geldrop. Deel II - De armenzorg in de periode 1810-1870. Gemeentebestuur, Geldrop, 1982. Reeks: Bijdrage tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 10. 65 pp., geniet, zw./w. ill..  
€ 8.00


[2843]  JANSEN, R.J. / ENGELS, G. / HEUGTEN, WIRO van Beknopte geschiedenis van Deurne - Deurne-Liessel-Vlierden-Neerkant-Helenaveen. Heemkundekring H.N. Ouwerling, Deurne, 1983. 63 pp., kl.8vo., paperback. Zwart/wit foto's en illustraties. Goed.  
€ 10.00


[2981]  JANSSEN, GRAARD Dorp en Dessa. Verhaal van een dorp in Brabant (Reusel) en zijn jongens-soldaten in de vrijheidsstrijd van Indonesië 1945-1951.Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1989. 4to., 352 pp., talrijke zw./w. foto's, gebonden in linnen band met zilveropdruk, stofomslag. Goed.  
€ 20.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 9


[3259]  Janus op het oorlogspad of Journalistieke bloemtuil met een toepasselijk vers, opgedragen aan A. Vervoort hoofdredacteur der "Meierijsche Courant". Gianotten, Tilburg, (1930), 8vo., 68 pp., geniet. Bevattende dertien hoofdstukken, een weinig poëzij en een plaatje. Samengesteld door de zorgen van "De Jong Gedachte", met o.m. "leerijk relaas eener polemiek in Eindhoven Anno 1930". Dit is no. 1 van het tijdschrift ter bestudeering van de Meierijsche journalistiek "Janus op het oorlogspad". Kleine onvolkomenheden. Curieus en zeldzaam.  
€ 35.00
View image...


[2581]  JEGERINGS, J.C. Oud-Brabant over den drempel bekeken. Kempen Uitgevers, Zaltbommel, 2004. 160 pp. gekart, ill. netjes.  
€ 20.00


[3088]  JESPERS, FRANS / SLEUWEN, AD VAN. Tot roem van zijn makers. Een Studie over J.J. Vollebregt en Zoon Meester Orgelmakers te 's-Hertogenbosch.Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant, 's-Hertogenbosch, 1978. 241 pp., 8vo., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, paperback met flappen. Omslag met verkleuring, nummerstempel op schutblad, verder goed..  
€ 10.00
View image...


[2825]  JONG, DOMIEN de Momenten uit drie eeuwen kluishistorie. Achelse Kluis, Achel, 1973. Gebonden, flex band, 216 pp. Geïllustreerde historische beschrijving van de Achelse Kluis (Cisterciënzers) ter gelegenheid van het eeuwfeest als trappistenklooster. Met lijsten van abten (incl. wapens) en monniken. Met 2 losse kaarten. Goed ex..  
€ 12.00
View image...


[2829]  JONGBLOED, AAD Best in oorlogstijd Gemeente Best, Best, Z.j., 208 pp. Garenloos, paperback. Met zwart/wit foto's. Goed ex.  
€ 20.00


[3294]  JOOSEN, P. Eindhoven's donkere dagen in 1944. De Vrijbuiter, Z.j. (1945), 8vo., 15 pp., geniet, papieren omslag. Nummerstempel binnenkant cover.  
€ 9.00
View image...


[2846]  KAKEBEEKE, A.D. (tekst) / REMERY, G.R.H.G. (foto's) Eersel in grootmoeders tijd Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1985. Reeks: In oude ansichten. (4), 76 pp., oblong, 76 afbeeldingen van ansichten. Zeer goed exemplaar.  
€ 12.00


[3148]  KAPPELHOF, TON / ZEEUWE, TONY De ruimten van de werkende mens. Resten van Noordbrabants industriëel verleden. Distel, 's-Hertogenbosch, 1979. 136 pp., 4to., zw./w. foto's, ingenaaid, illustratief papieren omslag. Schutblad met wat vlekjes, verder goed.  
€ 10.00


[2415]  KATHOLYK MEYERYSCH MEMORIEBOEK behelzende de oprigting van het bisdom van 's-Hertogenbosch. , Beneffens de lijst der Bisschoppen, zoo van Luik, Camerijk en Utrecht, die ons land tot dien tijd, in het Kerkelijke bestuurd hebben; als ook de Bisschoppen van 's-Hertogenbosch; verders de lijst der algemeene Vicarissen, zoo capitulaire als apostelijke; eindelijk de lijst der Pastoors en Bestuurders van iedere Kerk van het Bisdom, in zoo verre die bekend zijn; en de namen der thans bedienende Capellanen, beneffens andere bijzonderheden en merkwaardige Kerkelijke gebeurtenissen. Arkesteyn, sBosch, 1819. 577 + xix + 6 nn pp.sm. 8vo. prachtig opnieuw gebonden met half perk. band..  
€ 125.00


[2905]  KATTESTAART, H.J.M. / LAARHOVEN, J. van e.a. De St. Lambertus. Stadskerk van Helmond. Gemeentemuseum Helmond, Helmond, 1985. 67 pp., 8vo., paperback, zw./w. afbeeldingen en foto's. Goed.  
€ 10.00


[2920]  KEMENADE, KEES van Hilvarenbeek 1940-1945. Hilvarenbeek, Esbeek en Biest-Houtakker tijdens de oorlogsjaren. De Kempen B.V., Hapert, 1983. 180 pp., 21,5 x 21,5 cm., ingenaaid, gekartonneerde band met stofomslag, zw./w. foto's en afbeeldingen. Gedenkboek, uitvoerige beschrijving van de oorlogsjaren in Hilvarenbeek, Esbeek en Biest-Houtakker. Goed.  
€ 15.00


[3016]  Kerkelijke Kunst uit het Dekenaat Valkenswaard. Stichtingsbestuur Dekenaat Valkenswaard, Valkenswaard, 1973. 8vo., 84 pp., zw./w. afbeeldingen/foto's gebr. Geenevasen. Inventaris van de Katholieke en protestantse kerken en Aalst, Bergeyk, Borkel en Schaft, Dommelen, Riethoven, Valkenswaard, Waalre en Westerhoven. Uitgegeven bij gelegenheid van de tentoonstelling in de Nikolaaskerk te Valkenswaard..  
€ 8.00


[3275]  KLAVERSMA, T. Diaconessenhuis Eindhoven 1933-1983. Diaconessenhuis, Eindhoven, 1983. 4to., 88 pp., Velo-binding. Uitgegeven ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan op 14 januari 1983..  
€ 9.00
View image...


[3113]  KNIPPENBERG, H.H. Kultuur tusschen Puin in Noord-Brabant en Limburg. Het Hooghuis, Eindhoven, 1945. 31 pp., 8vo., geniet, illustratief papieren omslagje. Naam en naamstempel op titelpagina. Goed.  
€ 6.00


[2952]  KNOOP, ANDRÉ / MERKELBACH, GERARD Van heide tot kerkdorp - de voorgeschiedenis van Mariahout. Lieshout, 1983. In eigen beheer uitgegeven. Reeks: Lieshout door de eeuwen heen dl. 1. 8vo., 72 pp., geniet, zw./w. afbeeldingen..  
€ 7.00


[3079]  KOEKKOEK, LIDEWIJ de Schatkist van een bankier. Kunst en architectuur bij Van Lanschot. F. van Lanschot Bankiers, 's-Hertogenbosch, 1997. 152 pp., 4to., foto's in kleur, linnen gebonden met stofomslag. Verschenen naar aanleiding van 260 jarig bestaan van van Lanschot. Verschillende kantoorpanden alsmede een groot gedeelte van de kunstcollectie van de bank komen uitgebreid aan de orde. Zeer goed..  
€ 10.00


[3160]  KOK, H. DE / COPPENS, H. Van zotten, kwakzalvers, chirurgijns, vroedvrouwen .... - Medische zorg in de Kampen vóór de medicalisering. Stadsarchief Turnhout, Turnhout, 1994. Reeks: 'Centrum voor Studie van Land en Volk van de Kempen' - 5. 110 pp., 8vo., garenloos, papieren bandje. Met noten. Inhoud: 1). Marijke Gijswijt-Hofstra: Uitdagingen voor medisch-historisch onderzoek. 2). Ton Kappelhof: De stichting van het oudste Nederlandse zinnelooshuis Reinier van Arkel - Een stedelijke oplossing voor een maatschappelijk probleem. 3). Mattie Oste: De vroedvrouw in het bisdom Antwerpen tijdens de 17de en de 18de eeuw. 4). Jan A. M. van Eijck: Pestbestrijding in de 16e en 17e eeuw. 5). Marga Pruijt: Over de afwezigheid van vroedvrouwen in de Brabantse Kempen in de 19e eeuw. 6). Michel De Bont: De gezinsverpleging van geesteszieken te Geel - Van hagiotherapie tot wetenschappelijke psychotherapie. Knik in rug..  
€ 8.00
View image...


[2849]  KOLEN, Eric (hoofdred.) Heemkronijk - Geldrop-Heeze-Leende-Sterksel-Zesgehuchten. Heemkundekring "De Heerlijkheid Heeze-Leende-Zesgehuchten", Geldrop, 1981. 244 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zwart/wit ill. Uitg. als jubileumboek ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Heemkundekring De Heerlijkheid Heeze-Leende-Zesgehuchten..  
€ 20.00


[3332]  KOLEN-HOLLANDERS, LILY . Wonen samen leven. Van St. Joseph tot en met SWS: 85 jaar volkshuisvesting in Eindhoven. Woningstichting SWS, Eindhoven, N.d. (2004), 4to., 119 pp., foto's in kleur, garenloos in illustratief gekartonneerde band. Goed exemplaar.  
€ 15.00
View image...


[2832]  KOLSTERS, JAN / KOLSTERS, WIES / VROENHOVEN, JAN van De Beerzen van weleer. (Oost-, West- en Middelbeers). Van Geyt Productions, Hulst, 1993. 64 pp., gekartonneerd gebonden met illustratieve cover. Rijkelijk geïllustreerd met beschrijving. Met lijst van intekenaars. Goed ex.  
€ 20.00


[3225]  KORTHALS ALTES, A. / VELD, N.K.C.A. IN 'T. Slag in de schaduw. (op omslag: Peel/Maas 1944-45). Arbeiderspers, Amsterdam, 1981. 8vo., 215 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback. Leesvouw, verder goed ex.  
€ 10.00
View image...


[3272]  KORTIE, FRANS. Eindhoven 1940 - 1944 bezetting - bevrijding. in eigen beheer, N.d., n.p., 4to., 20 pp., zw./w. foto's, geniet. Vochtschade en vouwtjes.  
€ 10.00
View image...


[3141]  KOUWE, J.J. Watervoorziening van Landbouwgronden in het Boven-Dommelgebied. Waterschap "Het stroomgebied van de Dommel", Boxtel, 1958. 82 pp., 4to., linnen gebonden, zw./w. foto's. Uitgebreid rapport over de Boven-Dommel. Met uitvouwkaarten achterin. Index. Bibliogr. Goed..  
€ 20.00


[1640]  KREMERS, A.H. De Steentjeskerk van pastoor Pulskens. Het wel en wee van de parochie van de H. Antonius van Padua. De Kempen B.V., Hapert, 1985. 143 pp., 21 x 21 cm., zw./w. foto's, gekartonneerd gebonden. Rug licht verkleurd, verder goed exemplaar..  
€ 10.00
View image...


[2090]  KROM, C.C.N. / SASSEN, AUG. Oorkonden betreffende Helmond. Gebroeders Muller, 's-Hertogenbosch, 1884. VI, 262 pp., 8vo., ingenaaid, met register. Werken van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noordbrabant. Nieuwe Reeks, nr. 1. Loopt over de jaren 1108-1500. Ex-Libris. Omslag (niet professioneel) gerepareerd.  
€ 50.00  


[2329]  KUILMAN, DINGEMAN. De Schuld van het Schildembleem. De Biografie van het Philips Merk. Nieuwer Amstel, Amsterdam, 1991. 96 pp., sm. 8vo., zw./w. foto's en illustraties, ingenaaid. Minieme onvolkomenheden cover, verder goed..  
€ 8.00
View image...


[3412]  KUIPERS, HANS. Gouden boek van Europese Truckmerken. Truckstar, Hazerswoude, 1984. 4to., 108 pp., foto's in kleur en zw./w., illustratief gekartonneerd gebonden. Goed.  
€ 5.00
View image...


[3185]  LAARHOVEN, JAN VAN (red.). Naar gothieken kunstzin. Kerkelijke kunst en cultuur in Noord-Brabant in de negentiende eeuw. Noordbrabants Museum, 's-Hertogenbosch, 1979. 4to., 124 pp., ingenaaid, paperback. Tentoonstellingscatalogus 31 augustus t/m 4 november 1979. Minieme imperfecties..  
€ 8.00
View image...


[2864]  LATHOUWERS, Peter (samenst.) Gemerts Nieuws 1881 - 1900. Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", Gemert, 1981. Reeks: Bijdragen tot de Geschiedenis van Gemert nr. 7. 154 pp., ingenaaid, zw./w. foto's. Goed ex..  
€ 12.50


[3018]  LATJES, P.J. (eindred.) Weerderheem. Jubileum uitgave 1952 - 24 okt. - 1977 Heemkundekring "Weerderheem", Valkenswaard, 1977. 8vo., 84 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback. Uitgegeven ter gelegenheid van het vijfentwintig-jarig bestaan van de heemkundekring "Weerderheem" Valkenswaard. Ex-libris, stempel op titelpagina. Goed.  
€ 8.00


[3134]  LAUGS, JAN / OIRSCHOT, ANTON VAN e.a. Bekijk het Zuiden eens anders. M.A. van Seijen, Leeuwarden, Z.j., ca. 400 pp., zeer veel kleurenfoto's, ingenaaid, kunstlederen band met stofomslag. Lichtbeschadigd stofomslag, verder goed ex.  
€ 12.00


[2923]  LAUWERS, J.M. Langs de Hilverboorden. Bijdrage tot de kennis van het Brabantsche Landschap en Volk. VVV Hilvarenbeek Vooruit, Hilvarenbeek, 1924. 92 pp., 8vo., ingenaaid, illustratief papieren bandje, zw./w. foto's en afbeeldingen, 1 (uitslaand) kaartje. Met 18 pp. advertenties. Rug met zwarte tape geplakt.  
€ 18.00


[2977]  LAVRIJSEN, Wim Reusel tijdens de Tweede Wereldoorlog. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1985. 20 x 20 cm., 203 pp., ingenaaid, paperback, zw./w. afbeeldingen en foto's. Goed.  
€ 15.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 6


[3241]  Le-ezrath Ha-am. Het volk ter hulpe. Het eerste Joodse blad in 1945 Eindhoven-Amsterdam. Van Gorcum, Assen / Maastricht, 1985. 4to., LVIII, 98 pp., enkele zw./w. illustraties, gekartonneerd gebonden. Heruitgave met een woord vooraf door A.J. van der Leeuw en inleidende bijdragen van Tamarah Benima, Ineke Brasz m.m.v. Jan Hagen, Jan Brauer en Jan Driever. Goed.  
€ 15.00


[3178]  LEEUWEN LIES VAN. Langs De Oude Brabantse Kerken. Oostelijk Brabant. Bosch & Keuning, Baarn, 1974. 8vo., 159 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback. Prachtige foto's en informatie van de in- en exterieurs van de kerken op de volgende routes. Route 1- In Kempen en Meijerij, route 2 - de acht Zaligheden , route 3 - Eindhoven en omgeving , route 4 Peelland , route 5 - het land van Cuyk, route 6 - Maasland en het land van Ravenstein. Nummerstempel op schutblad.  
€ 6.00
View image...


[2965]  Leven van Moeder Maria Margaretha der Engelen van de Ongeschoeide Carmelitessen 1605-1658. De Heilige Non van Oirschot. G. Mosmans Zoon, 's-Hertogenbosch, 1932. 8vo., 316 pp., ingenaaid, oorspronkelijke linnen band met goudopdruk. Deze Nederlandsche uitgave is de vertaling, maar dan eenigszins vrij opgevat, van het Fransche werk in 1870 bij Charles Douniolk te Parijs verschenen, zonder vermelding van auteur. Vertaling: Maria Heemskerk. Minder exemplaar, stempels (met viltstift onleesbaar gemaakt).  
€ 15.00


[2961]  LIJTEN, J.P.J. Het oer-oude Oirschot. Een aanzet tot een geschiedschrijving van Oirschot-Best. Gemeentebestuur Oirschot / Streekarchivariaat Noord-Kempenland, Oirschot, 1980. 8vo., 31 pp., zw./w. afbeeldingen en foto's, geniet, paperback. Uitgegeven ter gelegenheid van de viering van 1500 jaar Oirschot en 500 jaar parochiekerk St. Petrus. Met bijlage en knipsels..  
€ 5.00


[2525]  LINDEMANN, W.M. e.a. Raad van Brabant. Inleiding, Inventarissen en Bijlagen Deel I - 5 / Civiele processen nrs. 1-1971 / Civiele processen nrs. 1972-3987 / Indices Civiele Processen / Indices Civiele Vonnissen / Criminele Zaken - 6 banden samen Rijksachief Noord-Brabant, 's-Hertogenbosch, 1981. Reeks: Inventarisreeks nr. 29. 250 pp. (I); 469 pp. (II+III); 153 pp. (IV); 330 pp. (V); 154 pp. (VI), 6 banden. 8vo., garenloos, geïllustreerd. Goed..  
€ 25.00


[2092]  LINDEN, D. van der (tekst) / OORTHUYS, CAS (foto's) Helmond, Een Kasteel Tussen Fabrieken. N.V. Boekdrukkerij "Helmond", Helmond, 1955. 1e druk. 54 pp. tekst + 96 pp. zw./w. foto's. Hard Cover, 27cm x 21cm. Foto's van Cas Oorthuys. Het eerste gedeelte bestaat uit historische informatie over Helmond. Hoeken en rug gebutst, t.o. schutblad een tiental handtekeningen..  
€ 15.00  


[3236]  LINDEN, FRANK VAN DER. Nieuw licht. De wonderlijke verjonging van het Eindhovense stadhuis.Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 2002. 28 x 24 cm., 80 pp., rijk geïllustreerd in zw./w. en kleur, illustratief gekartonneerd gebonden. Foto's van Rens van Mierlo en Arthur Bagen..  
€ 10.00
View image...


[2837]  LOEFFEN-van GASTEL, MARIA / JANSEN, KEES Armenzorg in Geldrop. Deel 1: de armenzorg in de periode 1870-1930. Gemeentebestuur, Geldrop, 1981. Reeks: Bijdrage tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 9. 52 pp., geniet, zw./w. ill.  
€ 8.00


[3067]  LOON, J.B. van Water en waternamen in Noord-Brabants Zuidwesthoek. Instituut voor Naamkunde / Standaard-Boekhandel, Leuven / Brussel, 1965. Reeks: Toponymica - bijdragen en bouwstoffen deel XX. Onomastica Neerlandica. 117 pp., 8vo., ingenaaid, papieren band. Met los bijgevoegde uitklapbare kaart. Butsje onder rug,.  
€ 12.50


[3129]  LOOSJES, A. Noord-Brabant en Limburg in Beeld. Scheltema & Holkema, Amsterdam, [1920] viii, 148 pp., gebonden in orig. band, goudopdr., Stedenreeks. Brabantse Stadspoorten, muurtorens en wereldlijke openbare gebouwen; kerken en godshuizen; stadsgezichten en woonhuizen. Brabantse Kerken en kastelen. Limburgse Monumenten. Prachtige foto's. Minimaal roestvlekje op snee, verder zeer mooi exemplaar met frisse kleuren, goudopdruk perfecte staat..  
€ 40.00


[3260]  Lorentz-lyceum 1930-1980 Eindhoven, 1980. 22,5 x 22,5 cm., 119 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, soft cover. Gedenkboek 50 jaar Lorentz-lyceum. Kleine onvolkomenheden.  
€ 8.00
View image...


[3244]  LOUW, HANS DE / VEN, MARIA VAN DE. Boek op de Plank. 75 jaar openbaar bibliotheekwerk in Eindhoven. Openbare Bibliotheek, Eindhoven, 1992. Oblong, 52 pp., illustraties en foto's in zw./w., garenloos, illustratieve omslag. Lichte gebruikssporen..  
€ 9.00
View image...


[2880]  MAARSCHALKERWEERD, P.C.B. / WAAL, J.J.F. de (red.) De Vlasbloem - Historisch Jaarboek voor Helmond V. Gemeentelijke Archiefdienst van Helmond, Helmond, 1984. 210 pp., 8vo., ingenaaid, zw./w. ill. Goed.  
€ 10.00  
¶ o.a. Kroniek van Helmond over 1983; Filiatie en patrocinium van de Helmondse kerk in de Middeleeuwen; Helmondse straatnamen; Ontstaan van de Cisterciënzerinnen-Abdij in de 13e eeuw. Reconstructie van het stichtingsproces van de abdij Locus Imperatricis (Binderen) bij Helmond, 1231-1246; Helmondse textielnijverheid in de 19de eeuw op briefhoofden; Schoolstrijd om de Rijks-HBS. Literatuurlijst betreffende Helmond.


[2881]  MAARSCHALKERWEERD, P.C.B. / WAAL, J.J.F. de (red.) De Vlasbloem - Historisch Jaarboek voor Helmond VI. Gemeentelijke Archiefdienst van Helmond, Helmond, 1985. 192 pp., 8vo., ingenaaid, zw./w. ill. Goed.  
€ 10.00  
¶ o.a. Kroniek van Helmond over 1984; Openbare notariaat te Helmond in de Middeleeuwen; Jan van Cortenbach en de Raad van beroerten; Keuren van de Stad Helmond; Verzuiling in Helmond, 1850-1925. Literatuurlijst betreffende Helmond; Gemeentelijke monumentenlijst.


[3087]  MAAS, A.C. Een Gouden Cultuurfestival. 50 jaar Brabantse Dag 1958-2007. Stichting Brabantse Dag, Heeze, 2007. 240 pp., oblong, illustraties en foto's in kleur, ingenaaid, gekartonneerd. Heeze Parel van Brabant 2007. Goed exemplaar.  
€ 6.00
View image...


[2944]  MAAS, TOINE (red.) Lierop 'n beeld van een dorp. Rabobank Lierop, Lierop, 1989. 232 pp., 4to., ingenaaid, illustratief gekartonneerde band, zw./w. foto's en afbeeldingen. Uitgegeven ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan van de Coöperatieve Rabobank BA gevestigd te Lierop.  
€ 15.00


[3104]  MANDERS, FRANS / OORSCHOT, JAN VAN (inl.) Oost Brabant - sepiatekeningen van Frans Manders. Van Spijk B.V., Venlo, 1984. (18) pp. + 71 pp. met sepiatekeningen, oblong, linnen gebonden met stofomslag. Goed exemplaar.
Ά Bronnen. Fraaie uitgave met de tekeningen van Frans Manders: Schijndel, Den Bosch, Halder. St. Michelsgestel, Boxtel, Oirschot, Nuenen, Heeze, Helmond, De Peel enz..  
€ 18.00


[3343]  MANDOS, H. / KAKEBEEKE, A.D. (red.). Oud Eindhoven. Voorstudies tot de geschiedenis van Eindhoven. Brabants Heem, Eindhoven, 1950. Reeks: Bijdragen tot de studie van het Brabants Heem deel 1. 8vo., (8), 187, (5) pp., zw./w. illustraties, ingenaaid, papieren bandje. Bandje met wat gebruikssporen, verder goed.  
€ 12.50
View image...


[3344]  MANDOS, H. / KAKEBEEKE, A.D. (red.). Oud Eindhoven. Voorstudies tot de geschiedenis van Eindhoven. Interbook International / Hugo Jonkers, Schiedam / Eindhoven, 1976. Reprint van de oorspronkelijke editie uit 1950. 8vo., (4), 187, (3) pp., zw./w. illustraties, linnen gebonden met goudopdruk. Ex-libris en nummerstempel op schutbladen. Goed.  
€ 15.00
View image...


[2928]  MANDOS, H. / KAKEBEEKE, A.D. De Acht Zaligheden, oude kern van de Kempen. Stichting Brabants Heem, Oisterwijk, 1971. 383 pp., 8vo., ingenaaid, flexband, zw./w. foto's en afbeeldingen. Historische informatie betreffende de 8 Kempische gemeenten Netersel, Hulsel, Reusel, Bladel, Duizel, Eersel, Steensel en Knegsel. Serie: Bijdragen tot de Studie van het Brabantse Heem Deel XII. Goed exemplaar.  
€ 15.00


[3252]  MARCÉLISSEN, ED. De Vereniging De Bouwkundige Vakken en de geschiedenis van het Ambachtsonderwijs te Eindhoven 1874 - 1982. De Vereniging De Bouwkundige Vakken, Eindhoven, 1982. 1e druk. 23 x 23 cm., 100 pp., zw./w. foto's, garenloos, illustratieve cover. Lichte gebruikssporen.  
€ 12.00
View image...


[3175]  MARGRY, P.J. Bedevaartplaatsen in Noord-Brabant. Bura Boeken, Eindhoven, 1982. 8vo., 349 pp., zw./w. foto's, illustratief gekartonneerd met stofomslag. Naast een beschrijving van de bedevaartplaatsen, de devoties, de folklore en de devotionalia is veel praktische informatie opgenomen voor de moderne pelgrim en degene die zich voor dit onderwerp interesseert. Goed exemplaar, stofomslag met minieme imperfecties.  
€ 20.00
View image...


[3017]  MÉLOTTE, H.E.M. / MOLEMANS, J. Noordbrabantse plaatsnamen monografie 1. Valkenswaard Stichting Brabants Heem, 1979. 8vo., 280 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, paperback. Over de nederzettings-, veld-, water-, weg- en huisnamen van Valkenswaard. Uitgegeven door de Stichting 'Brabants Heem'. Compleet met 5 kaarten waarop o.a. de veldnamen vermeld staan. Goed ex..  
€ 15.00


[1262]  MELSSEN, J.TH.M. De Ridderlijke Gilde van Sint Sebastiaan.Eigen beheer, Eindhoven, 1982. 4to oblong, 300 pp., zw./w. afb., softcover, beperkte opl.: 500 (dit is nr. 18) genummerde exemplaren. Krfeuk voorplat, iets plankzwart..  
€ 20.00  
¶ Beschrijving van het Eindhovense Gilde gedurende de periode 1482-1982.


[3137]  MELSSEN, J.Th.M. Register van Eindhovense schepenakten van juli 1509 tot juli 1511. Eindhoven, 1976. Reeks: Bijdragen tot de geschiedenis van Kempen- en Peelland. 111 pp., 4to., garenloos, illustratief papieren omslag. Ex libris binennzijde cover en nummerstempel op schutblad. Goed.  
€ 10.00


[3139]  MELSSEN, J.Th.M. Kohieren van de Honderdste Penning van Gestel, Strijp, Stratum en Meerveldhoven en Extracten uit het Kohier van Oerle 1569-1571. Eindhoven, 1978. Reeks: Bijdragen tot de Geschiedenis van Kempen- en Peelland nr. 3. 166 pp., 4to., garenloos, illustratief papieren band. Ex libris op binnenzijde cover, nummerstempel op schutblad. Goed..  
€ 12.50


[3140]  MELSSEN, J.Th.M. Het Register van de Cijnzen, die de Heer van Cranendonk in Eindhoven ontving in de jaren 1590 tot 1640 en de Schattingskohieren van de Gegoedheid van de Inwoners van Eindhoven in 1665 en 1687. Eindhoven, 1979. Reeks: Bijdragen tot de Geschiedenis van Kempen- en Peelland nr. 4. 212 pp., 4to., garenloos, illustratief papieren band. Goed.  
€ 12.50


[3321]  MERCKX, RENÉ. Het begin van een stad als Eindhoven. Klein - Brabants Museum, Eindhoven, 1981. Gr. 8vo., 108 pp., met zw./w. illustraties, ingenaaid, illustratief gekartonneerd. Een boek over de wording van Eindhoven in pré-histroische tijden met de eerste publicaties van de steentijd nederzettingen: Eindhoven en Riethoven. Amateur-archeoloog René Merckx kwam regelmatig in aanvaring met de vak-archeologen. Enige verkleuring band.  
€ 9.00
View image...


[2946]  MERKELBACH, R.G.F.M. Lieshout 1968. 126 pp., 8vo., paperback, zw./w. afbeeldingen. Inventaris Oud-Archief. Omslag ietwat los..  
€ 10.00


[2947]  MERKELBACH, RUDOLF Lieshout deel II - 1970/1971 1970. 160 pp., 8vo., paperback, zw./w. afbeeldingen. O.a. over het schuttersgilde. Los in band, boekblok gebroken.  
€ 8.00


[3151]  MEURKENS, PETER Sociale verandering in het oude Kempenland (1840-1910), demografie, economie en cultuur van een preïndustriële samenleving. 1984. Z.p., 216 pp., 8vo., paperback, dissertatie (stellingen los blad). Omslag met wat zwarte vegen, verder goed..  
€ 10.00


[2930]  MEURKENS, PETER Bevolking, economie en cultuur van het oude Kempenland. Stichting Eicha, Bergeijk, 1985. (8), 228 pp., 8vo., ingenaaid, linnen gebonden, zw./w. foto's. MEURKENS, DR. PETER, Bevolking, Economie en Cultuur van het Oude Kempenland. Goed ex..  
€ 12.00


[3001]  MIJLAND, H. / TROMMELEN, J. De bevrijding van Tilburg. Tilburg, 1969. In eigen beheer uitgegeven. 8vo., 120 pp., zw./w. afbeeldingen. ingenaaid, paperback. Goed.  
€ 8.50


[2960]  MIJLAND, HJ.M. / HOUT, L.M. van / LIJTEN, J.P.J. Oog op Oirschot. Stichting Gerard Goossens Fonds, Oirschot, Z.j., 4to., zw./w. afbeeldingen en foto's, illustratief gekartonneerde band.  
€ 17.50


[3105]  MOMMERS, A.R.M. Brabant van Generaliteitsland tot Gewest. Bestuursinrichting en gezagsuitoefening in en over de landen en steden van Staats-Brabant en Bataafs Braband 1629-1796 [2 Vols. Compl.].Dekker & van de Vegt N.V., Utrecht / Nijmegen, 1953. Original publisher's sewn gray paperback, title spine and frontcover, large 8vo: Vol. 1: frontispiece map, [xvi], 312 pp. footnotes & references. Vol. 2: [vi], 315-632 pp., summary in English, summary in French, abbreviations, list sources, general bibliography, index persons. Fine complete set. With several hundreds of biographies..  
€ 15.00


[2984]  MOMMERS, A.R.M. St. Oedenrode van oude tijden tot heden. 2 delen in 1 band. Boekdrukkerij Gebrs. L. & M. Bek, Veghel, 1928. 8vo., (16), 149, 160 pp., ingenaaid, originele paperen band. Deel I: Geschiedenis van de gemeente St. Oedenrode, de parochie van Rode en den bodem van Elde met lijsten van ambtenaren, zielenherders, armen- en jeugdverzorgers. Deel II: Inventaris van het oud- en nieuw archief der gemeente St. Oedenrode met inleiding en bijlage bewerkt door Mr. A.R.M. Mommers. Deukje. Rugverkleuring, verkorte titel op rug handmatig, ex-libris, nummerstempel op titelpagina.  
€ 40.00  


[2874]  MOORSEL, HENDRIK GODEFRIDUS van Kronijk of aantekening der merkwaardige voorvallen binnen de gemeente Heeze en eenige omliggende dorpen en enkelde welken algemene belangstelling verdienen. (Kroniek van Heeze) Achelse Kluis, Achel, 1953. Uitgegeven en toegelicht door P. Dominicus de Jong O.C.R. XXII, 189 pp., gr.8vo., ingenaaid, or. papieren omslag met geillustreerd stofomslag, zw./w. foto's en afbeeldingen. Met ex-libris en nummer stempel op Franse titel. Zeer goed ex..  
€ 25.00


[2424]  MOSMANS, JAN De St. Janskerk te 's Hertogenbosch G.Mosmans Zoon, 's Hertogenbosch, 1931. 558 pp., 4to., zw./w. illustraties, gebonden, originelel bewerkte linnen band. Onderkant rug rafelig, bovenkant voorplat bij kneep gescheurd..  
€ 25.00


[2834]  MOSSELVELD, J.H. van / HAM, W.A. van Tekeningen van Bergen op Zoom. Topografische afbeeldingen van Bergen op Zoom en omgeving uit de zestiende tot en met de achttiende eeuw. Gemeente Bergen op Zoom, Bergen op Zoom, 1973. In-4, 175 pp., 145 zw./w. ills., Groen linnen gebonden met geïllustreerde stofomslag, goudopdruk op voorplat en rug. Minieme schade eanden stofomslag, verder goed exemplaar..  
€ 20.00


[3189]  Museum Van Gerwen Lemmens. Schatkamer Van De Kempen. Stichting Van Gerwen Lemmens, Valkenswaard, 1981. 8vo., 309 pp., zw./w. foto's, garenloos, illustratieve cover, paperback. Overzichtscatalogus van Museum Van Gerwen Lemmens. Goed..  
€ 10.00
View image...


[3111]  NAAIJKENS, JAN Noord-Brabant in Grootvaders tijd 1870-1914 Kruseman's Uitg. Mij., Den Haag, 1978. 178 pp., 8vo., zw./w. foto's, ingenaaid, illustratief gekartonneerde band. Ex libris, nummerstempel op schutblad. Gaaf exemplaar.  
€ 10.00


[3122]  NAAIJKENS, JAN / COPPENS, MARTIEN (foto's) Leer mij ze kennen ...... de Brabanders. J.W. Richt b.v., Vught, 1978. 3e druk, 147 pp., 8vo., garenloos, paperback. Zw./w. foto's Martien Coppens. Ex libris achterzijde cover, nummerstempel op schutblad.  
€ 7.00


[3076]  NAAIJKENS, JAN Het spel is nog niet uit. 'Zijnde enige verspreide geschriften, verzameld bij gelegenheid van de 75ste verjaardag van de schrijver, alsmede een keus uit zijn activiteiten gedurende de voorbije halve eeuw' In De Rommelpot, Hilvarenbeek, 1994. 188 pp., 8vo., zw./w. tekeningen en foto's, ingenaaid, paperback. Goed..  
€ 12.00


[3320]  NIJHOFF, G.P. Rapport in zake Verbetering van het Eindhovensche Kanaal. Den Haag / Brussel, 1927. gr. 8vo., 58 pp., oorspronkelijk geniet, opnieuw gebonden met oorspronkelijke omslag opgeplakt. 10 los bijgevoegde kaarten.  
€ 20.00
View image...


[3142]  NIJLAND, G.J. Mijn Land deel XI - Noord-Brabant. Bussink, Deventer, Reeks: Bussink Plaatjesalbums. 64 pp., 4to., 100 ingeplakte kleurenplaatjes. Goed.  
€ 20.00


[3212]  NOORLANDER, H. Klompen hun makers en hun dragers. Het Nederlands Openluchtmuseum, Arnhem, 1962. 8vo., 82 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, illustratief papieren omslag. Deel II van de serie Monografieën van het Rijksmuseum voor Volkskunde. Uitgebreid geïllustreerd boek waarin alle facetten van de klomp en het maken van klompen aan de orde komen. Goed..  
€ 7.00
View image...


[3109]  NOOTEBOOM, URI / COPPENS, MARTIEN (foto's) / MEER F. VAN DER (voorwoord) Uri Nooteboom journalistieke opstellen. Elsevier, Amsterdam / Brussel, 1946. 1e Druk, 184 pp., zw./w. foto's Martien Coppens, linnen gebonden met goudopdruk. Verhalen over Noord-Brabantse mensen en andere onderwerpen. o.a Deurne, Doornenburg, St. Jan in 's-Hertogenbosch, Bergen op Zoom, Zalt-Bommel, de Peel enz. Rugverkleuring. Goed.  
€ 10.00


[3110]  NOOTEBOOM, URI Jaren en Jeugd in Brabant. Kosmos, Amsterdam, z.j., 192 pp. 8vo., ingenaaid, papieren bandje. Uit: Land en volk van Brabant onder redactie van Antoon Coolen. Vlekkig..  
€ 12.00


[3074]  NOOTEBOOM, URI Jeugd in een fabrieksstad. De Schaduw, Tilburg, 1987. 51 pp., 8vo., zw./w. foto's, geniet, papieren omslag. Goed.  
€ 5.00


[3187]  Norbertinessen en norbertijnen Brabantse Circarie, Averbode, 1981. 4to., 96 pp., foto's in kleur en zw./w., ingenaaid, illustratieve cover, paperback. .O.a. Ontstaan van de kloosters en hun levensvisie. Minieme verkleuring achterzijde. Goed..  
€ 9.00
View image...


[1642]  NOUWEN, LEO. Kijk op EindhovenElsevier, Amsterdam, 1982. 4to., 88 pp., gekartonneerd gebonden met stofomslag, zw./w. en kleurenfoto's..  
€ 10.00
View image...


[1661]  OERLE. KUIJPER, J. Oerle Hugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 180.00


[3102]  OIRSCHOT, A. VAN / GENNIP, P.A. VAN, (RED.) Optocht in Brabant. Over optochten, stoeten en processen in het algemeen en de Brabantse Dag in het bijzonder.De Lijster, Maasbree, 1982. 173 pp., 8vo., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback. Uitgave in samenwerking met de stichting Brabantse Dag te Heeze..  
€ 6.00


[3120]  OIRSCHOT, A. VAN Het land van de Brabanders. U.M. Westfriesland, Hoorn, 1975. Regio-reeks Deel 8. 202 pp., 8vo., zw./w. tekeningen, ingenaaid, flexband. We zien de Brabander aan zijn werk, bezoeken zijn woning, treffen hem aan bij zijn liefhebberijen en waarderen zijn humor en zijn spot. Kerken, kastelen, poorten,het landschap, de folklore, oude volksverhalen en het antiek passeren de revue. Nummerstempel op schutblad. Goed.  
€ 6.00


[2528]  OIRSCHOT, ANTON van / JANSEN, A.C. / KOESEN, L.S.A. (red.) Encyclopedie van Noord-Brabant. Deel I t/m IV. Market Books, Baarn, 1985. 1800 pp., geb., kunstled. band, stofomslag, goudopdr., 4 banden. Met talrijke (gekleurde) afbeeldingen, foto's en Brabantse prenten. Fotografie Jan Verhoeff. Zeer volledig. Goed.  
€ 40.00


[3086]  OIRSCHOT, ANTON van. De langste dag van Brabant. 'Een schets over het culturele, historische en folkloristische evenement in Heeze van 1958-1972'. Stichting Brabantse Dag, 1972. 64 pp., 8vo., zw./w. foto's, paperback. Uitgegeven tgv derde lustrum door het bestuur van de Stichting Brabantse Dag..  
€ 7.00
View image...


[3092]  OIRSCHOT, ANTON van / AKERBOOM, JACQUES 't Is zonde van Brabant. Uitgeverij Helmond, Helmond, 1978. 160 pp., 8vo., zw./w. foto's, ingenaaid, gekartonneerd. Aan de hand van foto's van vroeger en foto's van nu worden vergelijkingen voorgelegd. Met name over monumenten, stads- en dorpsgezichten. Ex-libris, nummerstempel op schutblad. klein deukje achterplat, verder goed..  
€ 10.00


[2573]  OISTERWIJK. KUIJPER, J. Oisterwijk Hugo Suringar, Leeuwarden, 1867. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm. grensgekleurd.  
€ 125.00


[3124]  OLDENDORF, A. (inl.) Ondanks tegenwind vooruit! Iets over de industrieële ontwikkeling van oostelijk Noordbrabant in de decaden tussen de twee wereldoorlogen 1918-1940. Kamer van Koophandel, Eindhoven, 1942. 97 pp., 8vo., ing, 2 kaarten, gebruiksporen band, rug boven en onder iets los, verder redelijk exemplaar..  
€ 10.00


[3090]  OLDERAAN, ELLY. Dansen uit Brabant en andere kontreien Stichting Nevofoon, Winschoten, 1981. 71 pp., 8vo., ingenaaid, paperback. Allen boekje met dansbeschrijvingen, zonder de 2 grammofoonplaten van Mie Katoen.  
€ 5.00
View image...


[1574]  ONNA, NORBERT VAN. Eindhoven in beeld, zestien maal met vriendelijke groet Norbert van Onna, Eindhoven, zestien ansichtkaarten van Eindhoven o.a. Catharinakerk, Witte Dame, Witte Dorp. Op z'n Onna's gefotografeerd, dus .........geweldig !.  
€ 17.50


[1143]  OORSCHOT, J.J.M.P. VAN Eindhoven, een samenleving in verandering 1810-1960. - 2 delen. Gemeente Eindhoven, Eindhoven, 1982. 2 dln. Deel 1 betreft de periode 1810-1920. Het tweede deel 1920-1960. 4to., 1058 pp. Met 26 kaarten/plattegronden & talrijke afbeeldingen. Illustratief gekartonneerd gebonden. Bibliogr..  
€ 27.50
View image...


[3415]  OORSCHOT, JAN VAN. Dossier DAF - de feiten, de meningen, de droom, het drama. Kempen Group, Eindhoven, z.j. (1995), 8vo., 165 pp., ingenaaid, paperback. Goed.  
€ 10.00
View image...


[3330]  OP DEN BUIJS, MARTIN H.G. Eindhoven, open venster op Eckart. De Kempenpers BV, Hapert, 1988. 4to., 276 pp., zw./w. foto's, illustratief gekartonneerd gebonden. Fotoboek over Eckart, een gedeelte van het huidige Eindhoven met een eigen geschiedenis. Goed. exemplaar..  
€ 10.00
View image...


[2861]  OTTEN, AD Gemert mei 1940. Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", Gemert, 1980. Reeks: Bijdragen tot de Geschiedenis van Gemert nr. 6. 68 pp., geniet, zw./w. ill. Goed ex.  
€ 12.50


[3150]  OUDHEUSDEN, J.L.G.VAN / VERBOOM, J.A.M. Herstel- en Vernieuwingsbeweging in het bevrijde zuiden. Eindhoven, 's-Hertogenbosch en Waalwijk 1944-1945. Stichting Zuidelijk Historisch Contact, Tilburg, 1977. Reeks: Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland deel XXXVIII (38). 8vo., xxviii, 317 pp., gebonden met geplastificeerde or. linnen band, titelpagina met naam + aantekeningen en ex libris..  
€ 7.00


[1429]  OUWERLING, H.N. Geschiedenis der dorpen en heerlijkheden Deurne, Liessel en Vlierden N.V. Boekdrukkerij "Helmond", Helmond, 1933. 4to., (6), 745, (7) pp., ingenaaid, orig. slap kartonnen omslag. Eerste paaar pag. vlekkig, slijtage omslag, verder goed.  
€ 40.00
View image...


[3277]  OUWERLING, H.N. Schetsen uit de oude Brabantsche Schoolwereld. v. Moorsel & v.d. Boogaart, Helmond, 1909. 8vo., 120, (6) pp., ingenaaid, bibliotheekband met opgeplakte titel. Stempel op Franse titel en titelpagina. Zeldzaam.  
€ 95.00
View image...


[3450]  OUWERLING. H.N. De eerste vijf en twing jaren uit het verleden der Nederlandsch Hervormde Gemeente binnen Deurne Stoomdrukkerij Aug. Pellemans, Helmond, 1890. 20 pp. sm. 8vo. Zeldzaam boekje over Deurne, Helaas in slechte conditie.  
€ 25.00
View image...


[2824]  Parochiegids Achel-Centrum Geniet, 80 pp. Geïllustreerd.  
€ 6.00


[2871]  PEETERS, St. / GOMPEL, F. van / WOLF, H. de, e.a. (samenst.) Twaalf eeuwen Gompel, vijftig jaar parochie. Kerkfabriek Gompel, Gompel, 1980. 205, (3) pp., 4to., in kunstleer gebonden met stofomslag, zw./w. foto's. Stofomslag met kleine onvolkomenheden, verder goed exemplaar.  
€ 20.00


[3179]  PEIJNENBURG, J. Zij maakten Brabant Katholiek, deel 1 van evangelisatie tot schuurkerken. Bisdom, 's-Hertogenbosch, 1987. 8vo., 149 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, papieren bandje.  
€ 6.00
View image...


[3423]  PHILIPS. Philips Lamp Catalogue Philips, Eindhoven, 1965. 4to., 128 pp., illustraties in kleur en zw./w., ingenaaid, paperback. Engelse tekst. O.a. fluorescent lamps, gas-discharge lamps. Nr. 15.002 BE-5-'65..  
€ 20.00
View image...


[3270]  PHILIPS. Terug naar toen. Een bundeling van artikelen uit de Philips Koerier die facetten belichten van het leven uit de negentiger jaren van de vorige eeuw.Philips Persbureau, Eindhoven, 1966. 4to., 235 pp., zw./w. illustraties, illustratieve cover, paperback. Goed, met krantenknipsels..  
€ 8.00
View image...


[3403]  PHILIPS. Wij bij Philips. N.V. Philips, Eindhoven, 1953. 2e druk april 1953. 119 pp., zw./w. foto's en tekeningen, uitslaande kaart, ingenaaid. Boekje dat iedere werknemer kreeg bij indiensttreding bij de firma..  
€ 10.00
View image...


[3404]  PHILIPS (BROCHURE). Korte beschrijving der Philips' Bedrijven. N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Eindhoven, z.j, 8vo., 107 pp., zw./w. foto's. Ontwerp Jan van Wees. Uitgebreid (ten opzichte oudere uitgave (1936) met o.a. hoofdstuk over televisie. Naam met pen op omslag, verder zeer goed exemplaar.  
€ 15.00
View image...


[2598]  PHILIPS. Wij bij Philips. N.V.Philips, Eindhoven, 1947. 104 pp., foto's, uitslaande kaart. Boekje wat iedere werknemer kreeg bij indiensttreding bij de firma. Titel op rug met pen.  
€ 12.50
View image...


[2891]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 1. 1984. Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1984. 256 pp, 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door de historische sectie van het Noordbrabants Genootschap. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. De Heren van Breda en hun archief ; Norbertijnse zielzorg in Noord-Brabant ; De hoeven van het Bossche Geefhuis. Opbouw, beheer en liquidatie van een omvangrijk hoevenbezit..  
€ 5.00


[2892]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 2. 1985.Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1985. 264 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door de historische sectie van het Noordbrabants Genootschap. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. De opkomst van de Raad van Brabant ; De Beeldenstorm in Eindhoven ; De Raad van Brabant en de procesgang criminele zaken ; Van soevereine Raad naar Staatse Raad van Brabant en Landen van Overmaze.  
€ 5.00


[2893]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 3. 1986 Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1986. 271 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door de historische sectie van het Noordbrabants Genootschap. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. Broederschappen in Noord-Brabant' ; De Vaderlandse Sociëteit in Oss 1795-1798 ; De Tilburgse textielstaking van 1935 ; Het Tilburgse Volkshuisvestingsbeleid 1902-1919..  
€ 5.00


[2894]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 4. 1987. Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1987. 228 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door de historische sectie van het Noordbrabants Genootschap. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. Verdwenen veen en ontbrekende logica ; Baarle en Noordbrabantse grensperikelen ; Zwart Front en de Zaak Oss ; Het begin van de suikerindustrie in West-Brabant ; Roosendaal in het begin van de 19de eeuw..  
€ 5.00


[2895]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 5. 1988. Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1988. 216 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door het Noordbrabants Genootschap en Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. De liturgische voorwerpen in het dekenaat van Bergen op Zoom 1596-1652 ; Vrijmetselaarsloges in Noord-Brabant ca. 1770-1840 ; De afscheiding van 1834 in Genderen en Doeveren..  
€ 5.00


[2896]  PIRENNE, DR. L.P.L. E.A. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 6. 1989. Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1989. 216 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door het Noordbrabants Genootschap en Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. Een zorgelijk bezit. De Benedictijenabdijen van Echternach en St. Truiden en het beheer van hun goederen en rechten in Oost-Brabant, 1100-1300 ; De Bossche Klokkengietersfamilie Moer, 1450-1570 ; C.R. Hermans en het Provinciaal genootschap ; Het Brabants studentengilde van Onze Lieve Vrouw..  
€ 5.00


[2897]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 7. 1990. Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1990. 286 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door het Noordbrabants Genootschap en Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. Noordbrabants verelden als nationaal erfgoed ; Zieke en gewonde militairen in het Groot Ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch ; Smokkel als middel van bestaan in de Kempen, 1840-1914 ; Veldnamen en landbouwgeschiedenis in de Baronie van Breda.  
€ 5.00


[2899]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 10. 1993. S.B.R.G., 's-Hertogenbosch, 1993. 253 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door de Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. Het bedreigde Brabant en de verdedigingsinspanning door Maria van Hongarije in 1541-1542 ; De dominee, de drossaard en de paapse stoutigheden. Over een richtingenstrijd in Oirschot en Best; De betekenis van Jan van Hooff.  
€ 5.00


[2901]  PIRENNE, DR. L.P.L. e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 13. 1996. S.B.R.G, 's-Hertogenbosch, 1996. 288 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door de Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica. Diverse artikelen o.a. Vrouwen van stand. Het predikaat 'joffrouw' in de laatmiddeleeuwse archivalia van de stad 's-Hertogenbosch en haar Meierij ; Een veertiende-eeuws conflict tussen de predikheren en het Sint-Elisabeth-gasthuis te Antwerpen. Nieuw licht op een van de dertiende-eeuwse bewijsstukken ; Dusela villa Taxandrië. Een drietal onopgemerkte oorkonden betreffende Duizel uit de elfde en dertiende eeuw..  
€ 5.00


[3174]  PIRENNE, L.P.L. e.a. De Brabantse stad. Tweede Colloquium 23-24 november 1968 Kasteel Bouvigne, Breda Provinciaal Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1969. 8vo., 128 pp., ingenaaid, papieren bandje. Verslag tweede Colloquium. Veelal over Den Bosch verder o.a.. 'Het Strafrecht in de Brabantse steden en zijn toepassing in de vijftiende eeuw'. Nummerstempel op schutblad.  
€ 10.00
View image...


[149]  PLACAAT. Instructie van de drie Knapen der Stad 's-Hertogenbosch, anders genaamt Groenroedens. 's-Hertogenbosch 1758   
€ 60.00


[146]  PLACAAT. Orde en Reglement van de Hoogh Mogende Heeren Staten Genrael der Vereenighde Nederlanden ........'s-Gravenhage J.Scheltus 1738 Jacobus Scheltus, 's Gravenhage, 1692.   
€ 35.00
View image...


[147]  PLACAAT. Ordonnantie van den Raade en Leenhoven van Braband betreffende het verduysteren van de Leenen. 's-Gravenhage, Jacobus Scheltus 1738   
€ 35.00
View image...Brabant


[148]  PLACAAT. Ordonnantie ende Stuyt van Keyser Karel de V. als Hertog van Brabant 1531, rakende de Aliëntatien, Tansporten en Bezwaarschriften van valse goederen...............  
€ 35.00
View image...


[150]  PLACAAT. Traktaat van de vrede tussen de Kroonen van Vrankrijk en Spanien ..............'s-Gravenhage Gerrit Raamazeyn 1697   
€ 25.00


[2638]  PLANTENGA, J.H. L'Architecture Religieuse du Brabant dans l'ancien Duché de Brabant depuis le Règne des Archiducs jusqu'an Gouvernement Autrichien (1598-1713). Martinus Nijhoff, Den Haag, 1926. XLIX,363 pp., 4to., 36 plates & 261 illustrations in black and white, one folding chart. The FULL CLOTH edition, top edge gilt. Good copy.

..  
€ 40.00  
¶ Standaardwerk.
View image...


[3528]  POL, PIERRE VAN DER EN JEROEN GROSVELD (SAMENST.) Breda in kaart Breda's Museum, Breda, 2002. 112 pag., hardcover, ills, advert.,gr. 4to, 24x33, nieuwstaat.  
€ 20.00
View image...


[3214]  POST, KEES. Het boerenhuis in Nederland. Boekencentrum B.V., 's-Gravenhage, 1975. Triangelreeks. 8vo., 119 pp., zw./w. foto's en tekeningen, ingenaaid, illustratieve flexband. Kreukje cover, nummerstempel op schutblad, verder goed.  
€ 6.50
View image...


[3346]  Programma prijsvraag stadhuis gemeente Eindhoven. Programma van eischen van den bouw voor het nieuwe stadhuis te Eindhoven. Gemeente Eindhoven, Eindhoven, 1938. 4to., 44 pp., garenloos, papieren omslag. Goed exemplaar.  
€ 25.00
View image...


[2504]  QUAY, PROF. DR. J.E. de / COMMISSARIS, AUG.C.J. / COOLEN, ANTOON e.a. Het nieuwe Brabant I, II, III.. Uitgave Provinciaal Genootschap., 's-Hertogenbosch, 1955. 3 delen in 3 banden, 374 pag. (I), 356 (II), 399 (III)). 1952-1955. geb. lin., met stofomslag. Deel I: 'Het Brabantse Land' over Fauna, Flora, Cultuurhistorie, Bouwkunst, Boerderijen etc.; Deel II: 'Het Brabantse Volk' over Volksgebruiken, Demografie, Landbouw en Industrie.; Deel III: 'De Brabantse Geest' over Vroomheid, Religie, Kunst etc. Ruim geïllustreerd met o.a. foto's. Foto's van Martien Coppens. Stofomslag met beschadigingen.  
€ 35.00


[1636]  RENDERS, J.M. & A.D. KAKEBEEKE (RED]. Rond onze stadskerk. Bijdragen tot de geschiedenis van kerk en parochie van Sint Catharina te Eindhoven Kempenland, Eindhoven, 1954. 109 pp. Gr.8vo. Met foto's. Ingenaaid. Met ex-libris en nummerstempel op voorblad. + krantenartikelen..  
€ 10.00
View image...


[1659]  REUSEL. KUIJPER, J. Reusel Hugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 140.00


[3388]  REUVEKAMP, G.J. "St. Martinus" Tongelre. Sociografie ener Parochie. Van Gorcum & Comp. N.V., Assen, 1944. 8vo., 274 pp., zw./w. foto's, uitslaande kaart, halflinnen gebonden met kartonnen platten. Minder exemplaar, wel goed in de band. Naam op schutblad.  
€ 12.50
View image...


[3253]  RIDDER, J.A. DE. Vijftig jaar Tivoli 'n halve eeuw Kerkgeschiedenis in Geldrop en Eindhoven. St-Jozef Tivoli, Eindhoven, 1979. 8vo., 90 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, papieren omslag. Met tekeningen van Bart Groels..  
€ 6.00
View image...


[1039]  RIETHOVEN. KUIJPER, J. Riethoven Kuijperkaartje Hugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 140.00
View image...Riethoven


[222]  RIJKEN, C. / BIJNEN, J.F.C.M. (bewerk.) Oerle. Naar een artikelenreeks in de Sint-Jansklokken (1934 - 1938). (op omslag: Geschiedenis van Oerle) J.F.C.M.Bijnen, Oerle, 1977. 8vo., 166 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, paperback. Ex-libris, nummerstempel op Franse titel. Met krantenknipsels.  
€ 20.00


[2985]  ROOIJ, W. van Sint-Oedenrode, het dorp van Mgr. Bekkers. Van Lieshout Zonen, Sint-Oedenrode, 1968. 8vo., 192 pp., ingenaaid, flexband, zw./w. afbeeldingen en foto's. Band gekr., inhoud goed..  
€ 12.50


[3209]  ROOIJAKKERS, GERARD. Bodemcultuur. De geschiedenis van het ploegen. Limburgs Volkskundig Museum, Limbricht-Sittard, 1987. tall 8vo., (4), 145 pp., zw./w. illustraties en foto's, ingenaaid, illustratief papieren bandje. Met bijdragen van Peter Meurkens en Herman Crompvoets. Met bibliografie en noten. Goed.  
€ 12.50


[3345]  Rotary Club Eindhoven . Kijkend naar Eindhoven. Rotary Club Eindhoven, Eindhoven, 1991. 4to., 123 pp., zw./w. illustraties en foto's, ingenaaid, paperback. Lichte gebruikssporen.  
€ 8.00
View image...


[2934]  ROYMANS, FONS Donkere wolken boven Kempenland. De beschrijving van een roerige periode uit de geschiedenis van de Kempen. Bladel, 1993. In eigen beheer uitgegeven. 118 pp., 4to., ingenaaid, paperback, zw./w. foto's en afbeeldingen. Een verantwoorde reconstructie van de gebeurtenissen rond de bevrijding van vooral de Acht Zaligheden met als rode draad het tragische verhaal van een groep onderduikers. Bibliografie. Goed ex.  
€ 18.00


[2935]  ROYMANS, FONS Kempische verhalen. Een serie deels geromantiseerde verhalen over de Kempen en zijn bewoners in vroegere tijden. Bladel, 1997. In eigen beheer uitgegeven. 122 pp., 4to., ingenaaid, paperback, zw./w. foto's en afbeeldingen. Bibliografie. Goed ex.  
€ 18.00


[2931]  RUHE, H.A.M. Het dorpswoonhuis in de Kempen vanaf de vijftiende tot de negentiende eeuw. Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1980. 178 pp., gr.8vo., ingenaaid, illustratief gekartonneerde band, zw./w. foto's en tekeningen, bibliografie. Goed..  
€ 15.00


[3095]  RUTTEN, WILLIBRORD 'De vreselijkste aller harpijen' : pokkenepidemieen en pokkenbestrijding in Nederland in de achttiende en negentiende eeuw : een sociaal-historische en historisch-demografische studie.Landbouwuniversiteit, Wageningen, 1997. Reeks: A.A.G. Bijdragen 36. (14), 599 pp., 8vo., ingenaaid, paperback. Summary in English. Grafieken. Literatuurlijst. Register. Goed..  
€ 15.00


[2902]  SANDE, DR. A.W.F.M. van de, e.a. Noordbrabants Historisch Jaarboek. Deel 14. 1997 S.B.R.G., 's-Hertogenbosch, 1997. 299 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. illustraties. Uitgegeven door de Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening. Vervolg op Jaarboek Varia Historica Brabantica.
Diverse artikelen o.a. Staats-Brabant aan de vooravond van zijn zelfstandigheid; Stad en platteland van Bataafs-Brabant in 1795 ; De Bossche liefdadige instellingen 1770-1825 ; De strijd van de Commissie van Breda om de geestelijke goederen..  
€ 5.00


[3239]  SANDERS, J.M. De Annexatieplannen in de Agglomeratie Eindhoven.De Wereld, Eindhoven, 1918. 8vo., 196 pp., 1 afbeelding (plattegrond), enkele grafieken en uitslaande kaart. Enige beschadiging rug en platten..  
€ 25.00
View image...


[3319]  SANDERS, J.M. / PASSTOORS, H.J. Annexatie-Vraagstukken en Groot-Eindhoven. Stoomdrukkerij "De Wereld", Eindhoven, 1919. gr. 8vo., 269, (2) pp., ingenaaid, gekartonneerd. Op voorplat met rood aantekeningen. Scheur in laatste pagina.  
€ 25.00
View image...


[2853]  SANTE, Joh. L. van / BOKHOVEN, C. van / BROEKHOVEN, N.A.M. van Geldrop en het Eindhovens kanaal. Ook in 1862 moeilijkheden op Hulst. Gemeentebestuur, Geldrop, 1976. Reeks: Bijdrage tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 2. 39 pp., geniet, zw./w. ill. Ex-libris.  
€ 8.00


[2854]  SANTE, Joh. L. van Muziek in de toren van Geldrop vroeger en nu Gemeentebestuur, Geldrop, 1976. Reeks: Bijdragen tot de lokale geschiedenis van Geldrop nr. 3. 56 pp., geniet, zw./w. ill. Nummerstempel op titelpagina.  
€ 8.00


[2093]  SASSE VAN YSSELT, Jhr. Mr. A. van Oorkonden, betreffende Rixtel, met aantekeningen voorzien. Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noordbrabant, 's-Hertogenbosch, 1920. 166, IV pp., ingenaaid, zw./w. afbeeldingen, met register. Weergaven van oorkonden over Rixtel. Ex-libris. Papieren band met kreukjes..  
€ 30.00


[3266]  SCHIPPERS, HANS. Eindhovens bestaan en bedrijvigheid. Een publikatie bij de gelijknamige expositie gehouden in het kader van de viering 'Eindhoven 750 jaar stad'. Bura Boeken, Eindhoven, N.d. (1982), 4to., 94 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, illustratieve softcover. Goed..  
€ 10.00
View image...


[3273]  SCHOLTEN-HUIZINGA, F.M. e.a. 50 jaar Eindhovensche Golf 1930-1980. EGO, 1980. 4to., 76 pp., zw./w. foto's, linnen gebonden met goudopdruk. Lichte vochtschade, stempel op schutblad..  
€ 8.00
View image...


[3248]  SCHRÖTER, HANS JOACHIM. Eindhoven - Portret van een industriestad. In eigen beheer, Eindhoven, 1971. 20x20 cm., geen paginering, zw./w.foto's, tekst (weinig) in het Nederlands, Engels, Duits.  
€ 15.00
View image...


[3009]  SCHURINK, H.J.A.M. / MOSSELVELD, J.H. van (red.) Van Heidorp tot Industriestad. Verkenningen in het verleden van Tilburg. Henri Bergmans N.V. / Stichting Brabants Heem, Tilburg, 1955. gr.8vo., 272 pp., zw./w. illustraties, origineel linnen gebonden. Vlekjes op platten. Naam op schutblad..  
€ 20.00  
¶ Bijdragen tot de studie van het Brabants Heem deel V.


[3048]  SEGERS, F. Broedvogels in de Kempen. De Nederlandsche Boekhandel, Antwerpen, 1948. 236 pp., 25 x 16 cm., 32 zw./w. foto's. Herbonden met or. voorplaat opgeplakt.  
€ 10.00


[2507]  SEVERIJNS,R.A.L. e.a. Op goede leest geschoeid. De Moergestelse schoenmakers. Baarle-Nassau / Moergestel, 1995. 4to., 160 pp., zw./w. afbeeldingen en foto's, ingenaaid, or. linnen band met stofomslag. Goed..  
€ 35.00


[3254]  SICKING, J.J.M. Sint Joris in Stratum. Uit de historie van kerk en parochie. Kempenland, Eindhoven, 1958. Serie 'Bijdragen tot de Geschiedenis van Eindhoven' Deel 2. 8vo., 88 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, papieren omslag. Veel aandacht voor de geschiedenis van Stratum. Rug licht verkleurd..  
€ 20.00
View image...


[2890]  SIJBERS, THIEU Aachterum binne. Uitgeverij "Nol van Roessel", Helmond, 1980. 80 pp., 8vo., ingenaaid, kartonnen band met stofomslag. Verzen in Brabants dialect..  
€ 5.00  
¶ Gesigneerd.


[3158]  SIMONS, M.S.M.J.C. Tussen Turf en Televisie. Acculturatieproblemen van een binnenlandse Migrantengroep gedurende een aantal Generaties. Van Gorcum & Cie. / Prakke, Assen, 1960. (8), 246 pp., 8vo., papieren bandje. Sociologisch onderzoek voormalige Drentse Turfgravers bij Philips in Eindhoven. Dissertatie. Summary. Tabellen. Bibliografie. Voorplat onderzijde met scheur, rugje onderzijde iets los, verkleuring bandje.  
€ 10.00


[3071]  SINNINGHE, J.R.W. Noord-Brabantsch sagenboek Merlijn / Van Dijk & Van Hees, 's-Hertogenbosch, 1973. 320 pp., 8vo., paperback. Facsimile van de 1e druk uit 1933. Enige verkleuring cover.  
€ 8.00


[3094]  SINNINGHE, J.R.W. Opstand in Brabant.De Schouw, 's-Gravenhage, 1943. Schouwreeks nr. 1. 85 pp., 8vo., linoleumsneden van W.F. Dupont. ingenaaid, gekartonneerd. Ex-libris..  
€ 8.00


[3070]  SINNINGHE, JACQUES R.W. Noordbrabants Sagenboek Kruseman's Uitgeversmaatschappij, Den Haag, 1964. 144, (8) pp., 8vo., linnen gebonden met stofomslag. Stofomslag en illustraties van Jaap Nieuwenhuis. Stofomslag licht beschadigd..  
€ 10.00


[2527]  SLEGERS, CEES. Antoon Coolen 1897-1961. Biografie van een Schrijver. Stichting Zuidelijk Historisch Contact, Tilburg, 2001. 656 pp. geb., Uitgebreid werk. Geïllustreerd. Derde serie: 'Bijdragen tot de Geschiedenis van het Zuiden van Nederland'. Met bibliografie..  
€ 30.00


[2420]  SMITS, C.F.XAV Wegwijzer voor de Kathedrale Sint-Janskerk van 's-Hertogenbosch. A.C. Verhees, 's-Hertogenbosch, 1908. 39 pp., 8vo., ingenaaid, talr. zw./w. foto's en afb. Omslag met wat vlekjes, kleine scheurtje, verder goed..  
€ 20.00  


[1207]  SMITS, F.N. Beknopte geschiedenis van Eindhoven, met twee gravuren en een kaartje. Boekhandel Hugo Jonker / Schiedam, Interbook, Eindhoven, 1973. Facsimile van de uitgave uit 1887. 8vo., iv, 180, 228, 182 pp., linnen gebonden met goudopdruk. Met illustraties en een uitslaande kaart. Deukjes bovenrand voor- en achterplat.  
€ 18.00
View image...


[2956]  SMITS, H.L.M. Van Alvershool tot Zuiderklamp. Kroniek van de Gemeente Nuenen c.a. Boekhandel Van de Moosdijk, Nuenen, (1977), 8vo., 156 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, kunstlederen band. Ex-libris en nummerstempel op schutbladen.  
€ 12.50


[2957]  SMULDERS, G.W.A. Landbouw en landbouwers te Nuenen en omgeving in de 19e en 20e eeuw. Heemkundekring De Drijehornick, Nuenen, 1980. Manuscript. 4to., 194 pp.  
€ 10.00  
¶ Verleden en heden van de agrariër, zijn gezin en zijn bedrijf in Nuenen en omgeving, gezien in het licht van de algemene agrarische geschiedenis van Nederland. Bijdrage tot de sociaal-economische agrarische geschiedenis van Zuid-Oost Noord-Brabant.


[2955]  SMULDERS, G.W.A. Nonnen en zusters in Nuenen. Bijdrage tot de lokaal-sociale geschiedenis van de gemeente Nuenen, Gerwen en Nederwetten. Het Elisabeth's gesticht van de zusters van J.M.J. te Nuenen 1887-1977. Stichting, sociale functies en opheffing van het derde vrouwenklooster in de geschiedenis van de gemeente Nuenen c.a.Heemkundekring De Drijehornick, Nuenen, 8vo., 74 pp., gelijmd, zw./w. afbeeldingen.  
€ 7.00


[2978]  SMULDERS, WERNER / HEESTERS, MARTIEN Honderd jaar fraters in Reusel 1884 - 1984. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1984. 20 x 20 cm., 191 pp., ingenaaid, paperback, zw./w. foto's. Goed.  
€ 12.50  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 7


[3072]  SÖHNGEN, J.N.G. Uit de Meierij. Schetsen uit het Noordbrabantse Volksleven. Kruseman's Uitgeversmaatschappij, Den Haag, 1977. 239 pp., 8vo., zw./w. afbeeldingen, gekartonneerd gebonden. Inleiding en toelichting: Drs. W.H. Th. Knippenberg. Ex libris, nummerstempel op schutblad. Goed.  
€ 7.00


[3291]  SPOORENBERG, J. / WIT, H.A.M. DE (red.) Eindhoven door de eeuwen. Kempenland, Eindhoven, 1982. 8vo., 238 pp., zw./w. illustraties, gekartonneerd gebonden met stofomslag. Uitgave Heemkundige Studiekring 'Kempenland'. Een vervolg op het boek 'Oud Eindhoven'. Uitgegeven ter gelegenheid van de 750-ste verjaardag van het Eindhovense stadsrecht. Dit boek behandelt een aantal themata (b.v. 'Visrechten op de Dommel') . Medewerking van verschillende auteurs. Band en stofomslag met gebruikssporen, naam (H. de Wit) op schutblad..  
€ 10.00
View image...


[3250]  SPOORENBERG, JAN. Eindhoven in oude ansichten deel 2. Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1975. Eerste druk, oblong, (160 pp.), 156 afbeeldingen van oude prentbriefkaarten, gekartonneerd gebonden Nummerstempel op schutblad, minieme imperfecties.  
€ 15.00
View image...


[3075]  SPRUIT, J.E. Van vedelaars, trommers en pijpers. A. Oosthoek's Uitgeversmaatschappij, Utrecht, 1969. 141 pp., 8vo., gekartonneerd gebonden. Rijk geïllustreerd in zwart wit met (o.m. houtsneden en miniaturen). Afwisselend op bruingetint en wit papier. Het boek schetst de rol die speellieden in vroeger tijd hadden in het dagelijkse leven van hun tijdgenoten, alsmede van de positie die zij in de vroegere samenleving innamen. Het bronnenmateriaal dat hiervoor gebruikt werd, dateert voornamelijk van de 13 tot 16e eeuw. Op schutblad sticker van de 26e Brabantse Dag en nummerstempel. Goed..  
€ 12.50


[3293]  St. Petruskerk Woensel-Eindhoven. Toen en nu. Eindhoven, 1988. 8vo., 28 pp., foto's in zw./w. en kleur, geniet. Uitgegeven ter gelegenheid van de heringebruikname ná de grote restauratie 8 mei 1988.  
€ 8.00
View image...


[3263]  STAALS-JACOBI, ANNIE. "Bij ons in de familie". Genealogie van het geslacht Teunissen te Cranendonckca. 1645 - 1996. De nakomelingen van Joannes Janssen Teunissen geboren ca. 1645, wonende te Soerendonk-Maarheeze. In eigen beheer, Soerendonk, 1997. 4to., 138 pp., garenloos, papieren omslag. Naam op titelpagina. Goed.  
€ 15.00
View image...


[3389]  STOKES, JOHN. W. 70 Years of Radio Tubes and Valves. Vestal Press, Vestal, N.Y., 1982. 4to., viii, 247 pp., hundreds of b/w photographs and reproductions of advertisements. Publisher's beige cloth with brown title lettering to spine. Chipped dust jacket. A Guide for Electronic Engineers, Historians and Collectors. Good.  
€ 75.00
View image...


[3069]  STRAATEN, J. van der / MEIJENFELDT, P.C. von Beken in Brabant - hoe houden wij dit bezit. Brabantse Milieufederatie, Tilburg, 1977. 3e oplage, (4), 150, (9) pp., zw./w. foto's, garenloos, paperback. Ex-libris, nummerstempel op titelpagina. Goed.  
€ 7.00


[1313]  STRATUM. KUIJPER, J. Stratum KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1865. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 225.00  
¶ Zeldzaam


[1316]  STRIJP. KUIJPER, J. Strijp KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1867. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 225.00  
¶ Zeldzaam


[3251]  STRIK, ELLY (fotografie) / MEIJSING, DOESCHKA (poëzie) . Noord-Brabant in proza, poëzie en prent. Eindhoven. Noordbrabants Genootschap, 's-Hertogenbosch, 1994. Portfolio, stiff wrappers, 28 x 21 cm., containing an original photograph, signed and numbered by Elly Strik, poetry 4 pp., signed by Doeschka Meijsing. From an limited edition of 250 copies, only 100 for trade. Number 35.  
€ 35.00
View image...


[2341]  SUURLAND, JOHN E.A., Eindhovens Kroegenboek. Suurland's Vademecum N.V., Eindhoven, 1972. 108 pp. geb. Geïllustreerd. Beschrijving en foto's van 350 kroegen e.d..  
€ 10.00


[2884]  SWANENBERG, COR Wiej wè bewaort..... 'n oostbrabants woordebuukske durspèkt me' anekdotes ùit onzen hoek. Eburon, Delft, 1986. 311 pp., 8vo., ingenaaid, paperback, zw./w. foto's. Goed.  
€ 15.00


[2939]  TACKEN, TOM / GOMPEL, LUC van Van meet af aan. Zesdaagse wandeltocht door Kempisch grensgebied. Kempen Uitgevers, Eindhoven, 1993. 114 pp., gr.8vo., ingenaaid, illustratief papieren omslag, zw./w. foto's en kaartjes. Goed.  
€ 5.00


[3398]  TERESA, ZUSTER Ma. Gedenkboek van de congregatie der zusters van liefde van Jezus en Maria, Moeder van Goeden Bijstand, te Schijndel. 1836-1926. L.C.G. Malmberg, 's-Hertogenbosch / Antwerpen, 1926. gr.8vo., 342 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, papieren band. Papieren rugje onderaan iets los, ex-libris, op franse titel nummerstempel en opdracht.  
€ 30.00
View image...


[1422]  THEUWISSEN, J. Het landbouwvoertuig in de etnografie van de Kempen. Standaard Wetenschappelijke Uitgeverij, Antwerpen-Utrecht, 1969. 350 pp. 209 ills. 4to., original cloth with dustjacket. Very fine copy. With summary in English and bibliography. On wagons and agriculture in Belgium. Gesigneerd op titelpagina. Stofomslag met lichte beschadiging..  
€ 20.00
View image...


[3298]  THOBEN, PETER (samenst.) . Een Leven verknocht aan Eindhoven. Karel Vermeeren als Kunstschilder, Verzamelaar en historisch Publicist.Museum Kempenland, Eindhoven, 1987. Oblong, 64 pp., zw./w. illustraties, ingenaaid, illustratieve cover, paperback. Catalogus van de gelijknamige tentoonstelling ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigste verjaardag in Museum Kempenland Eindhoven. Incl. erratum..  
€ 10.00
View image...


[2418]  TIRION, ISAAK. Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren, XII deel; vervolgende de beschrijving der vereenigde Nederlanden; en vervattende byzonderlyk die der Genraliteits Landen, Staats Brabant, Staats Land van Overmaaze, Staats Vlaaanderen en Staats Opper Gelderland met de Staat der Bezetting in de Barriere-Plaatsen enz. Isaak Tirion, Amsterdam, 1740. 608 pp. XX. originele perkamenten band, XII deel, tweede deel. gegraveerde frontisp.( met Pallas en Maastricht in 't verschiet), 8vo. uitslaande nieuwe kaart van de Meiery van 's - Hertogenbosch, uitslaande grondtekening der Stad 's hertogenbosch, een uitslaande afbeelding der Schans Crevecoeur, uitslaande Nieuwe Kaart van de Baronie van Breda en 't Markgraafschap van Bergen op Zoom, uitslaande Kaart van Bergen op Zoom, uitslaande Grondtekeing der Stad Breda, uitslaande gravure van de Grafstede van Engelbert II. Heer van Breda en zijne Gemalinne, uitslaande Grondtekening der Stad Graave, uitslaande Nieuwe en Naauwkeurige Kaart van de drie Landen Van Overmaaze, Valkenburg, Daalhem en 's Hertogenrade, uitslaande Grondtekening van de stad Sluis in Vlaanderen, uitslaande gravure van de Stad Sluis, uitslaande gravure van Sas Van Gend. Perfecte staat.  
€ 1,450.00
View image...


[3261]  TOL, A.C. VAN (inl.) e.a. Wisselend bewolkt. Gedenkboek Gemeentelijk Lyceum Eindhoven. Gemeentelijk Lyceuym, Eindhoven, 1966. 8vo., 126 pp., zw./w. foto's, linnen gebonden. Gedenkboek. Platten ietwat krom getrokken.  
€ 9.00
View image...


[1639]  TOMEΟ, KAREL. Hoge Ogen. Een Blik op de Regio Eindhoven.Stichting Coördinatie Regio Eindhoven Promotie, Eindhoven, 1994. 96 pp., 29 x 33,5 cm., oblong. Original cloth with dust jacket. Numerous coloured photographs by aerial photographer K. Tomeï, text in Dutch and English, nice copy..  
€ 14.00  


[1311]  TONGELRE. KUIJPER, J. Tongelre KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1868. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 225.00


[3249]  TOPS, A.J.J.H. Eindhoven in oude ansichten [deel 1]. Europese Bibliotheek, Zaltbommel, 1975. Vierde herziene druk, oblong, (156 pp.), 154 afbeeldingen van prentbriefkaarten. Nummerstempel op titelpagina, achterin minieme vouwtjes.  
€ 15.00
View image...


[3569]  TOPS, A.J.J.H. / VERSCHUEREN, J.M. Th. Eindhoven. Vroom en Dreesmann, Eindhoven, 1965. 8vo., 230, (2) pp., zw./w. afbeeldingen, linnen gebonden met stofomslag. Band iets krom, stofomslag beschadigd, topsnede vlekkig.  
€ 9.00  
¶ Samengesteld ter gelegenheid van de presentatie van het vernieuwde Vroom en Dreesmann warenhuis in 1965. Met achterin een uitvouwbare kaart met stadswapens van Brabantse gemeenten.
View image...


[3108]  UFFELEN, JOHAN VAN Helers en heiligen. Volksgenezers en wonderdoeners in Brabant. Gooi & Sticht, Hilversum, 1989. 144 pp., 8vo., zw./w. afbeeldingen, illustratief omslag, ingenaaid, paperback..  
€ 10.00


[2958]  UTRECHT Plan van de stad Utrecht J. Peppelenbos, Amsterdam, 1792. Kopergravure van de stad en omgeving met de forten en inudatien anno 1792. Ca 22 x 16 cm. Originele kopergravure van J.L.Beek naar Louis Schmidt. Uit Pfau, Ned editie. mooi ingelijst..  
€ 125.00


[3152]  VALK, L.J. VAN DER (inl.) Noord-Brabant Comité voor de organisatie der Brabantsche Industriedagen, Breda, 1931. 156 pp., 8vo., zw./w. foto's, grafieken, garenloos, papieren bandje met goudopdruk (wat flets). Bandje met verkleuring. Uitgegeven ter gelegenheid van de Brabantsche Industriedagen 10-11-12 september 1931. Laatste pagina's met minieme ezelsoortjes. Zeldzaam.  
€ 15.00


[1703]  VALKENSWAARD. KUIJPER, J. Valkenswaard KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 140.00


[2511]  VAN DEN BERGH, KAREL. Bidprentjes in de Zuidelijke Nederlanden. Aurelia Books, Brussel, 1975. 82 pp., (excl. 272 afbeeldingen) bruin lin., geb. gr. 8vo. Serie: 'Aureliae Folklorica', nr. 2, inleiding van Jan Bauwens, geïllustreerd met 272 prentjes. Standaardwerk. Beperkte oplage van 750 ex. nr. 395.  
€ 98.00  
¶ zeldzaam
View image...


[3172]  VANDERMAELEN. Carte de la Belgique d'apres Ferraris1830. 47 x 61 cm. Despite the title, this map shows an area between Eindhoven, Veghel and Venlo. Based on the maps by Joseph-Johann-Franz Ferraris made in the 1770s..  
€ 400.00  
¶ framed


[2950]  VANDUFFEL, FRANÇOIS Industrialisatie en verandering: Lommel tussen 1890 en 1914. Van Gorcum, Assen, 1983. Reeks: Maaslandse Monografieën nr. 37. 8vo., XXVIII, (2), 198 pp., zw./w. afbeeldingen en foto's, ingenaaid, or. linnen band met stofomslag. Ex-libris. Goed.  
€ 16.00


[1424]  VEEN, ANNEMIEK VAN DER . Zij telt voor twee. Vrouwenarbeid in Noord - Brabant, 1889 - 1940 Walburg Pers., Zutphen, 1989. 4to, 126 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, illustratieve cover, ingenaaid. Stichting Brabantse Regionale Geschiedbeoefening..  
€ 7.50
View image...


[2645]  VELDE, JAN VAN DE, GEZEGD HONSELAER. Oudheden en Gestichten van de Bisschoppelyke Stadt en Meyerye van 's Hertogenbosch of Beknopte Beschryvinge der Steden en Dorpen onder dat Bisdom; Mitsgaders Fundatien der Geestelyke Gebouwen, Kerken, Abdyen, en Kloosters van Tydt tot Tydt aldaar gesticht. Met de Leevens gevallen der Bischoppen en andere Geleerde Mannen, Hun Verblyv aldaar gehouden of geboren Benevens de Capittelen van Canoniken, Vicaryen enz. Zoo binnen 's Hertogen-Bosch als in de Meyerye gelegen. Alles gesterkt met Oorspronkelyke Giften, Voorrechten, Brieven, Diplomaas enz.. Joh. Arnold Langerak, Leiden, 1742. (9) 675, (13) pp. originele perk. band, geb, Met vele gravures o.a. 2 uitslaande plattegronden, 3 uitsl. gravures, 1 uitsl. wapenkaart..  

View image...


[1038]  VELHOVEN. KUIJPER, J. Veldhoven KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 175.00
View image...Veldhoven


[3091]  VELTHOVEN, H. VAN / BRANS, A.B.M. Brabant rondom & zijn orkest 1965. 200 pp., 24 x 24 cm., zw./w. illustraties, ingenaaid, linnen band. Geïllustreerde informatie en geschiedenis van het Brabants Orkest. Linnen band ietwat smoezelig..  
€ 8.00


[2170]  VEN, DRS. F.J.M. VAN DE Hendrik de Laat. Graficus uit Brabant.Moneta, Rotterdam, 1987. iv, 236pp. Org. green cloth hardback, gilt lettering spine and frontcover, pictorial dustjacket, 4to; frontispiece portrait, introduction - biographical notes - illustrations, map, index places. Very fine. Oeuvre Catalogus.  
€ 30.00  
¶ Catalogue Raisonné


[3115]  VEN, F.J.M. VAN DE Een kabinet van Oostbrabantse gezichten.Fibula-Van Dishoeck / Canaletto, (Bussum), 1973. (VIII), 85 op rectozijde gedrukte illustraties + 8 pp., 27 x 22 cm., gebonden, or. kunstleer met goudopdruk, beperkte, genummerde oplage. Goed exemplaar..  
€ 15.00  
¶ Met biografische gegevens over de kunstenaars en een lijst van intekenaren.
View image...


[2863]  VEN, M. van de / VOS, P. De Gemertse Handwever, zijn vaktaal en zijn dagelijks leven. Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", Gemert, 1981. Reeks: Busselke nr. 6. 144 pp., ingenaaid, zw./w. ill., 10 tekeningen op 5 losse vellen onder achterflap.  
€ 9.00


[2522]  VEN, VAN DE (inl.) Beelden uit Brabant. Laatgotische Kunst uit het oude Hertogdom 1400-1520. Noordbrabants Museum, 's-Hertogenbosch, 1971. 171 pp., oblong, zw./w. illustraties, ingenaaid, papieren bandje. Catalogus uitgegeven bij de gelijknamige tentoonstelling in het Noordbrabants museum. Uitgebreide beschrijving en 120 foto's. Brabantse beeldhouwkunst. Omslag met vouw..  
€ 15.00  
¶ Tentoonstelling ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord, 18 sept. - 7 nov. 1971 Noordbrabants Museum.
View image...


[2862]  VERBRUGGEN, MARTIEN Mis met drie heren. Thomas - Jan - Servaas Verhofstadt. Heemkundekring "De Kommanderij Gemert", Gemert, 1980. Reeks: Busselke nr. 5. 80 pp., geniet, zw./w. ill.  
€ 5.00


[1353]  VERHAGEN, DR. F.B.A.M. Eindhoven Industriestad N.V. Lecturis, Eindhoven, 1951. 46 pp. o.a.foto's M. Coppens. voorwoord Kolfschoten. Ex-libris, nummerstempel op Franse titel. Met buts rechts boven.  
€ 7.50
View image...


[3297]  VERHAGEN, F.B.A.M. Mr. Jan van Hooff 1755-1816. Spoortrekker voor de vrijheid vanuit Eindhoven en Brabant naar Den Haag. Noordbrabants Genootschap, Den Bosch, 1990. 8vo., 71 pp., zw./w. afbeeldingen, ingenaaid, paperback. Goed.  
€ 8.00
View image...


[2850]  VERHAGEN, F.B.A.M. Geldrop - economische-statische beschrijving van een industriëele plattelands-gemeente vanaf het begin der 19e eeuw. Drukkerij Vrijdag, Eindhoven, 1945. XVI, 315 pp., 8vo., softcover, met 2 uitslaande kaarten. Met bijlagen..  
€ 20.00


[3177]  VERHEUL, GÉ. De oude dorpskerken beneden de grote rivieren. Een reisgids. De Haan, Bussum, 1983. 8vo., 224 pp., zw./w. foto's, illustratief gekartonneerd gebonden. Korte beschrijvingen van dorpskerken in vijf gebieden: de Betuwe, de Zuidhollandse eilanden, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg..  
€ 8.00
View image...


[3213]  VERKUYLEN, C.A. Brabantse klompenmakers en hun geschiedenis. Prinseneiland Uitgeverij, Amsterdam, 1991. tall 8vo., 59 pp.,zw./w. foto's, ingenaaid, illustratief papieren bandje. In dit vlot geschreven boek krijgt de lezer een goed beeld van de geschiedenis van het vak van de klompenmaker. De nadruk ligt daarbij op de Brabantse klompenmakers. De vele foto's maken bovendien duidelijk hoe het maken van klompen, zowel handmatig als machinaal, in zijn werk ging en gaat. Dit boek is van belang voor geïnteresseerden in Brabantse en regionale geschiedenis, oude ambachten en volkscultuur. Lichte verkleuring achterzijde, verder als nieuw.  
€ 12.00
View image...


[235]  VERMEEREN, KAREL Eindhoven tussen gloeikouske en gloeilamp. Kruseman's Uitgeversmaatschappij, Den Haag, 1976. 8vo., 222 pp., zw./w. illustraties, ingenaaid, illustratieve hardcover. Isbn 9023303482. Karel Vermeeren beschrijft op een interessante wijze een stuk geschiedenis van Eindhoven, hoofdzakelijk 19e en 1e helft 20e eeuw. Eindhovens Kanaal. Rollend Verkeer. St. Catharinakerk. Mariënhage. Sport. Band met minieme imperfectie, goed exemplaar.  
€ 10.00
View image...Eindhoven


[1263]  VERMEEREN, KAREL. Eindhoven toen Eindhoven nog Eindhoven was. Kruseman's Uitgeversmaatschappij, Den Haag, 1977. 8vo., 219 pp., zw./w. foto's en afbeeldingen, illustratief gekartonneerd gebonden. Rijk geïllustreerd over het oude Eindhoven. Rugverkleuring..  
€ 10.00
View image...


[3335]  VERMEEREN, KAREL. Eindhoven verleden tijd. Elmar, Rijswijk, 1982. gr.8vo., 143 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, paperback. Rijkelijk geïllustreerd. Lichte gebruikssporen.  
€ 10.00
View image...


[2362]  VERSCHUEREN, J.M. Th. Van Helmont te Helmond Obragas NV / Gemeentebestuur van Helmond, Helmond, 1974. 256 pp., gr.8vo., linnen gebonden, zw./w. foto's en tekeningen. Register. Over gas(fabriek) in Helmond met name de geschiedenis van Obragas. Goed..  
€ 15.00


[2087]  VERSCHUEREN, J.M.TH. Kasteel Raadhuis Van Helmond Gemeentebestuur, Helmond, 1972. 1e Druk. Pictorial Cover, 21cm x 15cm. Ill.: naar Prenten Tekeningen En Foto's. Gedenkboek, 49 blz. Gewicht: 110 gram.. Fine/No Jacket..  
€ 5.00


[3247]  VERVOORT, A.J.M. Mislukt Optreden van een Ex-Hoofdredacteur. N.V. Stoom Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. A. Vervoort, Eindhoven, 1914. 8vo., 84 pp., ingenaaid. Tegen de brochure van G. Geurts "Eerste optreden". Minder exemplaar, oorspronkelijk omslag ontbreekt..  
€ 10.00
View image...


[3118]  VERWERS, W.J.H. / BEEX, G.A.C. Archeologische Kroniek van Noord-Brabant 1974-1976. Stichting Brabants Heem, Eindhoven, 1978. 46 pp., 8vo., zw./w. illustraties, ingenaaid, stofomslag. Overzicht van de belangrijkste archeologische vondsten in de periode 1974-1976. Goed.  
€ 6.00


[2375]  VERWEY-JONKER, H. Lage Inkomens. Een Statistisch Onderzoek naar de Verdeling der Inkomens beneden de Belastinggrens in de Gemeente Eindhoven. Van Gorcum & Comp., Eindhoven, 1943. 8vo., 185 pp. ingenaaid, papieren omslag. Dissertatie. Omslag met kreuk rechts boven, wat vlekkig..  
€ 12.50
View image...


[962]  VESSEM. KUIJPER, J. Vessem Kuijperkaartje Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 140.00
View image...Vessem


[3267]  VESTER, A. UNIEPOST. Jubileumuitgave bij het 100-jarig bestaan van de Technische Unie.Technische Unie, Amstelveen, 1980. 4to., 56 pp., foto's en illustraties in kleur en zw./w., ingenaaid, illustratieve cover, paperback. Goed..  
€ 8.00
View image...


[2855]  VINK, PETER Het Boek van Gemert. Drukkerij Gemert bv, Gemert, Z.j., 176 pp., 8vo., garenloos, paperback, zw./w. foto's. Met opdracht auteur op titelpagina..  
€ 20.00


[2968]  VINK, PETER Zwerftochten door de Peel deel 1. Uitgeverij Helmond, Helmond, 1979. 8vo., 120 pp., garenloos, paperback..  
€ 10.00


[1477]  VISSCHER, N. Belgium foederatum. Brabantiae Bataviae Pars Occidentalis sive Antwerpiensis Tetrachie Pars Septentrionalis ... Amsterdam, 1709. 50 x 59 cm. nice orig. outl. col. Breda in the center, Bergen op Zoom, Tilborg, Waalwijk, Geertuydenberg.  
€ 525.00


[3114]  VISTO, H.E. Jawel Majoor De Pelgrim, Eindhoven, 1945. 1 druk. 76 pp., 8vo., ingenaaid, illustratief halflinnen bandje met (beschadigd) stofomslag. Met karikatuurtekeningen in klein formaat van A.G. Smits (Ton Smits). Goed exemplaar..  
€ 8.00  
¶ Tussen de caricatuur en de satyre is een diepere overeenkomst, dan dat beiden spot in zich bergen. De caricaturist heeft een speciale intuïtie waarmee hij personen en toestanden aanvoelt en analyseert, en paart hieraan de gave zijn visie in een beeld vast te leggen. Een blik op een caricatuur en wij weten meer dan vele krantenartikelen ons kunnen vertellen. Zo is 't ook met den satyricus, met dien verstande, dat hij zich niet in 't beeld, maar het woord uit.


[2953]  VLEUTEN, GERARD van der Van knip tot chip. Boerenleenbank - Rabobank Mierlo 100 jaar. Rabobank, Mierlo, 1997. 4to., 103 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, or. illustratief gekartonneerde band. Uitgegeven ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Rabobank Mierlo. Goed.  
€ 12.00


[1206]  VLEUTEN, JOS VAN DER / FOST, LEON DE. Mierlo's Verleden Van Geyt Productions, Ljubljana, 1996. 64 pp. num. photogr.4to. pb..  
€ 6.50
View image...


[1660]  VLIERDEN. KUIJPER, J. Vlierden Hugo Suringar, Leeuwarden, 1866. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 130.00


[3405]  VOGELS, REIN J. De wondere lamp. Hoe electrische gloeilampen worden gemaakt. Diligentia, Amsterdam, 1944. Diligentiareeks - Topprestaties der techniek voor vader en zoon. Tweede druk, gr.8vo., 56 pp., zw./w. foto's en tekeningen, halflinnen gebonden met illustratieve platten. Omslagtekening van Karel Thole. Uitgegeven in samenwerking met het Persbureau der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken. K 967. Enige pagina's met ezelsoortjes, verder goed.  
€ 10.00
View image...


[2904]  VONK, SANNE (samenst.) Onder bescherming van de engel Gabriël. Helmondse herinnering aan oorlog, bezetting en bevrijding. Heemkundekring Helmond-Peelland, Helmond, 1994. 301 pp., 4to., zw./w. afbeeldingen en foto's. Ter herinnering aan de bevrijding van onze goede stad Helmond 25 september 1944. Door de heemkundekring uitgegeven bij gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de bevrijding van Helmond. Historische reeks deel 10. Lichte gebruikssporen, prima exemplaar..  
€ 30.00


[2980]  VOORT, DRÉ v.d. Veertien - achttien. De geschiedenis van Reusel tijdens de Eerste Wereldoorlog. Heemkunde Werkgroep Reusel, Reusel, 1990. 20 x 20 cm., 101 pp., ingenaaid, paperback, zw./w. foto's..  
€ 10.00  
¶ Reeks: Bijdragen tot de kennis van het Reusels Heem deel 10


[2879]  WAAL, J.J.F. de (red.) De Vlasbloem - Historisch Jaarboek voor Helmond IV. Gemeentelijke Archiefdienst van Helmond, Helmond, 1983. 234 pp., 8vo. ingenaaid, zw./w. ill. Goed.  
€ 10.00  
¶ o.a. Kroniek van Helmond over 1982; Herinnering aan Carolus Sebastianus Janssens; Middeleeuwse keramiek uit d'Oude Huys te Helmond; Helmond als stad; Klokkenspel St. Lambertuskerk; Helmondse kwezels; Helmondse straatnamen; E.H. Begeman en zijn bedrijf 1871-1913; Literatuurlijst betreffende Helmond.


[3409]  WALLAST, M. DAF ....van verleden tot heden .... Truckstar International B.V., Hazerswoude, 1983. 4to., 197 pp., illustratief gekartonneerd gebonden. Ex-libris binnenijde cover. Rug onderkant klein butsje.  
€ 20.00
View image...


[3414]  WALLAST, M. Historisch overzicht van de Nederlandse Automobielindustrie. Omniboek, Den Haag, 1979. 23 x 23 cm., 192 pp., zw./w. afbeeldingen, illustratief gekartonneerd gebonden. Goed.  
€ 15.00
View image...


[2883]  WEIJNEN, A / BAKEL, JAN van Woordenboek van de Brabantse Dialecten aflevering 1 Van Gorcum, Assen, 1967. 186 pp., 8vo., met stempels op Franse titel. Ex-libris. Inhoud: behuizing en landerijen. Gebruikssporen.  
€ 8.00


[2909]  WEIJNEN, A.A. De dialecten van Noord-Brabant. Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, 's-Hertogenbosch, 1952. 1e druk, 50 pp., gr.8vo., ingenaaid, papieren omslag. Met kaarten waarvan 6 uitslaande. Bibliografie. Nummerstempel op titelpagina. Potloodaantekeningen. Ex-Libris..  
€ 10.00


[3146]  WEIJTS, A.A. (samenst.) De Electriciteitsvoorziening van Noord-Brabant. Bijdrage tot de geschiedenis dezer provincie, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der N.V. Provinciale Noordbrabantsche Electriciteits-Maatschappij. P.N.E.M., 1939. 209 pp., 4to., zw./w. foto's, gebonden in oorspronkelijke band met goudopdruk. Stempel op titelpagina.  
€ 15.00


[2360]  WEL, JOS van Open Brief over de aanstaande benoeming van een Burgemeester voor de Gemeente Helmond. Helmond, 1913. 16 pp. 8vo. beschadigd, biblio. stempel. De open brief is gericht aan: Hunne excellenties den Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant te "s-Hertogenbosch en den Minister van Binnenlandsche Zaken te 's-Gravenhage.  
€ 20.00


[3116]  WERFF, Y.P.W. VAN DER Een Kabinet van Westbrabantse Gezichten bevattende de Baronie en het Markiezaat met inbegrip van voormalig Hollandse plaatsen. Fibula-Van Dishoeck / Canaletto, (Bussum), 1972. (VIII), 85 op rectozijde gedrukte illustraties + 6 pp., 27 x 22 cm., gebonden, or. kunstleer met goudopdruk, beperkte, genummerde oplage. Goed exemplaar..  
€ 15.00


[3305]  WERNERS, FRANS. Dertig jaar pastoor van St. Trudo, Strijp, 1924-1954. 1967. N.p., 8vo., 146 pp., zw./w. foto's, ingenaaid, linnen band met stofomslag. Stofomslag met wat scheurtjes, verder goed exemplaar..  
€ 8.50
View image...


[3304]  WERNERS, FRANS. Twintig jaar kapelaan. Schetsen uit dorp en stad 1904-1924. G. Mosmans Zoon, 's-Hertogenbosch, 1966. 8vo., 167 pp., zw./w. foto's, linnen. Scheef gelezen, band wat smoezelig. Op voorplat extra toevoeging bij titel: Woensel - Nijmegen. Bibliotheekstempel op schutblad..  
€ 8.00
View image...


[3226]  WHITING, CH. / TREES, W. Van Dolle Dinsdag tot Bevrijdingsdag - Ons langste oorlogsjaar. De Haan, Haarlem, 1977. 4to., 1977, 176 pp., zw./w. foto's, een enkele in kleur, garenloos, illustratieve cover, paperback. Nummerstempel op titelpagina. Met relevante knipsels..  
€ 8.00
View image...


[2994]  WIEGERSMA, HENDRIK Volkskunst in de Nederlanden. Klein-beeldhouwwerk. Boekdrukkerij "Helmond", Helmond, 1941. 4to., 247 pp. Richly illustr. in bl./w., cloth. Text in Dutch. Somewhat discoloured, front end-papers stained, still good.  
€ 20.00
View image...


[2844]  WIEL, BERT van de (eindredac.) / Projectgroep Dommelen - 'tis mer dè ge't weet. Projectgroep boek Dommelen / Uitgeverij De Kempen BV, Dommelen / Hapert, 1980. 208 pp., 4to., kunstleer gebonden met stofomslag. Zwart/wit foto's en illustraties. Stofomslag met gebruikssporen, boek goed.  
€ 25.00


[3135]  WIJNEN, JO / COLLIN, MARTIN Tussen Maas en Kempen. Zuidoost-Nederland nader bekeken. Uitgeverij Helmond, Helmond, 1984. 128 pp., 4to., zw./w. foto's en afbeeldingen, garenloos, illustratief papieren omslag. Goed.  
€ 8.00


[2503]  WIJNHOVEN, KANUNNIK G.H. De Freule van Croy. Heeswijk, 1950. 8vo., 39 pp. Geïllustreerd. Kasteel Croy ligt tussen Stiphout en Aarle-Rixtel. Hier gaat het over het levensverhaal van Freule Constance (geboren in 1795).  
€ 10.00


[3003]  WILDENBERG, A. van den N.V. Wollenstoffenfabriek Gebroeders Diepen Tilburg. Tilburg, 1958. 4to., (65 pp.), kleurenfoto's, origineel linnen gebonden met goudopdruk. Uitgegeven ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan. Band ietwat minder perfect, verder goed ex.  
€ 20.00


[3268]  Winkelfunctie Eindhovense Binnenstad. Gemeente Eindhoven, Eindhoven, 1968. 4to., 52 pp., 9 los bijgevoegde kaarten. Lichte gebruikssporen.  
€ 6.50
View image...


[2376]  WINTERMANS, MR. J.J.G. Belgische Vluchtelingen in Eindhoven 1914-1919. Katholieke Leergangen, Tilburg, 1985. 8vo., 93 pp., ingenaaid, papieren bandje. Geïllustreerd (1 kaart en wat facsimile's). Met noten en literatuurlijst. Uitgegeven in de serie 'Brabantse Historische Cahiers' deel 5..  
€ 8.50
View image...


[1315]  WOENSEL. KUIJPER, J. Woensel KuijperkaartjeHugo Suringar, Leeuwarden, 1867. Uit de atlas van J.Kuijper ca. 150 x 200 mm.  
€ 225.00  
¶ Zeldzaam


[2927]  WOESTENBURG, F.J. Het wonder van Hooidonk. De geschiedenis van de wonderbare Relikwie van het H. Kruis te Hooidonk-Nederwetten. 1953. 12 pp., gr.8vo., geniet, papieren bandje. Zw./w. afb..  
€ 10.00


[2942]  ZANDEN, SJEF van de, e.a. Geschiedenis van Leende. Stichting Torenfeesten, 1974. 159 pp., 8vo., ingenaaid, illustratief papieren bandje, enkele zw./w. foto's en afbeeldingen. Samengesteld door de Werkgroep Historie. Met nummerstempel op Franse titel. Goed..  
€ 10.00


[3587]  ZEIJL, GERARD VAN. (red.). Architectuur in zuidoost brabant. BNA Kring Zuidoost Brabant, 1989. Oblong 8vo., 180 pp., ingenaaid, paperback met flappen. Goed..  
€ 15.00


[3228]  ZOETMULDER, S.H.A.M. De Brabantse molens. Helmond, Helmond, 1973. gr.8vo., 618 pp., origineel gebonden. Geen stofomslag. Beschrijft 115 molens; met honderden foto's in zw./w. en kleur, tekeningen; los bijgevoegde overzichtskaart en 2 uitslaande tekeningen. Nummerstempel op schutblad..  
€ 18.00


[2868]  ZOETMULDER, S.H.A.M. Waalre en Aalst in het verleden deel II Gemeente Waalre, Waalre, 1983. 208 pp., 8vo., paperback, zw./w. illustraties. Omslag met vouwtjes verder goed.  
€ 7.50


[3149]  ZOETMULDER S.H.A.M. Honderd Jaren Oost-Brabants Bedrijfsleven 1852-1952. Gedenkboek in opdracht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Oostelijk Noord-Brabant te Eindhoven bij gelegenheid van haar honderdjarig bestaan... Drukkerij "Hermes", Eindhoven, 1952. 173 pp., 4to., zw./w. foto's, gebonden in kunststofband met goudopdruk. Ex libris, naamstempel op schutblad en Franse titel..  
€ 12.50







Maintenance by Rockingstone's BookStore