2011oldbooks

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
[91]  ABRAHAM À St.CLARA Mercuriales of Wintergroen. Steven van Esveldt, Amsterdam, 1763. 2 dln. in 1 bnd. 268 en 316 pp. en register. 12 - 10 gravures. sm.8vo. perk.  
€ 240.00
View image...91


[4646]  BAKE, LAURENS. Bybelse gezangen van Mr. Laurens Bake, Heere van Wulverhorst, &cErggenaamen Jakob Lescailje, Amsterdam, 1685. Gr.8vo., (44), 230 pp., titelpagina met vignet door Romeyn de Hooghe, voorts twee uitslaande platen, eveneens geëtst door De Hooghe, en twee uitslaande gegraveerde platen van een andere hand. Contemp. perkament. Een prent met taperesten en kleine scheur (in de marge)..  
€ 225.00  
¶ Bundel godsdienstige poëzie, die is opgedragen aan Koenraad van Beuningen, oud-burgemeester van Amsterdam. Er zijn drempelverzen van Joannes Wuitiers, P. Francius, Janus Broukhusius, J. Vollenhove, A. Moonen en H. Angelkot.
View image...


[1141]  BAR, J.CH. Bénédictin du Mont Olivet en habit de Choeur 1786. gravure col.la main 240 x 360 mm.  
€ 50.00
View image...


[1140]  BAR, J.CH. Religieuse de l'Ordre de St. Gilbert de Simspringham en Angleterre1786. gravure col.la main 240 x 360 mm.  
€ 50.00
View image...


[4644]  CANTELIO, PETRO JOSEPHO [ = PIERRE JOSEPH CANTEL]. De Romana Republica, Sive De Re Militari & Civili Romanorum, Ad explicandos Scriptores antiquos. Editio Sexta prioribus correctior, & quamplurimis æneis figuris ornata. Samuel Luchtmans, Lugduni Batavorum (Leiden), 1726. (18), 392 pp., 12mo., contemporary full vellum binding, engraved allegorical frontispiece, engraving title-page, folding map, 13 engravings of which 8 large & folding, table, index. Very fine and firm copy..  
€ 300.00  

View image...


[2225]  COMRIE, ALEXANDER (SCOTO-BRITTANUS). Het ABC des geloofs, of Verhandeling van de benamingen des saligmakenden geloofs volgens de letteren van het alphabeth Johannes Hasebroek, Leiden, 1745. 397 pp. 16,5 x 22 cm. mooie perkamenten band. 4e dr. met ex libris.  
€ 225.00


[3459]  D'OUTREIN, JOHANNIS. Godvrugtige Ziels-Betragting voor, onder en na het houden van het H. Nachtmaal des Heeren uit den XXIII PsalmAbraham Blussé, Dordrecht, 1753. 17 - 537 - 6 pp. 12mo. 11 x 16,5 cm.originele perkamenten band. vernieuwde begin en eind blad.  
€ 175.00
View image...


[4650]  (DOMSELAAR, TOBIAS VAN). Het ontroerde Nederlandt, door de wapenen des konings van Vrankryk, dat is een waarachtigh verhaal van den Fransen, Engelsen, Keulsen, en Munstersen oorlogh, tegen de Vereenigde Nederlanden, met desselfs binnelandtse beroerten......en te zamen gestelt Markus Willemsz. Doornik, Amsterdam, 1674. 4to., 490 pp., with engraved frontispiece, engraved coat of arms, 5 engraved folding plates by Romeyn de Hooghe, and 14 engraved portraits of Cornelis Tromp, Michiel de Ruyter, Adriaen Banckert, a.o. Complete as stated. Contemp. leather, repaired..  
€ 350.00
View image...


[3457]  HAGEN, PETRUS VAN DER. Waere Boetvaerdigheyt, voorgestelt in verscheyden, Soo Boet als Bededags Predicatien, over den XXXII. Psal. Jes.I. Hebr.XII. En andere uytgelesene Texten. Johannes van Someren,Amsterdam, 1677. (14) 516 (22) p. Hleather. rebound gilt lettering. sm. 4°. 15,5 x 19,5 cm..  
€ 100.00  

View image...


[4652]  HAZART, P. CORNELIUS. Triomph der Pausen van Roomen over alle hare Benyders ende Bestryders met eene volkomen, ende overtuyghende vvderlegginghe van alle de lasteringhen, en valscheden van de sectarisen.. Michiel Knobbaert, by het Prosessen-huys, in S.Peeter, Antwerpen, 1678. Vol 1 of 3. Small folio, (20), 452, (18) pp., cont. calf, engraved title, 39 (of 40) full page plates, joints & extremities rubbed, spine end somewhat worn away. With 2 clasps..  
€ 350.00
View image...


[2429]  HEZENMANS,J.C.A. 's Hertogenbosch van 1629 tot 1798. Historische Studiën Uitgave van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant., Hertogenbosch., 1899. 600 pp. 8vo. brown leather binding...  
€ 50.00


[2602]  HOMER. The Iliad of Homer. Translated by Alexander PopeCharles Rivington, London, 1760. 6 volume set, 8vo. Brown leather bindings, two portraits, Homer and Pope, Folding Map of Troy, Folding Map of Gracia Homerica, small copper-engr. in the text. Som top/bottom spine, but a nice uncommon 18th century set.  
€ 350.00
View image...


[4647]  ITALIΛ. Beknopte beschryving van Italien, behelzende 's lands outheid, beginselen, voortgang, oorlogen, verwoestingen en tegenwoordige staat ; mitsgaders de bekwaamste weegen, om van de eene tot de andere stad te komen. Nicolaas Ten Hoorn, Amsterdam, 1703. 12mo., (16), 405, (5) pp., titelpagina met vignet, frontispice (niet gesigneerd [Jan Luyken?], 1 uitslaande kaart van Italië, 24 uitslaande plattegronden, vogelvluchtkaarten en gezichten, waarvan 8 van de hand van I. (Jacob) Deur. Contemp. perkament. Voorplat onder mist stukje in de kneep/rug. Boekblok hangt iets los inde band, kaart van Italië met scheurtje. Achterplat mist klein stukje perkament. Onderkant frontispiece plakker met naam, evenals naam op schutblad. Voor en achter wat roestplakjes. Bladwijzer mist enkele pagina's (gaat tot Romynen). Zeldzaam.  
€ 650.00
View image...


[4645]  JOBERT, LODEWYK (LOUIS). Lodewyk Joberts kennisse der aloude en hedendaagsche gedenkpenningen, zynde hier bygevoegd veele nieuwe ondekkingen; als mede eene lyst van alle de Romeinse keizers en keizerinnen, vorsten ... met alle hunnen Latynsche naamen, tytels, geslacht- en jaar-reekeningen, van gelyken eene aanwyzinge welke penningen meerder of minder raar zyn / Uit het Fransch vertaald en met aanteekeningen verrykt door Mr. J.A. Joh. Arnold. Langerack, Leiden, 1728. 8vo., (16), 462, (50) pp., titelpagina met vignet, 11 kopergravures met afbeeldingen van munten. contemp. vellum. Uitslaande gravures soms wat vlekkig, 1 is niet meer uitslaand maar ingeplakt. Naam op titelpagina. Op zich een goed exemplaar van een weinig voorkomend werk. Oorspronkelijke titel: " La science des medailles "..  
€ 350.00
View image...


[2568]  KASTELEIJN (PETRUS JOHANNES) Volledige beschrijving van alle konsten, ambachten, handwerken, fabrieken, trafieken, derzelver werkhuizen, gereedschappen, enz. Ten deele overgenomen uit de beroemdste buitenlandsche werken en vermeerderd met de theorie en praktijk der beste inlandsche konstenaaren en handwerkslieden. A. Blussé en Zoon, Dordrecht., 1789. Derde stuk. De Porceleinfabriek.. Dordrecht, 1789, X + 238 pagina's, 10 uitklapplaten. Geschreven door Demillij. Uit het Frans vertaald, omgewerkt en aangevuld door P.J. Kasteleijn. Inhoud:De Porceleinfabriek of volledige beschrijving der kunst om porcelein te maaken; een onderzoek der porceleinaarden; derzelver zaamenstelling tot porcelein; de bakking;verglazing; bereiding der koleuren; het beschilderen; vergulden; de noodige werktuigen en ovens; mitsgaders de bereiding van het Reamursche porcelein.
Vijfde stuk. De Kaarsenmaaker. Dordrecht, 1789, 6 + 37 + 1 pagina's, 3 uitklapplaten. Uit het Nederduitsche vertaald. Inhoud: smelten van smeer; inrichting; bereiding van getrokken kaarsen; de bereiding van gegooten kaarsen. Verklaaring der plaaten.
Zevende stuk: De Zeepsieder. Dzordrecht, 1791, 6 + 46 + 2 pagina's, 4 uitklapplaten. Geschreven door Du Hamel, Halle en Weber, vertaald, omgewerkt en aangevuld door P.J. Kasteleijn. Inhoud: wat is Zeep; grondstoffen;
Negende stuk: De Papiermaker.Dordrecht, 1792, XVI + 288 pagina's, 14 uitklapplaten. Geschreven door De la Lande.Uit het Frans vertaald, omgewerkt en aangevuld door P.J. Kasteleijn. Inhoud; Geschiedenis van het Papier, oorsprong Boomwollen en Linnen papier, Vodden, gebruik van Kalk, werking der rotting; Papiermolen; Papierfabriek; Cylinders; perzen, ophangen, lijming, opneemer van het Papier; Ophangzaal; Gladkamer; gebrekkig Papier; Hollandsch Papier, soorten Papier. Verklaaring der plaaten.
Tiende stuk; De Waschbleeker, en waschkaarsenmaaker. Dordrecht, 1792, VIII + 175 pagina's, 6 uitklapplaten. Geschreven door Du Hamel Du Monceau. Uit het Frans vertaald, omgewerkt en aangevuld door P.J. Kasteleijn. Inhoud; nemen van Honig uit de korven, zuivering van Wasch; bleeking van Wasch; gereedschappen; inkoopen van Wasch; smelting van Wasch; verscheidene aanwendingen der Wasch; bereiding van Kaarsen; soorten Kaarsen en fakkels.
All together in halfleather binding ( old, but not original), spine, 8vo..  
€ 1,000.00
View image...


[2415]  KATHOLYK MEYERYSCH MEMORIEBOEK behelzende de oprigting van het bisdom van 's-Hertogenbosch. , Beneffens de lijst der Bisschoppen, zoo van Luik, Camerijk en Utrecht, die ons land tot dien tijd, in het Kerkelijke bestuurd hebben; als ook de Bisschoppen van 's-Hertogenbosch; verders de lijst der algemeene Vicarissen, zoo capitulaire als apostelijke; eindelijk de lijst der Pastoors en Bestuurders van iedere Kerk van het Bisdom, in zoo verre die bekend zijn; en de namen der thans bedienende Capellanen, beneffens andere bijzonderheden en merkwaardige Kerkelijke gebeurtenissen. Arkesteyn, sBosch, 1819. 577 + xix + 6 nn pp.sm. 8vo. prachtig opnieuw gebonden met half perk. band..  
€ 125.00


[913]  KORTUM, S.A. Die Jobsiade, Ein grotesk komisches Heldengedicht Wondermann, Hamm u., Krefeld, 1839. 3 in 1 Band, 176, 166, 166 S.mit 1 gest. Front. nach Ramberg, 1 gest.Titel mit Vign., 1 gefalt. Holzschnittaf.und zahlr. Textholzschn. 8vo. 5e Aufl. Halbl.  
€ 195.00
View image...Kortum


[3342]  LEO DE MODENE. Kerk-zeeden En De Gewoonten, Die Huiden in Gebruik Zijn Onder De Jooden Andries van Damme, Amsterdam, 1725. Derde druk. Vellum, 12 mo. frontisp. LX + 198 pp. + 8 pp. Bladwijser - Part Two ; Vergelyking der Joodsche ceremoniën of Kerk-zeeden 203 pages and 4 pages bladwyser.4 foldout gravures in B&W. I de Joodsche bruilift. II. Joodsche echtscheiding. III. Weigering van des Broeders weduwe te trouwen. IV. Joodsche besnijdenis. - Kerk-zeeden En De Gewoonten, Die Huiden in Gebruik Zijn Onder De Jooden. Uit het Italiaans van Leo de Modene, Venetiaansch Rabbi Met een vervulling, nopende de Gesindheid der hedendaagsche Caraiten en Samaritanen. Waarbij nog een tweede deel is gevoegd, welker opschrift is, Vergelijking der Joodse Kerk Zeeden met de Leere der Kerke nevens een verhaal aangaande de Verscheide Missen, of Liturgien, dewelke door de geheele wereld gebruikelyk zijn. Door d'H. Simon Ville En in het Nederlandsch vertaald door A. Godart. Met Schoone kopere Platen verciert..  
€ 300.00


[4642]  LUIKEN, JAN. De Onwaardige Wereld Vertoond In Vijftig Zinnebeelden, Met Godlyke Spreuken En Sichtelyke Verzen Antoni en Adrianus Schoonenburg, Amsterdam, 1749. Later edition of Luikens Onwaardige Wereld (first ed. 1710). (4), 208, (10) pp., leather binding, engraved allegorical frontispiece and 50 finely etched emblematical prints. All emblems have a caption, a Biblical quotation and a poem, followed by a number of other quotations from the Scripture. A lovely Emblemata, reprinted, unchanged, over and over again. This copy has some brownings throughout the book..  
€ 250.00
View image...


[2586]  MARTINET, J. F. (1729-1795, EDAM) Katechismus der natuur, door J.F. Martinet, meester der vrye konsten, doctor in de wysgeerte, lid van de Hollandsche Maatschappy der Wetenschappen te Haarlem, en predikant te Zutphen. (Vier delen) Met plaaten. By Johannes Allart, Amsterdam, 1782. Deel 1: (5e druk) 1782, (18), 446 pp. 4 platen Deel 2:( 5e druk) 442 pp. 7 platen. Deel 3:(5e druk) 394 pp. 6 platen. Deel 4: (5e druk). 7 platen, deels uitslaand, enkele handgekleurd, door Reinier Vinkeles, Noach van der Meer, Jan Punt, C. Bogerts en N. van Frankendaal naar Vinkeles, J.A. Kaldenbach, Martinet, J. Kuypers, A.E. van Braam Houckgeest en J.H. van Hasselt. In orig. uniforme half leren banden.  
€ 300.00  

View image...


[1824]  OLIVIER, J. Alphabet de l'imperfection et malice des femmes. Pierre de Puy, Rouen, 1634. 432 pp. 26 X. 12mo. rebound.  
€ 150.00


[4651]  PLINIUS THE YOUNGER. Caji Plinii Caecilii Secundi Panegyricus, cum notis integris Francisci Jureti, Joannis Livineji, Justi Lipsii, Petri Fabri, Conradi Ritterhusii, Jani Gruteri, Christiani Gotlibi Schwarzii et selectis aliorum curante Joanne ArntzenioJanssonio Waesbergios, Amstelaedami, 1738. 4to., (28), 469, (56) pp., contemporary full vellum. Central on both covers blindstamped gilt coat of arms of Gouda in the Netherlands. Gilt, ornated spine on 6 raised bands. Attractive copy of this book by Plinius the younger.  
€ 350.00
View image...


[3456]  Provinciale Utrechtsche Almanak 1840 Johannes Altheer, Utrecht, 1840. 148 + 4 pp. 9 x 13,5 cm. Voorzien van eene aanwijzing der Jaar-, paarden-, Besten-, en andere Markten; het vertrekken en aankomender Posten en Boden; het afvaren der Veersschepen en Trekschuiten . enz..  
€ 35.00


[564]  RADEMAKER. BROUΛRIUS V. NIDEK, M. / I. LELONG. Kabinet van Nederlandsche en Kleefsche Outheden, bestaande in Steden, Dorpen, Sloten, Adelijke Huysen, Kloosters, Kerken, Godshuysen Poorten en ........ Geopent, opgeheldert en wydloopig beschreven. Antony Schoonenburg, Amsterdam, 1727. 6 parts, with 300 textcopp. engr. by A. Rademaker. 4to. Cont. vellum. with engraved title, each engraving has an additionnel handwritten explanation. Text in French, Dutch and English. Vellum bent.  
€ 2,750.00  
¶ first edition with clear impressions
View image...


[4654]  ROUCK (ROUK), THOMAS DE. Adelyk Tooneel, of Historische Beschrijvinge van allerley Trappen van Adeldom, en Ridderlijke Ordens, met haar oorspronk. Mitsgaders Der zelfder Wapen-schilden, en toestel, in Koningrijken, Gemeene-besten, Steden en Volkeren, van oude tijden af, tot deze Eeuw toe in gebruyk geweest zijnde. Met meer als hondert en vijftigh zoo houte als kopere figuren. 2 parts in 1 volume. Hendrik en Dirk Boom, Amsterdam, 1673. folio, (12), 370; (2 blank), 56, (8) pp., contemporary vellum with title on spine. Title in red & black with woodcut vignette, 7 almost full-page engraved portraits in text, 3 almost full-page plates with coats of arms in text, many double-page woodcut genealogical trees in text, woodcut head- and endpieces, woodcut initials. Frontispiece missing..  
€ 395.00  
¶ De eerste editie van de Roucks werk verscheen in 1645 onder de titel: Den Nederlandtschen Herauld ofte Tractaet van Wapenen en politycken adel.
View image...


[4653]  SCRIVERIUS, PETRUS. Beschrivinge van Out Batavien met de antiquiteyten vandien. Mitsgaders d'afbeeldinge, afcomst ende historie der (...) Graven van Hollant, Zeelant ende Vrieslant etc. Als oock: [DUYM, JOCOB], Een corte beschrivinghe der Nederlansche oorlogen, beginnende vanden aenvang der Nederlanse beroerten tot in den iare 1635 incluys met de afbeeldinge der gouverneurs en andere chrychs-helden. Jan E. Cloppenburgh, Amsterdam, 1636. 2 delen in 1 band. (xiv), 442; 278 pp., gegraveerde titelpagina, talrijke portretten en andere houtgravures in de tekst. Contemp. perkament. Titelpagina met kreukjes en licht verkleurd aan de rand.Goed ex..  
€ 395.00
View image...


[1450]  SLOET, L. A. J. W. Het jagtbedrijf onzer vooroudersIs. An. Nijhoff, Arnheim, 1848. 48 pp. 8vo. blinde omslag.  
€ 95.00


[2603]  STUART, MARTINUS. Romeinsche Geschiedenissen Johannes Allart, Amsterdam, 1803. 4 delen. 554, 604, 632, 606 pp. 8vo.halfleder, goudopdruk.Verkorte uitgave door Ysbrand van Hamelsveld. Deel I, front.sp. van J. Allart, twee landkaarten, 9 gravures. Deel II, 8 gravures, 3 landkaarten. Deel III, 8 gravures, 2 landkaarten. Deel IV, 8 gravures.  
€ 300.00
View image...


[2418]  TIRION, ISAAK. Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren, XII deel; vervolgende de beschrijving der vereenigde Nederlanden; en vervattende byzonderlyk die der Genraliteits Landen, Staats Brabant, Staats Land van Overmaaze, Staats Vlaaanderen en Staats Opper Gelderland met de Staat der Bezetting in de Barriere-Plaatsen enz. Isaak Tirion, Amsterdam, 1740. 608 pp. XX. originele perkamenten band, XII deel, tweede deel. gegraveerde frontisp.( met Pallas en Maastricht in 't verschiet), 8vo. uitslaande nieuwe kaart van de Meiery van 's - Hertogenbosch, uitslaande grondtekening der Stad 's hertogenbosch, een uitslaande afbeelding der Schans Crevecoeur, uitslaande Nieuwe Kaart van de Baronie van Breda en 't Markgraafschap van Bergen op Zoom, uitslaande Kaart van Bergen op Zoom, uitslaande Grondtekeing der Stad Breda, uitslaande gravure van de Grafstede van Engelbert II. Heer van Breda en zijne Gemalinne, uitslaande Grondtekening der Stad Graave, uitslaande Nieuwe en Naauwkeurige Kaart van de drie Landen Van Overmaaze, Valkenburg, Daalhem en 's Hertogenrade, uitslaande Grondtekening van de stad Sluis in Vlaanderen, uitslaande gravure van de Stad Sluis, uitslaande gravure van Sas Van Gend. Perfecte staat.  
€ 1,450.00
View image...


[2643]  TIRION, ISAAK (UITG.) & WAGENAAR, J. Hedendaagsche historie, of tegenwoordige staat van alle volkeren (...). Xde deel behelzende eene beschryving van den tegenwoordigen staat der Oostenryksche, Fransche en Pruissische Nederlanden.I.Tirion, Amsterdam, 1738. (VI)+562+(12) pp. + (VIII) pp. Met frontisp., portret (Aartshertogin Maria Elisabeth), 4 uitsl. kaarten (17 Provinciën; Hertogdom Luxemburg & Graafschap Namen; Brabant, Limburg & Opper Gelder; Graafschap Vlaanderen, Artois & Henegouwen), 7 uitsl. plattegronden (Gent, Brugge, Oostende, Yperen, Ryssel, Brussel, Antwerpen), 3 uitsl. platen (gezicht op Charleroi, stad Gelder, ommegang Scherpenheuvel). Register. Gebonden. perkamenten band. spine.  
€ 650.00


[2619]  ULLOA, ANTONIO DE & DON GEORGE JUAN. Historische Reisbeschryving van geheel Zuid-America; gedaan op bevel des Konings van Spanje. J. Huysman, Goes, 1771. (printed in The Hague by Jacobus van Karnebeek, 1771 for ---). 2 vols. 4to. Contemporary three quarter calf and brown morocco title labels lettered in gold. Both titles printed in red and black with engraved vignettes by H. Vinkeles, engraved allegorical frontispiece by H. Vinkeles, one head-piece above the dedication by J. Huysman after S. Fokke, 15 folding maps and plans (one of which is a large map of the Pacific by J. van Jagen, (torn) dated 1771, and 2 by J. v. Schley), 2 folding engraved plates, 8 full page engraved plates and many head- and tail pieces. (8), XXIV, 428; VIII, IV, 406, (2) pp. First and only edition of the Dutch translation of this description of South America by the Spanish naval officer and mathematician Antonio de Ulloa (1716-1795), dedicated to the Governor-General of the Dutch East Indies, Petrus Albertus de la Parra.The translation is after the French edition, published at Amsterdam in 1751, which was translated from the original Spanish edition of 1748. top spin part 1. Owners name.  
€ 3,650.00  
¶ Tiele 1120
View image...


[2405]  WAGENAAR, J. Vaderlandsche historie, vervattende de geschiedenissen der nu vereenigde Nederlanden, inzonderheid die van Holland, van de vroegste tyden af: uit de geloofwaardigste schryvers en egte gedenkstukken samengesteld. Isaak Tirion, Amsterdam, 1740. 21 delen. Met frontispiece, 6 uitsl. kaarten en plattegronden, 41 uitsl. platen en 82 portretten. papieren omslagen. uiteinden van ruggen deels iets gesleten. Eerste uitgave..  
€ 850.00  
¶ mooie set


[2632]  WILLINK, DANIEL. Amstellandsche Arkadia, of beschryving van de gelegenheit, toestant en gebeurtenissen van Amstellandt, met deszelfs onderhoorige dorpen, heerlykheden, ambachten, lusthoven, wateren, enz. In orde geschikt, en nader overzien, door .. Gerrit Schoemaker. Arent van Huyssteen, Amsterdam, 1737. 2 volumes in one.(16),400; 327,(8) pp. Sm.8vo. Contemporary vellum. With 2 engraved title-vignettes, engraved frontispiece, folding table, and 12 folding engraved views of the Amstel, Oudekerk, Amstelmond, Amstelveen, Waverveen, Slooten, Sloterdijk, Haarlemmerpoort etc. by J.C. Philips, C. Pronk a.o..  
€ 525.00  
¶ First edition. - A good copy.


[3458]  WUDRIAN, VALENTYN. Kruys-Schoole, ofte Merck-teeken des Christendoms: Zijnde een Onderrechtinge en Levrye der warer Christenen van het Lieve Kruys, hoe noodigh en heylsaem het zy, en hoe sich een yder daer in moet schicken en dragen. Allen Christlijcken herten, die met kruys zijnde beladen, tot troost uyt Godes Woordt, en der beroemsten Kercken-Leeraers Troost-schriften, van eenen wel-versochten Kruysbroeder en Navolger Christi, te samen gestelt. Willem van Beaumont, Amsterdam, 1659. (18) 468 pp. Origineel Perkament, 8° (geen titelprent)..  
€ 225.00
View image...







Maintenance by Rockingstone's BookStore